Gündem

Başkan Erdoğan ‘Yeni Anayasa’ Mesajı Verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM'de; yeni anayasa, TOGG, asgari ücret ve ekonomi konularında konuştu

TBMM’nin 27. dönem 6. yasama yılı açılışı için mecliste yaptığı konuşmasında, gündemin kritik noktalarına değindi. Konuşmasında,’…Yeni dönem meclisimizin Türkiye’yi hakkı olan yeni anayasayla buluşturarak darbe dönemlerinin izini de sileceğine inanıyorum‘ şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan’ın, hiç bir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz şeklindeki konuşması da oldukça dikkat çekiciydi. Erdoğan ayrıca Yerli ve Milli otomobil projemiz olan TOGG’dan da bahsetti ve 29 Ekim’de açılışının yapılıp direkt seri üretime geçileceğine vurgu yaptı.

Türkiye sınırları dışında ve hatta içinde istikbal istiklal mücadelesinin devam ettiğini vurgulayarak, bu anlamda elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteren tüm güvenlik ekibine başarılar diledi.

Bilindiği gibi 8 ay gibi bir süre sonra seçimlere gidileceği malum. Bu konuya da değindi. Dünya’da hem askeri hemde ekonomik anlamda güç dengelerinin yeniden kurulduğunu hatırlattı ve 15 Temmuz gecesi meclisin cansiperhane tutumundan dolayı teşekkür etti.

Tüm Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış reformlardan daha fazlasını yine bu meclisn yaptığını ifade etti ve bu değişikliklerden belkide en önemlisinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin olduğunu yineledi.

Erdoğan ardından, yeni anayasa hakkında da konuştu. Sivil ve demokratik bir anayasanın gerekliliğine vurgu yaparak ‘İnşaallah yeni anayasa çalışmalarını da tamamlayacağız‘ inancını ifade etti.

Ekonomi, asgari ücret ve terör konularıyla konuşmasına devam etti.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu