Gündem

Aralık Ayı Doğalgaz Yardımları Yattı Mı! Hemen Sorgulamanızı Yapıp Öğrenebilirsiniz

Tüm illerimizde Valilik ve Kaymakamlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından doğalgaz yardımları ödemesi devam ediyor.

Kasım ayının ikinci haftasında ödemeler PTT şubelerine yatırılmıştı. Böylelikle ihtiyaç sahiplerini doğalgaz faturasında tanımlanan indirim tutarı düşülerek kalan miktarı ödeyebilmişti. Aralık ayı doğalgaz yardımları yattı mı sorusunun cevabı şuan için olumsuzdur. Ancak Kasım ayının aynı günlerinde yattığı göz önüne alındığında Aralık ayı doğalgaz yardımları yakın tarihte yatırılması bekleniyor.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada verilen yardımların %5 oranında artırılarak yatırılacağını duyurmuştu. Buna istinaden yardımların kısa süre içerisinde PTT şubelerine yatırılması bekleniyor.

Doğalgaz Yardımı Yattı Mı, Doğalgaz Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama Sayfası

e-Devlet Kapısı üzerinde bulunan uygulamalar üzerinden doğalgaz yardımı yattı mı sorusunun cevabını almak mümkündür. Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfasından ödemenin tanımlanıp tanımlanmadığı görülebiliyor. Yine aynı buton kullanılarak doğalgaz yardımı başvuru sonucu sorgulama da yapılabiliyor. Bu ekran kullanılarak yapılan başvuruların akıbeti hakkında bilgi alınması mümkündür.

Doğalgaz Yardımı Ne Zamana Kadar Veriliyor, Doğalgaz Yardımı Başvuru Süreci

Doğalgaz yardımları bitiş tarihi Haziran 2023 dönemi olarak daha önce resmen duyurulmuştu. Bu sebeple halen verilmekte olan hizmete başvurmak da mümkündür. Yılbaşı gelmiş ya da gelmemiş olsun, belirtilen bitiş tarihi gelmeden önce doğalgaz yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Başvurular e-Devlet üzerinde bulunan Sosyal Yardım Başvuru butonundan yapılıyor. Açılan ekrandaki onay butonları geçtikten sonra, kendiniz ve haneniz hakkında sorulan sorulara doğru şekilde cevap vermeniz gerekiyor.

Verilen cevaplar Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından değerlendiriliyor. Ön elemede olumlu sonuçlanan kişiler için ise mütevelli heyeti kararı bekleniyor. Heyetten olumlu sonuç çıkan herkesin adına PTT şubelerine doğalgaz yardımı yatırılıyor. Ayrıca valilik ve kaymakamlıklara bağlı çalışan Sosyal Yardımlaşma vakıflarına şahsen müracaat da yapılabiliyor.

Doğalgaz Yardımı Nereden Çekilir?

Doğalgaz yardımı nakit para olarak verilen bir yardım değildir. Başvurusu uygun bulunan kişiler adına, belirlenen tutarlarda doğalgaz indirimi tanımlanarak PTT şubelerine bilgi verilir. Bu sebeple doğalgaz yardımı alan kişiler ödemelerini PTT aracılığıyla gerçekleştirmek durumundadır. Doğalgaz faturası ile PTT şubesine başvurarak, tanımlanan indirimden anında yararlanabilir ve varsa kalan tutarı ödeyebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu