GündemTeknoloji

Elon Musk, Reklamlarını Twitter’dan Çeken Şirketlerin CEO’ları ile Görüşmüş

Twitter’ı satın aldıktan sonra köklü değişikliklere giden ve kullanıcı sayısını artırmaya odaklanan Musk, bir türlü istediği reklamları alamıyor. Bu süreçte bazı şirketlerin reklamlarını çektiği ifade edildi. Musk, reklamlarını çeken şirketlerin CEO’ları ile görüşerek, durumdan şikayetçi olduğunu ilettiği ortaya çıktı.

Twitter’ı satın alma girişimi yılan hikayesine dönen, ancak 44 milyar $ karşılığında almayı başaran Musk, hızlı bir giriş yapmıştı. Toplamda 7.500 çalışanın neredeyse yarısını kovmuş, mavi tik onayını paralı hale getirmişti.

Bu adımlar sonucunda şirketin daha yüksek gelir elde etmesi için reklam konusuna yönelen ünlü iş insanı, ancak beklendiğini bulamadı. Elon Musk tarafından işten çıkarmalar, verilen siyasi mesajlar, kapanan hesapların açılması gibi olayların bazı reklam veren şirketleri rahatsız ettiği ortaya çıktı.

Şirketlerin duydukları rahatsızlıklar nedeniyle reklam vermeyi durduğu ortaya çıktı. Musk, reklam vermeyi bırakan şirketlerin CEO’ları ile görüşerek, şikayette bulunduğu anlaşıldı.

Musk’ın CEO’larla Görüşmesi İstenen Sonucu Vermedi

Twitter’ın en büyük 100 reklam vereninden yaklaşık yarısı, satın alma sürecinden sonra reklam vermeyi bıraktı. Twitter’ın yeni CEO’sunun bu konuyla ilgili yapmış olduğu aramaların da Financial Times’a göre ters teptiği iddia edildi.

Son iddialar, işten çıkarmalar nedeniyle şirketlerin Twiter’ın reklam departmanında muhatap bulamadığı şeklinde. Bu durum nedeniyle şirketlerin reklam vermeleri durdurduğu belirtiliyor. Reklam gelirlerindeki önemli kayıp sonrasında Musk’ın nasıl adımlar atacağı merak ediliyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu