Gündem

Guguk Kuşu’nun Hemşire Ratched’ı Louise Fletcher yaşamını yitirdi

Guguk Kuşu filminde Hemşire Ratched karakterini canlandıran ünlü oyuncu Louise Fletcher hayatını kaybetti.

88 yaşındaki ünlü ABD’li oyuncu Louise Fletcher hayatını kaybetti. 1934 yılında Birmingham, Alabama’da dünyaya gelen sinema ve dizi oyuncusu, görkemli bir kariyere imza attı. Özellikle de 1975 yılında vizyona giren Milos Forman imzalı Guguk Kuşu filmi ile geniş kitlelere hitap etmeyi başaran tecrübeli aktris, burada canlandırdığı Hemşire Ratched karakteri sayesinde Oscar Ödülleri, BAFTA ve Altın Küre’de En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Hayranlarını derinden sarsan bu ölüm haberi, milyonlarca kişiyi yasa boğdu. İşte detaylar…

Louise Fletcher 88 yaşında hayatını kaybetti

Yaklaşık 60 yıl boyunca sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren Oscar ödüllü ünlü oyuncu Louise Fletcher hayata gözlerini yumdu. Üzücü haberi, Fletcher’ın menajeri paylaştı. Deneyimli aktrisin Fransa’da bulunan aile evinde hayatını kaybettiği dile getirilirken; ölüm sebebi şimdilik açıklanmadı. Fakat huzurlu bir şekilde hayata veda ettiği belirtildi.

Louise Fletcher 88 yaşında hayatını kaybetti

Görkemli sinema kariyerine 1959 yılında Maverick isimli dizi ile başlayan Louise Fletcher, Guguk Kuşu filmi ile büyük bir şöhrete kavuştu. Ken Kesey tarafından kaleme alınan aynı adlı romandan uyarlanan One Flew Over the Cuckoo’s Nest, Fletcher’ın yanı sıra Jack Nicholson, William Redfield, Michael Berryman, Peter Brocco, Dean R. Brooks, Alonzo Brown, Scatman Crothers, Mwako Cumbuka, Danny DeVito ve William Duell gibi yıldız oyuncuları bir araya getirdi.

Louise Fletcher şimdiye kadar toplamda 137 filmde etkileyici oyunculuk performansını gösterdi. Bu yapımlar arasında Bad Girls, Shameless, Heroes gibi popüler dizi ve filmler bulunuyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu