YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ve mutlu son! Türkler geri geldi
24 Ağustos 2016 16:47

Bugün yepyeni bir Türkiye'ye açtık gözlerimizi...

Saat 04:00 itibariyle Suriye'ye başlatılan operasyon bölgedeki tüm dengeleri değiştireceği benziyor. Daha doğrusu Fırat Kalkanı Harekatı Allah'ın izniyle tüm taşları yerine oturtacak...

Büyük Padişah Yavuz Sultan Selim'in torunları Mercidabık zaferinin 500. yılında tekrar giriyor Suriye topraklarına...

Yavuz Sultan Selim 500 yıl önceki Mısır seferi sırasında Memlük devletiyle Cerablus yakınlarındaki Mercidabık Ovası'nda karşı karşıya gelmiş ve zafer kazanmıştı. Bu zafer sonrası Suriye, Lübnan ve Filistin toprakları Osmanlı mülkü olmuştu.

ABD bu tokadı unutamayacak

Türkiye'nin uyarılarını dikkate almayan ABD hiç beklemediği bir tokat yedi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'ye ayak basmadan önce aldı harekat haberini.

ABD Bidon'u ikinci şoku ise Esenboğa Havalimanı'na inince yaşadı. Bidon'u Vali Yardımcısı karşıladı... İşte beklediğimiz, istediğimiz tablo...

Bidon havada siyasi olarak tokat yerken, yere ayak bastığında ise diplomatik olarak hak ettiği tokadı yedi. Bu tokadı atanlardan Allah razı olsun.

Tokat manyağı olarak Ankara'ya inen Joe Biden'ın bir önceki Türkiye ziyaretini hatırlayan var mı? Biden önceki Türkiye ziyaretinde PKK ile PYD’yi aynı görmediklerini söylemişti.

Türkiye ABD'ye gerekli mesajı Suriye harekatıyla vermiş oldu. Türkiye bir gece ansızın girdiği Suriye'deki teröristleri tamamen temizleyecek. PYD Lideri Salih Müslim'in korku dolu çığlıkları da bu yüzden...

Hemen PYD'yi korumaya geçtiler

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine başlattığı harekat PYD'yi olduğu kadar ABD'yi de telaşlandırdı.

Zira ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, "tansiyonun yükselmemesi için çalıştıklarını belirtip, "Her iki tarafa da burada asıl düşmanın DAEŞ olduğunu hatırlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Yani şunu demek istiyor ABD'li sözcü: DAEŞ'i vurun ama PYD'den uzak durun. Geçti Bor'un pazarı sür eşeği Niğde'ye...

Türk tankları Suriye'ye umut oldu

Türkiye'nin 98 yıl önce kaybettiği Suriye topraklarına geri dönüşü bölgede büyük bir heyecana neden oldu. Yıllar sonra Türk tanklarını Suriye'de görenlerin mutlulukları birçok şeyin özetiydi aslında...

Tankları ilk karşılayanlar Türkmenler oldu. Bölgedeki Türkmen birlikleri sevgi gösterileriyle karşıladı askerlerimizi.

Türklerin bölgeye fiilen geri dönüşü Türkmenlerde ve Muhaliflerde büyük bir umut doğurdu. Ortodoğu'nun tek ümidi olan Türkiye de böylece üzerine düşen görevi yerine getirmiş oldu.

Göreceksiniz bu harekat yıllardır zulme uğrayan halkların kıyamını da beraberinde getirecek. Türk askerlerini Suriye'de karşılayanların sevinci bunu gösteriyor.

cqnmwffwyaayq9k.jpg

Harekatın başındaki isim çok önemli

Fırat Kalkanı Harekatı'nı Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı yürütüyor.

Aksakallı Paşa 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı kahramanca mücadele etmiş ve darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında büyük rol oynamıştı.

15 Temmuz gecesi darbecilerin en büyük hedefinin Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek olduğunu unutmayalım. 

Suriye'de yürütülen harekatın başında Zekai Aksakallı Paşa'nın olması darbe destekçilerine de verilmiş bir mesaj...

rs2-017.jpeg

Erdoğan'dan Batı'ya: Oyununuz deşifre oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili yaptığı açıklamada terör örgütlerini alenen besleyen Batı'ya çok net bir mesaj verdi.

Erdoğan, "terör örgütlerini üzerimize salanlar bu oyunun deşifre olduğunu görmeliler. Son dönemde yoğunlaşan terör olaylarıyla verilmek istenen mesaja cevap veriyoruz, Türkiye'yi bölemeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımız susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vurduramayacaksınız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu mesajı harekatın sadece IŞİD'E, PYD'ye değil, kimlere de yapıldığını göstermesi bakımından çok önemli...

Rabbimiz bizi bu kutlu harekatta muzaffer eylesin, amin...

 

Ogün ÖCEK

24 Ağustos 2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Tarikatlar devlete yerleşir mi? 11.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.