Gündem

Forbes dünyanın en iyi işverenlerini açıkladı: Koç ve Sabancı da listede!

Dünyanın en iyi işverenleri açıklandı. Forbes'in paylaşmış olduğu listede Koç Holding ve Sabancı Holding de yer alıyor.

Forbes önemli bir araştırma ile kamuoyunun karşısına çıktı. Dünyanın en iyi işverenleri belli oldu! Alanında uzman ekip, özellikle de Koronavirüs sonrası şirketlerin personellerine nasıl bir yaklaşım sergilediğini gözler önüne serdi. Çalışanların konforu ön planda tutulurken, ekstra olarak aldıkları ayrıcalıklar da mercek altına alındı.

Teknoloji devleri zirvede!

Forbes’in yaptığı araştırmada global teknoloji devlerinin üst sıralarda kendine yer bulduğunu görüyoruz. 57 ülkeden toplamda 150 bini aşkın personel ile yapılan görüşmeler sonrası ortaya çıkan araştırmada Güney Kore merkezli Samsung listenin en üstünde yer alıyor. Hemen akabinde gelen ve ilk onu tamamlayan diğer firmalar ise ABD menşeili olarak karşımıza çıkıyor. Samsung’un arkasından Microsoft gelirken, IBM üçüncülüğü elde ediyor.

Google’ın çatı şirketi olan Alphabet dördüncü basamaktan kendi yer buluyor. Steve Jobs’un kuruculuğunu üstlendiği Cupertino merkezli Apple ise beşinci basamakta karşımıza çıkıyor. Listedeki diğer teknoloji devleri arasında Adobe ve Dell de dikkat çeken pozisyonlarda bulunuyor. Jeff Bezos’un kurucusu olduğu Amazon ise 14. sırada.

  1. Samsung Group – Güney Kore
  2. Microsoft – ABD
  3. IBM – ABD
  4. Alphabet – ABD
  5. Apple – ABD
  6. Delta Air Lines – ABD
  7. Costco Wholesale – ABD
  8. Adobe – ABD
  9. Southwest Airlines – ABD
  10. Dell Technologies – ABD

Koç ve Sabancı Holding de listede!

Forbes’in hazırlamış olduğu listede iki Türkiye merkezli şirket de bulunuyor. Koç Holding, 161. sıradan listeye girerken; 574. basamakta ise Sabancı Holding yer alıyor. Toplamda 800 firmadan oluşan listeye başka Türk şirketi ne yazık ki girmiyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu