YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Teröristin hiç mi suçu yok!
13 Ocak 2016 17:13

Maalesef 12 Ocak Salı gününe acı bir haberle başladık.

İstanbul'un turizm merkezi Sultanahmet'te gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı neticesinde 10 turist hayatı kaybetti. Topraklarımızda misafir ettiğimiz 10 turistin can güvenliğini sağlayamadık.

Daha acımızı yaşarken şer odakları devreye girdi. Saldırının hemen ardından Hükümet karşıtı söylemler gerek sosyal medyada gerek muhalif medyada dillendirilmeye başlandı. Eleştiri herkesin hakkı. Böylesine acı bir hadise sonrası sorumlular muhakkak cezalandırılmadı. Buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Peki saldırı sonrası daha yaşadığımız acıyı bile paylaşmadan karalama kampanyasına başlayanlara ne demeli? Bu kişiler acılarında ne kadar samimi?

Sultanahmet'teki saldırının medyada yer almasından sonra üzüntü bile yaşamadan siyasi yorumlara girenlerin samimi olduğunu düşünmek saflık olsa gerek.

İhanet odakları terör saldırılarına müteakip hemen devreye giriyor. Daha kim yaptı, nasıl yaptı, neden yaptı belli değilken başlıyorlar yaygaraya. Toplumu telaşa düşürecek, kafa karışıklığına sebep olacak bir sürü yorumla olayı bambaşka yerlere çekiyorlar.

Yıllardır terörle mücadele eden bir ülke olarak böylesine acı olaylar karşısında toplumsal bir tavır sergilemeyi hala öğrenemedik mi? Terörle mücadelede silahtan daha etkili olan medyanın teröre hizmet edercesine yayın yapmasına daha ne kadar müsaade edeceğiz?

rs1-572.jpg

Toplum olarak yıllardır zor süreçlerden geçiyoruz. Yeni dünya düzeninin şekillendiği bugünlerde daha da zor günler bizi bekliyor. Türkiye'nin bölgede söz sahibi olmasına katlanamayan her ülke teröre sarılıyor. Onlar için en büyük silah, terör! O terör dönüp dolaşıp kendilerini de vuracak elbette. En ufak bir terör saldırısında bile kendinden geçen Batı'yı ilerleyen günlerde bakalım neler bekliyor! Milyonlarca Müslümanın kanı yerde kalmayacak elbette...

Bu sefer acaba hangi örgüt (!)

Bu soru bile ne derece ateş çemberinin içinde olduğumuzu göstermesi açısından önemli.

Düşüncenize ülkemizde bir saldırı oluyor. Doğal olarak bu saldırının kim tarafından yapıldığı soruyoruz.  PKK mı, IŞİD mi, DHKP-C mi... Rabbim cümle terör örgütünün şerrinden bizleri korusun, Amin

Akademisyenlere ne demeli

Peki terörle mücadelede etkin olmasını beklediğimiz gruplar ne alemde? Maalesef bu soruya verebilecek olumlu bir cevabımız yok. Zira an geliyor; ülke menfaatine çalışması gereken kurumlar terör örgütü lehine çalışıyor.

1.100 akademisyenin imzasıyla yayınlanan skandal bildiri durumun vahametini ortaya koyması açısından çok önemli.

Terör örgütü PKK'nın sivillere, hastanelere, okullara yaptığı hain saldırılara karşı bir kelime bile etmeyen akademisyenler şimdi kalkmış devletin yaptığı operasyonları eleştiriyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!  Şimdi bunların samimi olduğunu kim düşünebilir?

Her fırsatta Türkiye'nin aleyhine çalışıp, terör saldırısı gibi hadiselerde bile ülke lehine konuşmaktan kaçınan bu güruh mu eğitecek gençlerimizi!

Her şerde bir hayır vardı. Böylelikle bazı akademisyenlerimizin ne durumda olduğunu gördük. Fikir üretme yeri olan üniversitelerimizde çalışan bu akademisyenlerin kapasitesi artık herkese malum oldu.

O Akademisyenlerin işlerine derhal son verilmeli

Çocuk, sivil demeden vatandaşlarımız katleden, güvenlik kuvvetlerimize her türlü hainliği yapan, insanların yaşam yerlerini hendeklerle felç eden terör örgütüne karşı bir tavır alamamış akademisyenler, onlara karşı operasyon yapanları eleştiriyor. Bunlar akademisyen değil, tam manasıyla düşünce düşmanı! İnsanlara düşünmeyi, analiz etmeyi değil, ülke aleyhine çalışmayı öğütlüyorlar! Resmen ülke düşmanlığı bu!

Herkesin kendi düşüncesi olabilir ve açıklamakta da özgürdür, amenna. Ama bu düşünceler toplum çıkarlarına darbe vuruyorsa ve terör örgütü PKK'nın ekmeğine yağ sürüyorsa orada durmak lazım.  PKK'ya yönelik süren operasyonlara zarar verecek her türlü davranış, düşünce özgürlüğü değil, vatan hainliğidir!

Kılıçdaroğlu zurnanın zırt dediği yer

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yine bizi şaşırtmadı.

Kılıçdaroğlu her türlü toplumsal olayda maalesef hükümeti eleştirmekten başka bir şey yapmıyor. Teröristlere karşı yarım ağız tepki gösteren Kılıçdaroğlu, mevzu bahis Hükümet olunca aslan kesiliyor. Nerede Türkiye karşıtı bir hareket var, orada boy gösteriyorlar.

Teröristlere karşı yapılan operasyonları eleştiren bir bildiri yayınlayan akademisyenlere CHP tarafından verilen destek de bunu açıkça göstermiyor mu?

Kılıçdaroğlu'na göre;

Türkiye sınırlarına defalarca tecavüz eden Rus uçağını düşüren Türkiye suçlu!

Milyonlarca Müslümanın hayatını karartan Esed'e karşı çıkan Türkiye suçlu!

İstanbul'un göbeğinde canlı bomba saldırısı oluyor, Türkiye suçlu!

PKK'nın düzenlediği hain saldırılardan ötürü Türkiye suçlu!

Bu teröristlere karşı operasyon yapan Türkiye yine suçlu!

Bu maddeleri dilediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Peki sayın Kılıçdaroğlu;

Teröristin hiç mi suçu yok?  Düşmanlarımızın hepsi masum mu?

Bu teröristler neden Türkiye bölgede güçlenince eylem yapıyor?

rs2-187.jpg

Körü körüne yapılan muhalefetten başka da bir şey beklenmezdi açıkçası.

Maalesef mücadelemiz sadece teröristlerle değil. Allah bu mücadelemizde bizleri muzaffer kılsın, Amin...

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.