Gündem

Google, NASA’nın DART görevini bakın nasıl kutladı!

Popüler arama motoru Google, NASA DART görevini eğlenceli bir Doodle animasyonu haline getirerek kutladı.

Teknoloji devi Google önemli ve özel günlerde üretmiş olduğu Doodle görselleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Dünyanın en büyük arama motoru servisi, yine bir Doodle’la herkesi şaşırtıp eğlendirmeyi başardı! Şirket, NASA’nın DART görevini son derece keyifli bir şekilde kutladı. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin ilk gezegen savunma testinin başarıyla tamamlanması, Google’ın da dikkatinden kaçmadı. İşte haberin detayları…

Google, NASA DART görevini Doodle yaptı

NASA’nın hafta başında gerçekleştirmiş olduğu DART görevi, gelecekte bir asteroidin Dünya için bir tehlike haline gelmesi durumunda, onun rotasını değiştirmenin mümkün olup olmadığını bizlere gösterdi. Her ne kadar yaklaşık yedi milyon mil uzaklıkta bulunan asteroitler Dünya için şu anda bir tehdit unsuru olarak görünmese de bilim insanları olası tehlikeleri gözden geçirmeye karar verdi ve sonucunda bu başarılı deney ortaya çıktı.

Google, NASA DART görevini Doodle yaptı

Popüler arama motoru Google da NASA’nın DART deneyini kendi bünyesinde eğlenceli bir biçimde simüle etti. Oldukça keyifli bir Doodle ile karşımıza çıkan şirket, bunu bizlere bir arama tüyosu ile gösteriyor. Google’da NASA DART ya da NASA DART Mission kelimeleri ile arama yaparsanız siz de o son derece ilginç Doodle’ı görme şansına sahip olabilirsiniz.

Yukarıdaki anahtar kelimeler ile arama yaptığınız takdirde, ekranın sol köşesinden aniden çıkıp sağ tarafa doğru ilerlemeye başlayan bir uzay aracı animasyonu göreceksiniz. Araç ‘Haberler’ sekmesine geldiği zaman ise patlayarak arama sonuçlarınızı etkisiz hale getirecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu