Gündem

BOTAŞ’tan Son Dakika Doğalgaz Açıklaması!

BOTAŞ, Haziran ayında doğalgaz fiyatlarında herhangi bir artış yapmayacağını duyurdu. Türkiye'nin konutlarda en düşük doğalgaz fiyatlarına sahip olduğu vurgulandı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Haziran ayı doğalgaz fiyatlarına ilişkin açıklama yaparak, fiyatlarda bir artış yapılmadığını duyurdu. Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye’deki konutlarda hala Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatlarının uygulandığı belirtildi.

BOTAŞ’ın yayımladığı tarife tablosuna göre, haziranda geçerli olacak olan mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretimine yönelik tarifelerde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Konut tüketicileri için BOTAŞ’ın dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz için 4.080 TL olarak belirlendi.

Sanayi aboneleri için ise kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 7.124 TL, kademe 2 için ise 9.478 TL olarak tarife belirlendi. Elektrik üretimi amaçlı kullanılan doğalgazın fiyatı ise 1000 metreküp başına 10.000 TL olarak duyuruldu.

BOTAŞ’ın fiyat politikası, doğalgaz kullanıcıları için uygun ve rekabetçi bir fiyat sağlamayı amaçlamaktadır. Haziran ayında yapılan açıklama ile fiyatların sabit kalacağı belirtilmiş ve Türkiye’nin doğalgaz fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine göre avantajlı olduğu vurgulanmıştır.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu