Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri Ziyareti: Ekonomik İşbirliği ve Yatırımlar Gündemde!

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi sonrası Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretiyle ekonomik iş birliği ve yatırımların planlandığını açıkladı

Türkiye’nin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in açıklamalarına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi’nin ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu ziyaretin, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında önemli ekonomik iş birliği fırsatlarını beraberinde getireceği belirtiliyor.

Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile gerçekleştirdiği önceki çalışma ziyaretinin olumlu geçtiğini ifade etti. Bu ziyarette, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile yapılan görüşmelerde yeni ekonomik iş birliği alanlarının ele alındığı aktarıldı.

Kurban Bayramı öncesinde yapılan bu çalışmaların sonuçlarının netleştirilmesi ve somutlaştırılması amacıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine ilişkin çerçevenin 11-12 Temmuz tarihlerinde NATO Liderler Zirvesi’nin ardından belirlenmesi hedefleniyor.

Diğer taraftan, gazetecilerin ek bütçe hazırlayacak mısınız sorusuna Bakan Şimşek, “Göreceğiz” şeklinde cevap verdi. Bu da Türkiye’nin ekonomik politikalarının ilerleyişi hakkında geleceğe yönelik bazı belirsizliklerin olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri ile olan ekonomik iş birliğinin güçlenmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin planlandığı ve ekonomiye ilişkin çalışmaların devam ettiği anlaşılmaktadır.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu