Gündem

ASELSAN’da Bayrak Değişimi! Yeni Başkan Belli Oldu

Yeni ASELSAN Genel Müdürü Görevine Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Savunma Sanayii Başkanlığına atanan Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN Genel Müdürlüğü görevini Ahmet Akyol‘a devretti. yerine atanmıştır. Akyol, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ahmet Akyol, 1982 yılında İzmit’te doğmuş ve Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Ahmet Akyol, kariyeri boyunca Stanford Üniversitesi’nde İnovasyon Liderlik eğitimi almış ve Cranfield Üniversitesi’nde elektro-optik ve haberleşme konularında eğitimler tamamlamıştır. Ayrıca, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi yüksek lisans eğitimini sürdüren Akyol, tez çalışmalarına da devam etmektedir. Askerlik görevini 2006-2007 yıllarında asteğmen olarak yerine getiren Ahmet Akyol, ASELSAN’daki yeni görevine başlamıştır.

Ahmet Akyol, ASELSAN’daki deneyimi ve uzmanlığıyla, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik sektöründe önemli bir rol üstlenmektedir. Atanmasıyla birlikte, şirketin savunma sanayii alanındaki faaliyetlerine katkı sağlamaya devam edeceği ve ASELSAN’ın başarısını sürdürmekte önemli bir rol oynayacağı öngörülmektedir. Akyol’un liderlik becerileri ve teknik bilgisi, şirketin stratejik hedeflerine ulaşmasına ve savunma sanayii alanında rekabet gücünü arttırmasına yardımcı olacaktır.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu