Gündem

Facebook Çatı Şirketi Meta’dan İlginç 14 Mayıs Seçimi Açıklaması Geldi

Meta, seçimlerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapılması için asılsız bilgilerin azaltılmasına odaklanacağını açıkladı

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın bünyesinde barındıran Meta şirketi, 14 Mayıs seçimlerine dair ilginç bir adım atmaya hazırlanıyor. Meta, seçimlerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapılması için asılsız bilgilerin azaltılmasına odaklanacağını açıkladı.

Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın sahibi olan Meta şirketi, Türkiye’de 14 Mayıs günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerine dair önemli açıklamalarda bulundu. Şirket, potansiyel tehdit ve tehlikelerle sorunların tespiti için Seçim Operasyon Merkezi’ni etkin hale getireceğini duyurdu.

facebook meta seçim

Meta, bu açıklamaları yazılı olarak yaptı ve 14 Mayıs seçimlerine yönelik özel bir hazırlığının olduğunu bu şekilde duyurmuş oldu. Daha önceki seçimlerde bu yönde bir açıklaması veya belirgin bir adımı olmamasına karşın, internetten yayılan dezenformasyonların engellenmesi için böyle bir adım atıldığı tahmin ediliyor.

Seçim Operasyon Merkezi Aktif Hale Gelecek

Meta, seçim döneminde ve özellikle de seçimlerin yapıldığı günde, internetteki asılsız bilgilerin yayılmasına yönelik önlemler alacağını açıkladı. Ayrıca zararlı içeriklerin de kaldırılmasına yönelik özel bir özen gösterileceği ifade edildi.

Seçimlerin güvenliği ve istenmeyen toplumsal olayların engellenmesinde asılsız haberlerin engellenmesi çok önemli. Meta, söz konusu türden asılsız haberleri ve zararlı içerikleri kaldırmak için hem insan gücüne hem de teknolojiye yatırım yapma kararı aldı.

Alınan tüm bu önlemler sayesinde seçimlerin sorunsuz şekilde yapılması için Meta üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirecek.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu