YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuğba Dalkılıç
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Terör örgütü ve destekçisi siyasi partiler iş başında!
02 Eylül 2015 10:24

Ne koalisyon ama...

Lafı dolandırmadan direk konuya girelim, İpek grubuna yapılan operasyonda suçlama nedir? Terörü finanse etmek. Bu anlamda grubun 23 şirketinde arama yapıldı... Peki TV kanalına ve gazetesine bir operasyon gerçekleşti mi? Hayır.

Ancak operasyona tepki gösterenler nereden vurmaya çalışıyor? Özgür basından...

Söz konusu şirketler grubu basın ve medya icraatlerini arama yapılan şirketler üzerinden mi yürütüyor? Hayır.

Peki o zaman nerede özgür basına vurulan darbe?

Yapılmaya çalışılan, yürütülen algı operasyonuyla vatandaşı aptal yerine koymaktan başka bir şey değil!

Peki operasyonun ayağı İpek Grubu'nun medya grubuna kadar uzanmalı mı? Kesinlikle evet, zira operasyonun gerekçelerinin arasında terör örgütünün propagandasını yapmak da yer alıyor.

Operasyonun hemen ardından İpek Grubu'nun medya organları harekete geçti ve canlı yayınlarla Hükümetii yaylım ateşine tuttu.

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olan HDP'nin Belediye Başkanı Gülten Kışanak'la daha önce kapalı kapılar ardında görüşmeler yapan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da sahnedeydi... Beyaz camın ardından mangalda kül bırakmadı, işi canlı yayında darbe çığırtkanlığı yapmaya kadar götürdü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için “gidecek, kendisi gitmezse gitmesi için gerekenler yapılacak” dedi...

Fethullahçı terör örgütü ve PKK terör örgütü iş birliği yapıyor, bu ittifak bir çok kez deşifre oldu... Sadece bununla kalsa yine iyi; “Fethullah Gülen’in tek bir gülüşüne servetimi feda ederim” diyen Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek sahip olduğu medya organlarıyla bu ittifakın propagandasını yaptı, yapmaya da devam ediyor.

Bitti mi? Tabi ki hayır...

Ülkenin ana muhalefet partisi CHP, paralel örgütün avukatlığı görevini canla başla icra ediyor. Öyle ki; Koza İpek Grubu'nda yapılan aramalar ana muhalefet liderini rahatsız etti, -öyle ya Erdoğan’a karşı kurduğu ittifak zarar görmemeli- konuyu alakasız bir yerden yakaladı ve başladı müvekkilini savunmaya...

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları, CHP’nin, düne kadar nefret kustuğu cemaati bugün yol arkadaşı olarak seçmesi, aslında ana muhalefet partisinin başından beri bir ideolojisinin olmadığının, tek yaptığı şeyin Atatürk'ün gölgesi altına saklanmak olduğunu bir kez daha gösterdi...

Ve son dünlerde bizi kendisini anlamak yerine havuz problemi çözmeye iten MHP lideri Devlet Bahçeli de yapılan aramalara tepki gösterdi. “Bunu tasvip etmek mümkün değil basın üzerinde büyük baskı var” dedi. Buyurun buradan yakın!!! Bu durumda tekrar yazının başına dönmek gerekiyor ama ben dönmeyeceğim... Ülkenin muhalefet partilerInde oluşan Erdoğan ve Hükümet düşmanlığı anlaşılan o ki; idrak yollarında ciddi bir iltihaplanmaya neden olmuş!

Güzel ülkem hiç hak etmediği çekişmelere, saldırılara, kirli ittifaklara sahne oluyor... Önümüzde tekrar edilecek bir seçim var, burada tüm bu yaşananlarla beraber en büyük görev hiç şüphesiz vatandaşa (Seçmene) düşüyor. Uyanık olmalıyız oynanan oyunlara seyirci kalmamalıyız, ülkemizi satan siyasilerin, gazetecilerin, baronların peşine takılıp gitmemeliyiz. Kimin vatan haini kimin vatan evladı olduğunu anlamak için yapmamız gereken çok basit; ABD, Almanya, İsrail, Fransa kime destek veriyorsa biz ondan yüz çevirmeliyiz... Bunu geleceğimiz için, evlatlarımız ve şehitlerimiz için yapmalıyız... Ve her gün nice fidanları toprağa verdiğimizi unutmamalıyız... Kimsenin bizi aptal yerine koymasına izin vermeyelim... Allah'a emanet...

 

Tuğba Dalkılıç

 

Yazarın Önceki Yazıları
Irak yönetimi ve Stockholm sendromu... 19.10.2016Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak... 20.07.2016Suçlu arıyorsan aynaya bak Kılıçdaroğlu 09.06.2016Terörle işbirliğinde CHP HDP'yi solladı... 18.05.2016Uyan ey Kılıçdaroğlu gafletten uyan... 14.05.2016AB ne ki, kriteri ne olsun? 11.05.2016Sakin olun "laiklik" dalınız kırılmayacak... 02.05.2016İslam birliği ABD'yi neden telaşlandırdı? 26.04.2016Kürkçü ve Demirtaş cevap verin... 21.04.2016"HDP=CHP" işte bütün mesele bu 10.02.2016Kanun adamları suçludan mı yana? 03.12.2015Büyük yanılgı; terörle terörlü mücadele... 17.11.2015Türkiye, AB ve mülteci krizi... 11.11.2015Bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene... 29.10.2015Onlar korkmuyor, biz neden korkalım? 24.10.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Mustafa
Mükemmel bir analiz. Tebrikler Tuğba hanım...
02 Eylül 2015 18:02