23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul21 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir22 °C
 • Konya16 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır22 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri11 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep19 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Prof. Dr. Cemal Fedayi
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bir Siyonist Proje Olarak ABD-PKK İş Birliği
12 Mayıs 2017 16:34

ABD, dış-politik konularda makul-mantıklı davranmıyorsa ve PKK’yı desteklemek gibi aptalca işler yapıyorsa…

Bilin ki, bunun arkasında Amerika’daki Yahudi lobisi vardır…

ABD’nin, müttefiki Türkiye’yi bırakıp da bir terör örgütü ile iş yapması akıl alır iş değil. Üstelik bu iş, ABD’nin ulusal çıkarlarına da ters… ABD’nin çıkarlarına ters ama Siyonizm’in çıkarlarına uygun…

ABD, kendi prensiplerini de çiğneyerek bile bile kendi ayağına ateş ediyorsa bunun arkasında kesinlikle Siyonizm vardır.

***

Aslında ABD’de, bildiğimiz anlamda bir demokrasi yok; poliarşi var. Güç odaklarının dengesinden oluşan bir yönetim var.

ABD’de, 8-10 civarında güç odağı (lobi) var. ABD’yi bunlar yönetiyor. Bunlar ABD’yi yönetme konusunda bir uzlaşmaya varmışlardır; bir denge kurmuşlardır.

ABD’de başkanlar değişse de, ABD’yi yöneten bu koalisyon/konsorsiyum değişmiyor. Bu koalisyonun en güçlü unsuru Yahudi Lobisi’dir. Petrol lobisi ve silah lobisi diğer güçlü unsurlardandır.

Başkanlar önemli konularda bu koalisyonun gösterdiği hedefe yürümek zorundadır. ABD’nin Ortadoğu politikasını da bu koalisyon belirliyor.

Bu koalisyonun en önemli iki unsuru olan Yahudi Lobisi ile Silah Lobisi Ortadoğu politikası konusunda anlaşmış durumda.

ABD’nin, Türkiye’yi bırakıp PKK ile iş tutmaya başlamasında ve perde gerisinden Rusya ve Esed ile anlaşmasında, bu iki lobinin kararı var.

Obama, ister istemez, bu iki lobinin kontrolü dışına çıkamadı. Obama’nın yerine Trump geçince umutlandık. Ama ABD’nin Ortadoğu politikası hiç değiştirmedi. Clinton seçilseydi de değişmeyecekti…

***

Yahudi Lobisinin bütün derdi İsrail’in güvenliğidir. İsrail bölgede yalnızdır; etrafı düşmanlarla çevrilidir. İsrail her zaman kendisini korku ve yalnızlık içinde hisseder.

Bu korku içindeki İsrail’in temel politikası, düşmanlarını bölmektir. Bu amaçla, etrafındaki Arap blokunu parça parça etmiştir. En önemli Arap devleti Mısır’ı, Enver Sedat’tan itibaren ABD’nin kontrolüne sokmuştur.

Suudi Arabistan ise zaten ABD’nin uydusu konumundadır… İsrail, öteki Arap ülkelerini de etkisizleştirmiş ve birleşmelerini önlemiştir. İsrail’in bölgedeki tek dostu ise Türkiye idi…

***

Fakat son yıllarda işler değişti. İsrail’in dostu eski Türkiye gitti. Onun yerine, açıkça ilan etmese de, İslam Birliği siyasetini takip eden, anti-siyonist Yeni Türkiye geldi…

Yeni Türkiye’nin yeni dış politikası sonucunda başta Körfez Ülkeleri, Arabistan ve Mısır olmak üzere, bütün İslam ülkeleri, Yeni Türkiye’nin İslam Birliği siyasetine katılmaya başladı…

İsrail bundan son derece rahatsız oldu. İslam Birliği demek İsrail’in sonu demekti. Hemen harekete geçti. Gerçek dostu ABD’yi sahaya sürdü; Yeni Türkiye ile ortak hareket etmeye başlayan Mısır’da darbe yaptırdı…

Ardından Suriye’deki iç savaşın bir mezhep savaşına dönüşmesini temin etti. En büyük düşmanı olan Hizbullah örgütünü, Suriye’deki iç savaşın en vahşi mezhep katliamcısına dönüştürdü. İran’ı da Rusya aracılığıyla savaşın ortasına çekip pasifize etti.

