YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğba Dalkılıç
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Terörle işbirliğinde CHP HDP'yi solladı...
18 Mayıs 2016 21:22

Geçtiğimiz hafta meclis'te fezlekeleri bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için başlayan oylama mesaisi bu hafta da devam ediyor. Gelinen nokta hayal kırıklığından başka bir şey değil. Millet, vekiline bir görev verdi vekiller o görevi icra edemedi.

Bugüne gelene kadar neler oldu kısaca bir hatırlayalım...

HDP'li vekillerin birinin arabasından terör örgütüne gitmek üzere taşınan silahlar çıktı, bir diğeri pkk'nın tükürüğünde boğdu bizi(!), terörist cenazelerinde gözyaşı döken mi istersin? Hendek kazanları arkadaşı sayanlar mı istersin? İnsanları sokağa döküp infial yaratanlar mı istersin? Bu milletin, bu vatanın hak etmediği ne gibi kepazelik varsa hep birlikte şahit olduk. Baktık siyasi partiler iktidarıyla muhalefetiyle-ki muhalefet terör estirmekle meşguldü- dokunulmazlıklar kaldırılsın demiyor, iş başa düştü halk "yeter" dedi ve iktidar partisi konuyu gündemine taşıdı.

Teröre destek verenlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için iktidarın harekete geçtiğini gören Kılıçdaroğlu durur mu? Muhalefetliğini(!) yapacak; "kaldırılacaksa fezlekesi olan tüm vekillerin dokunulmazlığı kaldırılsın" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu "hodri meydan" dedi. Kılıçdaroğlu "tamam biz de destek veriyoruz" dedi.

Sonuç:"fıssssss" nerede Kılıçdaroğlu'nun desteği "dağa kaçtı", "dağ nerede? Yandı bitti kül oldu..."

Eğer birileri siyaset yapacaksa "ADAM" gibi yapsın. Yok hayır yapamayacaksa işte kapı...

Senin insanların aklıyla, şehitlerin kanıyla, yetim kalan şehit evlatların duygularıyla oynama hakkın yok. Millet seni siyaset yap diye meclis'e gönderdi, fitne çıkar diye değil.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek verecektin ne oldu? Almanya'da ne oldu Kılıçdaroğlu? Seni kimler kandırdı? Giderken başka dönüşte başka olmanın sebebi nedir? Bunu bize açıkla. Neyin peşindesin? Oyları referandum yeter sayısında bırakıp ülkeyi ikiye bölüp pkk'yı meşrulaştırma peşindeysen geçmiş olsun. Zira bu millet "o" oyuna gelmez. Almanya'da masaya oturdukların sana "bunu yap" dedilerse sen de onlara "Ben vatanıma ihanet etmem" deseydin. "Benim evlatlarımın, bu milletin evlatlarının bu vatana bu topraklara ihtiyacı var" deseydin. 

Millet, vekiline bir görev verdi; "dokunulmazlıkları kaldır" dedi. Eğer vekili yapamazsa milletin kendisi o dokunulmazlıkları kaldırır.

Peki ret oyu veren vekiller o zaman sizi meclis'e gönderen milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?

Bu resme iyi bakın HDP'li teröristler meclis çatısı altında yüzlerine yerleştirdikleri hainlik kokan gülüşleriyle zafer işareti yapıyorlar. Bu resme bakın ve iyi düşünün eğer bu tablo tekrarlanırsa vekili olduğunuz millete nasıl hesap vereceksiniz? Ve kendinize şu soruyu sorun; bugün değilse ne zaman?

Aklı başa almak gerek

Akılsız başa ne gerek...

hdp-li-kadin-vekillerden-zafer-isaretiyle-dokunulmazlik-pozu.jpg

 

                                                                                 Tuğba Dalkılıç

                                                                                 Twitter: @tuba_dalkl

 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Irak yönetimi ve Stockholm sendromu... 19.10.2016Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak... 20.07.2016Suçlu arıyorsan aynaya bak Kılıçdaroğlu 09.06.2016Uyan ey Kılıçdaroğlu gafletten uyan... 14.05.2016AB ne ki, kriteri ne olsun? 11.05.2016Sakin olun "laiklik" dalınız kırılmayacak... 02.05.2016İslam birliği ABD'yi neden telaşlandırdı? 26.04.2016Kürkçü ve Demirtaş cevap verin... 21.04.2016"HDP=CHP" işte bütün mesele bu 10.02.2016Kanun adamları suçludan mı yana? 03.12.2015Büyük yanılgı; terörle terörlü mücadele... 17.11.2015Türkiye, AB ve mülteci krizi... 11.11.2015Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene... 29.10.2015Onlar korkmuyor, biz neden korkalım? 24.10.2015Parolamız: "Vatan için tek yürek" 14.10.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.