Gündem

Binlerce kişinin çalıştığı Bosch fabrikasından kötü haber geldi!

Bosch, Bursa fabrikasındaki üretimini kısa bir süreliğine durdurmaya karar verdi.

Binlerce çalışana istihdam sağlayan Bursa’daki Bosch fabrikası için kötü haber geldi. Yapılan açıklamaya göre bu devasa fabrika, üretimine ara vermeye hazırlanıyor. Konuya ilişkin resmi açıklama yapıldı. Hangi tarihlerde üretimin durdurulacağı belirtilirken, alınan bu kararın sebebi de paylaşıldı.

Bosch, 27-30 Ekim tarihlerinde Bursa fabrikasında üretimi durduruyor

Bosch firmasının yaptığı açıklamaya göre Bursa fabrikası 27 Ekim tarihinde üretimine ara verecek. Bu durum 30 Ekim’e kadar devam edecek. Söz konusu durumun sebebi de belli oldu. Şirket hammadde problemi, enerji kısıtlaması ve lojistik sorunları yüzünden siparişlerinin azaldığını ve buna bağlı olarak üretimlerini durduracaklarını bildirdi. Bosch’un konuya ilişkin yapmış olduğu açıklama şu şekilde oldu:

“Tüm dünyada etkisini gösteren hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemleri müşterilerimizi de etkilemekte ve araç taleplerinde dalgalanmalara neden olmaktadır. Son dönemde fabrikamızda da buna paralel sipariş miktarında düşüşler ve iptaller gözlemlenmektedir. Bu nedenler ile gerileyen müşteri taleplerini dengelemek için fabrikamızda 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretim duruşları planlanmıştır.

Bosch, 27-30 Ekim tarihlerinde Bursa fabrikasında üretimi durduruyor

Detaylı üretim planına bağlı olarak bazı ürünler üretim durdurma kararından etkilenmeyecektir. Yöneticileriniz ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır. 27-30 Ekim 2022 döneminde saat ücretli çalışanlarımız varsa 2022 ve öncesine ait yıllık izinlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayan çalışanlarımız için zorunlu eğitimler düzenlenecektir.

Aylık ücretli çalışanlarımız, mevcut yıllık izin günlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayanlar esnek izin kullanacaklardır. Esnek bakiyenin eksi 40 saati aşması durumunda maaş kesintisi yapılmayacaktır. Aylık ücretli çalışanlarımız için evden çalışma modeli uygulanmayacaktır.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu