YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
"Ötekine" nasıl davranalım?
11 Eylül 2015 12:18

Geçen hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz.

İslam’ın Mutlak Hakimiyetine doğru giden yolda ve hakimiyeti kurduktan sonra biz Müslümanlar toplumsal ötekimizi oluşturan seküler kesime nasıl davranalım?

Bu sorunun kestirme cevabı Kur’an ve Sünnet’in gösterdiği gibi olacaktır ama böyle bir cevap temel ilkenin adını koymuş olmakla beraber okuyanlar için sadre şifa olmaz. Açılmaya ihtiyacı vardır. Şöyle ki:

Toplumun İslami yaşam biçiminin dışında kalan kesimine davranışımız ahlaki olmalıdır. Yani takiyye yapamayız, yapmamalıyız. Paralel Yapı’nın şu perişan halinden ibret almamız gerekir. O zaman da herkese kendimizi beğendiremeyeceğimizi, herkesten alkış alamayacağımızı daha baştan bilmemiz gerekir. Olsun, önemli olan ALLAH’ın rızası…

O kesimin memleketi babasının tapulu malı bizi de ancak apartmanın kapıcısı olarak gördüğünü hiç akıldan çıkarmamalıyız. “Göbeğini kaşıyan adam”, “bidon kafalı adam”, “makarnacı” vb. hakaretleriyle bu vizyonlarını saklama ihtiyacı da duymuyorlar zaten. Fakat gerçekte işler onların istediği gibi değil de “kapıcılar”ın 13 senedir memleketi ve tabii bu arada bu beyaz Türkleri de yönetmeleri şeklinde tecelli edince, elinden oyuncağı alınmış şımarık bir çocuğa dönüyor, müthiş sinirleniyorlar. Şu sıralar bu tiplerin büyük bölümünün ağızlarının (ya da klavye başındaki parmaklarının) kenef çukuruna dönmüş olması, “Tayyip düşmanlığıyla” manyaklaşmış olmaları da bunun en taze göstergesi.

Sinirlenmeyelim. Hele hele bu tipleri elimize geçirdiğimizde dövmeye/öldürmeye falan da kalkışmayalım. ALLAH’ın manyaklarını kahramanlaştırmayalım.

Peki alternatif?

Alternatif, hicret etmek… Adına “bugünün hicreti” diyebileceğimiz bir tür hicret.

Toplumun bu kesimiyle ilişkileri asgariye indirmek. Sosyal ve yasal zorunlulukların dışında onları yok saymak. Aksi takdirde tam da bu tiplerin ipini elinde tutmakta olan “üst aklın” yani uluslararası siyonizm ile Amerikan sağının oyununa gelme tehlikesine, yani Türkiye’de bir iç savaşa taraf olmak tehlikesine düşebiliriz.

Hem örnek olarak, şöyle de bakmak mümkün: Aydın Doğan’ın emrindeki medya kurumları ile Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan gibi adamlarla muhatap olunur mu? Hayır! Peki ne yapılır? Kur’an’ın dediği uzaktan “selam” der, geçilir.

Kendi kendilerine ne halleri varsa görürler. Çünkü karşınızdaki insanların bir bölümü (ki bunlar kendi kategorilerinin elitini oluşturan, sayıca küçük fakat etkin bir azınlıktır) doğrudan ALLAH düşmanı ve vatan haini. Para ve şöhret/makam için kendini resmen satmış bir insan müsveddesi. Şimdi, böyle bir pisliği nasıl muhatap alacaksınız? Diğer ve sayısal olarak çok büyük bölümü ise, ya aptal, ya cahil, ya ikisi birden.

Öyleyse ellemeyin doydukları yerde otlasınlar.

İslam’ın Mutlak Hakimiyeti gerçekleştirildikten sonra ise…

Mekke’nin fethinden sonra yaşananlar bir kez daha tekrarlanacak. Bu kesimin bir bölümü, ama alçaklığından ama aptal ve/veya cahil olduğundan ötürü hakka değil güce taptığı için İslami düzenin yanında yer alacaklar. İçlerinden kızıp köpürmeye devam etseler bile… Biz de onların  içlerindeki bu nifakı görmezden geleceğiz. Çünkü çocukları gerçekten Müslüman olacak.

Diğer bölüm ise samimi olarak ihtida edecek, ALLAH’ın lütfuyla iyi birer Müslüman olacaklar.

Öyleyse yapılması gereken, kervana ürümekte olan dört ayaklarla dalaşıp, sinirlerimizi rahatlatmak karşılığında yolculuğu uzatmaktansa bir an önce kervanı menzil-i maksuda erdirmek.

Yani İslam’ın Mutlak Hakimiyetini ve Dünya İslam Birliği’ni gerçekleştirmek.

Emin olun, bu iki ideal gerçek olduğu gün, adlarına “beyaz Türk” denilen bu, Batının çanak yalayıcıları tarihte hiç yaşamamış gibi olacaklar.

Yazarın Önceki Yazıları
İşbirlikçiler 10.10.2015İsrail mutlaka yok edilmelidir 01.10.2015Mescid-i Aksa saldırılarının arkasındaki gerçek 17.09.2015İslam'ın hakimiyeti 04.09.2015İmanın savunulmasından İslam'ın hâkimiyetine 27.08.2015Davamızın temeli olarak iman ya da her müslüman şeriatçıdır 21.08.2015Davamız 10.07.2015Amerika'nın sevdiği Müslüman 03.07.2015Siyasetin başardıkları 26.06.2015Tek devlet, tek millet 19.06.2015Artık siyaset 11.06.2015İslam'ın mutlak hakimiyeti 28.05.2015Gezi'den ileriye... 22.05.2015Gezi'den geriye 15.05.2015"Önder Alim" ihtiyacı 08.05.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.