Fakat İsrail’in en büyük amacı ve esas hedefi, başroldeki Türkiye’yi bertaraf etmekti. Yine dostu ABD’yi devreye soktu. O da Fetö’yü harekete geçirdi. Fakat 15 Temmuz başarılı olamadı…

İsrail, son zamanlarda Yeni Türkiye ile ortak hareket eden Suudi Arabistan’da da darbe yaptırmaya kalkıştı. Fakat bu da daha teşebbüs aşamasında önlendi.(1)

***

Sonuç olarak İsrail, İslam Âleminin dört büyük ülkesinden ikisini, İran ve Mısır’ı oyundan düşürdü. Fakat Türkiye ve Arabistan’ı bertaraf edemedi.

Yeni Türkiye’yi durdurmayı kafasına koyan İsrail için geriye tek seçenek kalmıştı: PKK.

ABD ve İsrail, son zamanlarda Türkiye ile ortak hareket eden Barzani’den ümidi kestiği için bütün yatırımını PKK’ya yapmaya başladı.

İsrail’in amacı Kuzey Suriye’de, ABD’nin maşasına dönüşen PKK’nın kontrolünde bir devlet kurdurmak…

Böylece, en uzun sınırı Suriye ile olan Türkiye’yi hem durdurmuş hem de terörle meşgul etmiş olacak.

ABD’nin, Rakka’daki Deaş’a operasyon bahanesiyle PYD/PKK’yı silahlandırması, ağır silahlarla donatmasının temelinde, İsrail’in bölgedeki güvenliğini sağlamak yatıyor.

ABD, İsrail’in güneyden güvenliği için de çalışma başlattı. Suriye’nin güneyindeki Ramsa bölgesine binlerce asker ve çok sayıda tank konuşlandırdı.(2)

***

İsrail her zaman ABD üzerinde etkili olmuştur. Ama şu anda her zamankinden daha güçlüdür. Çünkü Trump bir Yahudi babasıdır. Mecazen değil; hakikaten.

Trump bir Yahudi’nin öz babasıdır. Trump, İvanka isimli kızını bir Yahudi olan Jared Kushner’e verdi.

Yahudi Kushner, evlilik için İvanka’nın Yahudi olmasını şart koştu; Trump da bunu kabul etti. Trump’ın kızı Yahudiliğe geçti. İvanka olan adını da bir Yahudi ismi olan Yael ile değiştirdi.

İşbu Jared Kushner, şu anda, Beyaz Saray yönetimin en etkili ismi haline geldi. Beyaz Saray’ın resmi Başdanışmanı oldu. Trump, Ortadoğu politikasını damadına teslim etti.

Beyaz Saray yönetimi üzerinde fiilen hâkimiyet kuran Kushner için “Beyaz Saray’ın Damat Jared Paşası” benzetmesini yapılıyor. (3)

Yani şu anda ABD’nin Ortadoğu’da yaptığı her hamlenin arkasında bu Yahudi damat var. Türkiye’nin bütün muhalefetine rağmen PKK’nın silahlandırılmasında da bu Yahudi’nin parmağı var.

***

Bazıları diyebilir ki, öyleyse İsrail neden Türkiye ile diplomatik ilişkilerini geliştirmek istiyor? Çünkü İsrail bütün yumurtaları tek sepete koymak istemiyor. A planı olmazsa B planı olsun istiyor.

Tabii ki İsrail’in nihai amacı Türkiye’yi bertaraf etmek ve Nil’den Fırat’a kadar uzanmak… Ancak İsrail, bunun gerçekçi ve uygulanabilir olmadığını da biliyor.

