Gündem

Ankara’da İki Kişi Böcek İlaçlaması Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Ankara'da Keçiören ilçesindeki bir apartmanda yapılan böcek ilaçlaması sonucunda, baş dönmesi, bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle ihbarda bulunan aileden 2 kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Ankara‘nın Keçiören ilçesinde yaşayan bir ailenin sabah saatlerinde baş dönmesi, bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleriyle yaptığı ihbar sonucunda sağlık ekipleri olay yerine yönlendirildi. Yapılan açıklamaya göre, Emniyet, AFAD, UMKE, SAKOM ve GAMER gibi ekiplerin çalışmaları sonucunda zehirlenme belirtileri gösteren kişiler farklı hastanelere sevk edilirken ne yazık ki iki kişi hayatını kaybetti.

Olayın ardından ilgili bina ve çevresinde gerekli tedbirler alınarak soruşturma başlatıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin, Yeni Turan İlkokulu’nda yapılan karne dağıtım töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Vali Şahin, olayın böcek ilaçlamasından kaynaklandığı şeklindeki bilgileri aldığını ifade etti ve maalesef iki kişinin hayatını kaybettiğini, beş kişinin ise tedavi altında olduğunu belirtti.

Şahin, olayın kesin sebebini belirlemek için teknik ve adli çalışmaların tamamlanmasının ardından netleşeceğini söyledi. Türk vatandaşı olduklarını ifade eden Vali Şahin, benzer olayların bir daha yaşanmamasını temenni etti.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu