YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğba Dalkılıç
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Uyan ey Kılıçdaroğlu gafletten uyan...
14 Mayıs 2016 16:52

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun halet-i ruhiyesi yine içler acısı durumda. İşte bunun kanıtı olan sözler; perşembe günü "Böyle bir başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz." hemen ertesi günü "Biz demokrasi dedikçe üstümüze geliyorlar." Bu durumda, bu kadar derin çelişkiler içinde biz hangi Kılıçdaroğlu'nu ciddiye almalıyız?

Cumhurbaşkanı çıkıp "Başkanlık Sistemi halka rağmen gelecek, herkes bunu böyle bilsin" mi dedi? Ben duymadım, duyan var mı? Yok. Çünkü böyle cümleler sarf edilmedi. Her defasında düşünülen sistemin anlatılması, referandum yapılması ve muhalefet partilerinden destek beklendiği. Ülkenin neden sistem değişikliğine ihtiyaç duyduğu anlatılmak ve tartışılmak istendi. Hal böyleyken Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları neye hizmet ediyor? Çok net: Teröre... Peki neden? Son şans da ondan...

Ne acı demokrasinin tezahürü beğenilmiyor, milletin aklına ve seçimine saygı duyulmuyor ve ülkeyi bölmek isteyen terör örgütüyle ittifak yapılıyor. Sizi bilmem ama benim içim kan ağlıyor... Düşülmüş bir deniz yokken yılana sarılmak neden? Yazık değil mi bu halka, bu millete, bu devlete hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Hiç ölmeyecek gibi yaşamak neden? Gün gelip de mahkemeyi Kübra'da vücud bulduğunuzda hesabını nasıl vereceksiniz? Bunun azabı kabirde çekilmez mi sanıyorsunuz? O koca yürekli şehitlerimizin boynu bükük evlatları size neden diye sormayacak mı sanırsınız?

Uyan ey Kılıçdaroğlu gafletten uyan...

Zira ne yaparsan kendine yapıyorsun. Korkulan ise kendinle birlikte ülkeyi de felakete götürmen. Terör örgütünün sözde lideri "işbirliği yapalım" diyor, ardından çıkıp ağzından kan damlayan sözler sarf ediyorsun. Bu ülkede yeterince kan akmadı mı? Bir sağdan bir soldan gencecik bedenler toprağa düşmedi mi? Cezaevlerinden işkence çığlıkları yükselmedi mi? Biz bugünlere sömürerek değil sömürülerek gelmedik mi? Ne çabuk unuttun bu tecrübeleri. Ama ne bu halk ne de bu hükümet aynı hataları yapacak kadar akılsız. Bizim cebimizde tecrübelerimiz var. Vatan sevgisiyle dolu da bir yürek, biz bizde olanın hesabını veririz de sen, sende olanın hesabını nasıl vereceksin onu düşün. O zaman bugün güç aldığın terör örgütleri de kurtaramaz seni...

                                                        *********

Adaylar mı yarışıyor mahkemeler mi belli değil...

Ve MHP'nin son günlerde yaşadığı kurultay çıkmazı paralel çeteyle mücadelenin önemli bir ayağını oluşturur hale geldi. Zira adaylar mı yarışıyor mahkemeler mi belli değil.

Yetkisini göz ardı ederek kurultay kararı veren mahkemelerin umut ediyoruz ki son çırpınışlarıdır bunlar. Yargıdaki paralel çete için yapılan operasyonlara hız verilmesinin ne denli elzem olduğu da yine MHP üzerinden kendini göstermiştir. 

Bahçeli'den gelen son nokta niteliğindeki açıklamada seçmen ve partililer tarafından kulak ardı edilmemeli. Bahçeli "Bu davaya gönül vermiş hiç bir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli. Sözde kurultay tuzağına düşmemelidir."

Allah'a emanet...

                                                                                      Tuğba Dalkılıç

Yazarın Önceki Yazıları
Irak yönetimi ve Stockholm sendromu... 19.10.2016Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak... 20.07.2016Suçlu arıyorsan aynaya bak Kılıçdaroğlu 09.06.2016Terörle işbirliğinde CHP HDP'yi solladı... 18.05.2016AB ne ki, kriteri ne olsun? 11.05.2016Sakin olun "laiklik" dalınız kırılmayacak... 02.05.2016İslam birliği ABD'yi neden telaşlandırdı? 26.04.2016Kürkçü ve Demirtaş cevap verin... 21.04.2016"HDP=CHP" işte bütün mesele bu 10.02.2016Kanun adamları suçludan mı yana? 03.12.2015Büyük yanılgı; terörle terörlü mücadele... 17.11.2015Türkiye, AB ve mülteci krizi... 11.11.2015Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene... 29.10.2015Onlar korkmuyor, biz neden korkalım? 24.10.2015Parolamız: "Vatan için tek yürek" 14.10.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Kul Rıza
Bu yazı küresel siyonizmin içimizdeki taşeronları vasıtasıyla genelde islam dünyasına özelde de ülkemize nasıl korkunç bir saldırı başlattıklarını ne güzel gözler önüne seriyor. Kimse Kılıçdaroğlu'nun yüreğine güvenerek bu denli ucuz kabadayılığa kalkışabileceğine bizi inandırmaya kalkışmasın! Kılıçdaroğlu sadece kendisini kaset komplosuyla CHP'nin başına getiren iç ve dış siyonistlerin sözcülüğünü yapıyor! Meral Akşener de ayni çevrelerin bir piyonu!...
14 Mayıs 2016 18:03