Gündem

Avustralya’nın En Büyük Uyuşturucu Kaçakçısı İstanbul’da Enselendi

İnerpol'ün hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarttığı uyuşturucu baronu İstanbul'da yakalandı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü başarılı bir operasyona daha imza attı. İnterpol’ün kırmızı bültenle aradığı ve Avustralya’nın en büyük uyuşturucu kaçakçısı olduğu iddia edilen Duax Ngakuru’yu kaldığı adreste göz altına aldı. Duax Ngakuru, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edilecek.

Avustralya resmi makamlarıyla görüşülerek yakalandığı bilgisi geçilen şahsın aslen Yeni Zelenda uyruklu olduğu da tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin akabinde sınır dışı edilecek Duax Ngakuru, geçtiğimiz Cuma günü İstanbul’da ikamet ettiği evde kıskıvrak yakalanmış ve emniyete götürülmüştü.

Bu başarılı operasyon, Türkiye’nin istihbarat alanında ne kadar iyi olduğunu gösterse de, saklanmak ve izini kaybetmek için ülkemizi tercih eden kaçakların sayısı hiç de az değil.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu