GenelGündem

Figueira’da Denizde Rüzgar Enerjisi İle Yaklaşık 8 Bin İstihdam!

Figueira’daki Boz açıklarındaki açık deniz rüzgarı enerjisi projesini üstlenen Danimarkalı bir yatırım fonunun çalışmaları tamamlamasıyla beraber yaklaşık 8 bin kişinin istihdamı sağlanacak gibi görünüyor. COP Portekiz pazarı sorumlusu Afonso César Machado tarafından yapılan açıklamada bu işçi sayısına ek olarak platform bakımı için de 800 kişinin ekstradan iş yapması bekleniyor.

Hezarfen Havacılık Dergisi kaynaklı yazıda Copenhagen Infrastructure Partners’in Figueira da Foz açıklarında denizdeki Nortada adı verilen 2 Gigawatt üretim kapasitesine sahip bir rüzgar enerjisi projesi için 8 milyar Euro yatırım yapılması gündemde.

Okyanus kökenli yenilenebilir enerji elektrik üretim merkezinin planlanması ve işletilmesi için yapılacak çalışmalarda 20 Ocak tarihinde başlayan ve gelecek Mart ayında sona ermesi beklenen kamuoyu yoklama süreci devam ediyor.

Afonso César Machado, “Bu sektör, karbonsuzlaştırma, enerji üretimi ve hatta endüstriyel bileşeninin yanı sıra, diğer sektörlerde de büyük fırsatlar sunuyor” dedi.

“Afonso César Machado, bunun aynı zamanda balıkçılık endüstrisi ve toplulukları için de bir fırsat olduğunu vurgulayarak, “Yeni dinamikler ve yepyeni bir dizi faaliyet getirdiği için yerel topluluklar ve ekonomiler için de bir fırsattır” dedi.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu