YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Terör üretim merkezi Avrupa!
15 Temmuz 2016 09:31

Fransa'da gerçekleştirilen saldırı sonrası bir kez daha görüldü ki terörün asıl kaynağı Avrupa... Ne dedi saldırı sonrası Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: "Suriye ve Irak'ta devam eden saldırıları da arttıracağız!"

Bu cümle bile terörün kimler tarafından ortaya çıkarıldığının cevabını taşıyor.

Peki Suriye ve Irak ne yaptı sana da yıllardır o toprakların kanını emiyorsun? Terör saldırılarından önce o topraklarda askerlerin yok muydu? Onlar sana saldırdığı için mi Müslümanların topraklarına göz diktin?

FRANSA - PYD EL ELE...

Fransa'daki saldırı sonrasında ise akıllara hemen o bildik görüntü geldi.

Hani Fransa Cumhurbaşkanı Hollande PYD'li teröristleri Elysee Sarayı’nda ağırlamıştı ya...

hol1.jpg

Sen işine yaradığını düşündüğün terör örgütleri besleyip saraylarda ağırlarsan başka bir terör örgütü de gelir seni alnından vurur. Herkes ektiğini biçer.

NİCE SOKAKLARINDA PKK PROPAGANDASI

Akla gelen bir fotoğraf da saldırının gerçekleştirdiği Nice şehrinden...

Saldırıdan önce Nice sokaklarında terör örgütü PKK'nın reklamını yapan afişler yer alıyordu.

hol2.jpg

Avrupa'daki bu saldırıların sebeplerini uzaklarda aramamak lazım. Nitekim bu türlü saldırılar Avrupa'nın kan emici güçlerinin Orta Doğu'ya göz dikmesiyle başlamadı mı?..

Avrupa bu saldırgan tutumunu devam ettirdiği sürece çok daha büyük acılarla karşılaşacak. Bunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. Milyonlarca Müslümanı katletmenin sonuçları olacak elbet.

Bugüne kadar sömürü yöntemiyle kazandıklarını düşündüler ama silahlarındaki mermi ters döndü. Bunu ilerleyen zamanlarda çok daha iyi anlayacaklar.

r1-043.jpg

SALDIRIYI ENGELLEYEMEDİLER

Yazıyı kaleme aldığım anlarda Nice kentindeki saldırıyı üstlenen bir örgüt olmadı ama tüm işaretler IŞİD'i gösteriyor.

IŞİD, Avrupa'daki saldırıları arttıracağını, Irak ve Suriye'de Avrupa'nın bölge halkına yaşattıklarının bir karşılığının olacağı tehdidinde bulunmuştu.

Nitekim Fransa'da terör saldırısı olabileceğine dair birçok istihbarat alınmış, ülke genelinde alarm verilmişti. Hatta Fransa Türkiye Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu'nu da ikinci bir emre kadar kapatmıştı. Ama saldırı hiç beklemediği bir yerde, turistlerin uğrak yeri Nice kentinde gerçekleşti.

Aylardır olağanüstü hal ile yönetilen Fransa saldırıyı engelleyemedi ve onlarca vatandaşı bu saldırıda hayatını kaybetti. Zaten Fransız medyası da saldırı gerçekleşir gerçekleşmez onca güvenlik önlemine rağmen böyle bir saldırının nasıl olabildiğini sorguluyor.

BİR SONRAKİ HEDEF İTALYA OLABİLİR

IŞİD Fransa ile birlikte Almanya ve İtalya'yı da tehdit etmişti. Bir sonraki hedef İtalya olabilir.

İtalya'da da üstü kapalı bir olağanüstü yönetim söz konusu. Dün gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi'nde güvenlik güçlerine 7 bin askerin daha destek vermesini kararlaştırmışlardı.

IŞİD'in bir sonraki hedefi İtalya olursa şaşırmamak lazım...

AVRUPA SİLAH, ÖRGÜTLER YÖNTEM İCAT EDİYOR

Avrupa'nın uyguladığı saldırgan politikalar terör örgütlerine de yeni yöntemler kazandırıyor. Bu da Avrupa'nın saldırılara karşı koyamamasına sebep oluyor.

Bombalı araç saldırıları engellenmesi en zor yöntemlerden biri. Zira bir aracın bombalı olduğu tespit edilse bile özellikle hareket halindeyken müdahale etmek bile birçok kayba sebep olabilir.

Araçlara bomba yüklenmesini engelleyecek tedbirler sağlandığında ise bu türlü saldırıların önüne geçilebiliyor. Peki ya son saldırıdaki yönteme ne demeli?

90 km hızla kalabalığın arasına dalan kamyonu kim engelleyebilir? Direksiyon başına geçen herkese potansiyel terörist muamelesi yapılamayacağına göre engellenmesi çok zor bir yöntemle karşı karşıyayız. Ürettiği bombaları insanlar üzerinde deneyen Haçlı zihniyeti bakalım bu yönteme nasıl karşı koyacak?

Hatırlanacağı üzere IŞİD ABD'nin milyonlarca dolar harcayarak hayata geçirdiği insansız hava araçlarını basit bir yöntemle etkisiz hale getirmişti: Siyah duman!

TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN

Haçlı zihniyeti kendini sorgulamak yerine insanların üzerinde daha fazla bomba yağdırmayı çözüm olarak gördüğü sürece başarılı olamayacak.

Orta Doğu'ya kan kusturmanın bir sonucu olacağını görmemek için kör olmak lazım.

Terör örgütlerini aleni bir şekilde desteklemenin kendilerinde oluşturacağı zararı hesap edememenin de bir sonucu olacak elbette...

Terör saldırılarının önüne geçmek bomba üretmekle, asker donatmakla değil ancak insan olmakla mümkün olabilir. Haçlılar kana buladıkları topraklardan çekildikten sonra bu saldırılarda sona erebilir.

Müslümanlara da bu türlü saldırılara buğzetmek düşer. Saldırıya uğrayan küffar da olsa bu terör yöntemleri benimsemek Müslümana yakışmaz. Eğer öyle olursa ne farkımız kalır Haçlılardan...

 

Ogün Öcek

15 Temmuz 2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.