O yüzden bir taraftan, gizli ve dolaylı yollardan, olabildiği kadar Türkiye’yi durdurmaya çalışırken, bir taraftan da, zahiren, Türkiye ile diplomatik ilişkilerini geliştirmek istiyor. Türkiye’yi tamamen karşısına almak istemiyor. Bundan korkuyor.

Çünkü biliyor ki, Yeni Türkiye anti-siyonist ama anti-semitist değil. Sırf Yahudi oldukları için onlara düşmanlık etmez. Yine biliyorlar ki, Osmanlı zamanındaki Yahudiler huzur içinde yaşıyorlardı…

***

Ortadoğu’daki son durumu şöyle özetleyebiliriz:

Yahudi Lobisi İsrail’in güvenliği için, başta PKK olmak üzere İslam dışı bütün unsurları destekliyor ve silahlandırıyor.

Silah lobisi de silah satışlarının artması için Ortadoğu’daki savaşların hızlanarak devam etmesini istiyor.

O yüzden Ortadoğu’daki savaşların kısa vadede biteceğini sanmıyorum. Çünkü İsrail, her fırsatta Ortadoğu’daki yangının üzerine benzin döküyor…

Ancak Yahudi lobisinin ABD eliyle yürüttüğü Yeni Türkiye’yi durdurma projesi başarılı olamayacak. Kuzey Suriye’deki PKK devleti projesi de hayata geçirilemeyecek.

Fırat kalkanı operasyonuyla Cerablus’tan başlayıp El-Bab’a kadar giren Türkiye, Kuzey Suriye’nin doğusunu da batısını da kontrolü altına aldı. Kantonları birleştirme hayalini Fırat’ın sularına gömdü.

Sincar operasyonuyla da Kuzey Suriye’deki PYD/PKK kamplarını vurarak bölgeyi kontrolü altında tuttuğunu gösterdi… “Gözüm üstünüzde, her an tepenize binerim” dedi.

***

ABD, Siyonistlerin dümen suyunda, aptalca iş tutmaya devam edebilir ama çok şükür artık Türkiye, ABD’nin emir erliğini yapan Eski Türkiye değil…

 

Notlar:

(1)www.kanalahaber.com/haber/dunya/suudi-arabistanda-darbe-girisimi-onlendi-356283/

(2)www.kanalahaber.com/haber/gundem/abd-suriyeye-yerlesiyor-amac-israili-korumak-358377/

(3)http://odatv.com/trumpon-zaferinde-payi-olan-yahudi-jared-kushneri-bilir-misiniz-1511161200.html

Trump’ın, Beyazsaray Başdanışmanı yaptığı, bir haham torunu olan damadı Kushner:

cemal-fedayi.jpg

Yazarın Önceki Yazıları
Çok olağan bir CHP Kurultayı 06.02.2018Suriye: 1918’de çekiliyorduk 2018’de ilerliyoruz 23.01.20181917’den 2017’ye: Dağılıştan Dirilişe 01.01.2018Fahreddin Paşa’ya Saldıran Fino 22.12.2017Namlusunu Türkiye’ye Çeviren CHP 06.12.2017DEAŞ’ın Yerine Suudî Arabistan 20.11.2017Suudî Arabistan Saddam’ın Yolunda 16.11.2017M. Kemal de istifaya zorlamış 03.11.2017Cumhuriyet 1923’te Değil 1950’de Kuruldu 29.10.2017İyi Parti Kime Yarayacak? 26.10.2017Küçülen ABD, Büyüyen Türkiye’ye Karşı 19.10.2017Görmez Neden Ayrıldı? 14.08.2017Darbeye Katılmayan FETÖ’cü Tehlikesi? 20.07.2017Erbakan’ın İftarından Akar’ın Bayramına 28.06.2017Ramazan Üzerine Son Notlar 18.06.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.