Gündem

Çin’de Askeri Darbe mi Oldu?

Özellikle sosyal medyada oldukça fazla paylaşılan konulardan biri, Çin'de askeri darbe oldu iddiasıydı. İşte haberin deyatları

Bugün kamuayunun gündemindeki haberlerden biri de Çin’de bir askeri kalkışmanın ve sonucunda darbenin olduğu konusuydu. İddiaların resmi olarak doğrulanmadı ve kısa zamanda da yalan haber olduğu ortaya çıktı.

Çinde Darbe iddiasını paylaşan Twiter hesabının (Jennifer Zen), paylaştıkları da oldukça ses getirecek cinsten. İddiasını resimlerle destekleyen kullanıcının paylaştıklarını aktaralım. Orta Asya Ziyaretini yarıda bırakıp ülkesine geri dönen Xi Jinping’in tutuklandığını dahi söyledi. Muhalif gruplara yakın olduğu bilinen Zeng’in paylaştıkları bununla da sınırlı değil. Jennifer Zeng, Pekin yönüne doğru hareket eden askeri konvoyun 80 kilometre kuyruk oluşturduğunu söyleyerek video paylaştı. Devamında, Orgeneral Li Qiaoming‘in darbenin başında olduğunu söyledikten sonra, ülkede uçak ve tren seferlerinin iptal edildiğini dahi iddia etti.

Çin’de yaşayan Türk kaynaklarca da yalanlanan paylaşımın yalan olduğu ortaya çıkana kadar tahmin edilenden daha fazla ses getirdi diyebiliriz.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu