Gündem

Çiçeği Burnunda Kabine Bugün Toplanıyor. İşte! Toplantının Öncelikli Maddeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak kabine toplantısında ekonomi, enflasyon, fahiş fiyatlar, asgari ücret ara zammı, deprem konutları, çevre politikaları, terörle mücadele ve dış politika gelişmeleri ele alınacak. Gündemdeki konular değerlendirilecek ve adımlar planlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın başkanlığında saat 14:00’te Beştepe‘de gerçekleşecek kabine toplantısı öncesinde, yeni kabine üyeleri ikinci kez bir araya gelecek. Toplantıda öncelikli olarak ekonomideki gelişmeler ve enflasyonla mücadele ön planda olacak. Ayrıca asgari ücrette yapılacak ara zam ve fahiş fiyatlarla mücadele konuları da görüşülecek.

Depremden etkilenen bölgelerdeki afet konutlarının yapımı da toplantının önemli bir gündem maddesi olacak. Depremzedelere konutların daha erken teslim edilmesi için farklı formüller üzerinde duruluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı‘nın hazırladığı çalışmalar da toplantıda değerlendirilecek.

Terörle mücadele ve dış politika konuları da kabine toplantısının gündemini oluşturacak. Bu konularda yaşanan gelişmeler ve alınacak tedbirler ele alınacak. Kabine toplantısında, ülkenin iç ve dış politikasına ilişkin stratejilerin belirlenmesi ve kararların alınması bekleniyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu