GündemTeknoloji

Doğu Karadeniz’e Hızlı Tren Geliyor!

400 km Trabzon-Samsun arası yolculuk 4,5 saatten 2 saate düşecek!

Karadeniz Yüksek Hızlı Trenle tanışacak! Yeni YHT çalışmaları kapsamında, Sarp-Trabzon-Samsun arası yolculuk süresinin 9 saatten 4,5 saate düşürülmesi güncemde. Sarp Sınır Kapısı’ndan trene binen bir yolcu tahminen 2,5 saatte Samsun’a ulaşabilecek.

Hızlı tren hattı yapılması düşünülen Sarp-Trabzon-Samsun hattından sonra Trabzon-İstanbul arasında da YHT yapılması gündeme gelir mi bilinmez ama, şimdilik Trabzon’dan geçerek Samsun’a ulaşacak hattın avantajlarını inceleyelim.

Sarp-Samsun Hızlı Tren Hattı İçin Kollar Sıvandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu düşünülen proje ile ilgili bilgi verdi. Karaismailoğlu; 4,5 saatlik Trabzon-Samsun arası yolculuk süresinin 2 saate düşeceğini müjdeledi. Bakan ayrıca; Ülke genelinde toplam 13896km diren hattının olduğunu da yineledi. 513 km’lik Samsun-Trabzon-Sarp tren hattıyla beraber toplam tren yolu uzunluğu 14400 km’ye çıkarılmış olacak.

Önümüzdeki yılların hızlı tren yılları olacağına inandığını belirten Adil Karaismailoğlu, Trabzon- İstanbul hızlı tren hattının da ilerleyen yıllarda gündeme geleceği ümidini pekiştirmiş oldu.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu