Gündem

Dünyanın en yaşlı köpeği 22 yaşında öldü!

Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en yaşlı köpeği unvanını alan Pebbles 22 yaşında hayatını kaybetti.

Guinness Dünya Rekorları tarafından dünyanın en yaşlı köpeği olarak kabul edilen Pebbles adlı köpek bu hafta hayatını kaybetti. 22 yaşında olan Pebbles, hayata gözlerini yumdu. Dünya genelinde pek çok kişi, Pebbles’ın kaybına olan üzüntülerini sosyal medya platformları üzerinden gösterdi. Açıklanan bilgilere göre köpeğin Güney Carolina’daki evinde doğal sebeplerden dolayı huzurlu bir şekilde öldüğü belirtildi.

Pebbles’ın 23 yaşına girmesine yalnızca beş ay gibi kısa bir süre kalmıştı. Köpek, bu yılın Haziran ayında, sahipleri daha genç bir köpeğin bu unvanı aldığını görünce, Guinness ekibi ile görüşme sağladı. Böylelikle Pebbles’a ‘dünyanın en yaşlı köpeği’ unvanı verilmiş oldu.

“Uzun ve mutlu bir hayat sürdü”

Bobby ve Julie Gregory çifti köpeği 2000 yılında, henüz bir yavru iken evlat edindiler. Pebbles’ın kaybından sonra açıklama yapan çift, köpeklerinin uzun ve mutlu bir hayat sürdüğünü dile getirdi. Kayıplarından dolayı oldukça üzüntülü olsalar da onunla geçirdikleri keyifli vakitlerden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

"Uzun ve mutlu bir hayat sürdü"

Çift, “Hayatta yalnızca bir kez karşılaşılabilecek türden bir arkadaştı o. Onu evcil hayvanımız ve aile üyemiz olarak görmekten büyük onur duyduk. Pebbles’ı tanıyan ve onu sevmeyen hiç kimse yoktu! Çok üzüldük. Şimdiden onu çok ama çok özledik,” açıklamasında bulundu.

“O kadar çok zıplayıp havlıyordu ki ona resmen aşık olduk,” diyen çift, taziye mesajı paylaşan herkese teşekkür etti. Aynı zamanda Pebbles’ın 32 yavru doğurduğunu da belirttiler.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu