YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kahramanlarımızı kime emanet etmişiz!
08 Ocak 2016 17:49

3-4 gündür medyada yer alan bazı haberler kan donduran cinsten!

Dişini tırnağına takarak Doğu ve Güneydoğu'da teröristleri etkisiz hale getiren polislerimizin ve askerlerimizin tedavi edildiği hastanelerden bazılarının terörist yuvası olduğu ortaya çıktı!

Evini, barkını, çoluğunu çocuğunu bırakarak zor şartlar altında operasyonlara katılan güvenlik güçlerimizi kimlere emanet ediyormuşuz!

Bu iddialar zaman zaman sosyal medyada yer alıyordu. Fakat bu durumun vehametini anlayamamışız. Bu kadar gerçek olabileceği aklımızın ucundan bile geçmemiş...

Olayın basında yer almasının ardından ihbarlar adeta patladı. Meğer bölgede görev yapan sağlık görevlilerinin bir kısmı PKK sempatizanıymış. PKK sempatizanı olan personel sayısı hiç de azımsanacak gibi değil.

Hatta öyle ki; bölgedeki hastanelerde çalışan terör destekçisi sağlık personelleri bu fikirlerini açık bir şekilde sosyal medyadan paylaşmış. PKK sempatizanı olduklarını gizleme gereği bile duymamışlar. "Nasıl olsa bize bir şey olmaz" mantığıyla hareket ettikleri aşikar. İşte biz kahramanlarımızın sağlığını maalesef bu hainlerin kötü emellerine alet etmişiz.

eylem-001.png   turku-001.png

Olayı ortaya çıkartıp birçok kesimin uyanmasını sağlayan Güneş gazetesine de teşekkür etmek lazım. Bu türlü olaylar her ne kadar sosyal mecralarda paylaşılıyor olsa da bir basın kuruluşunun dile getirmesi önemli. Bu vesileyle bölgedeki hastanelerde görev yapan terör sempatizanları deşifre oldu. Allah şerlerinden muhafaza eylesin, Amin.

Askerimizi, polisimizi emanet ettiğimiz sağlık kuruluşlarının bünyesinde çalışan personeli araştırmak çok mu zor? Çok üstün istihbarat faaliyeti mi gerekiyor? Kocaman bir 'HAYIR' Zira terör sempatizanı sağlık çalışanlarının her paylaşımı sosyal medyada mevcut. Sadece Twitter ve Facebook'a bile bakmak yeterli kimin terörist olduğunu öğrenmek için. Bizim bile kolaylıkla ulaştığımız bu bilgilere güvenlik birimlerimizin ulaşamaması düşünülemez.

Dicle Üniversitesi herkese malum!

Dicle Üniversitesi bünyesindeki terörist faaliyetler zaman zaman basına yansıyordu. Üniversite içinde PKK yanlısı birçok eylemin yapıldığı bilinen bir gerçek. HDP'liler de sık sık bu üniversitedeki gençleri provoke edecek faaliyetlerde bulunuyorlar. Daha önce üniversitedeki Paralel yapılanma da gündeme gelmişti.

kampus-001.jpg

İlim yuvası olması gereken üniversitelerimizde terörist grupların eylem yapması kabul edilebilir bir şey değil. PKK paçavralarıyla üniversite salonlarında konuşmalar yapmanın özgürlükle değil hainlikle ilişkisi var!

Gerçi hendek politikasını savunan HDP vekillerinden Sebahat Tuncel'in Koç Üniversitesi'nde öz yönetim paneli verdiğini unutmamak lazım. Terörist faaliyetlerin üniversitelerde övülerek dile getirilmesi ne kadar acı... Bunu dile getiren kadar buna müsaade edenler de bir o kadar suçlu.

Her alanda terörle mücadele 

Terörle mücadelede 7'den 70'e herkese görev düşüyor.  Terörle mücadeleyi sadece güvenlik güçlerimize yıkmak vicdansızlıktır. Mücadele her alanda olmalı.

Terör partisi HDP'nin yönettiği belediyelerin ne halde olduğu herkes tarafından biliniyor. Halkın oylarıyla yönetime gelmiş kişiler şu anda halka ihanet içinde!  PKK'ya destek veren belediyeler, kuruluşlar, sivil toplum örgütleri de operasyona dahil edilmediği sürece terörle mücadele gittikçe zorlaşacaktır. 

Mevcut kanunlar çerçevesinde gözaltına alınan Belediye başkanlarının yerine geçenler de PKK sempatizanı çıkıyor. Cezaevine giren başkanın yerine geçen kişi de kaldığı yerden devam ediyor terör faaliyetlerine. Dolayısıyla o kişilerin gözaltına alınması sorunu çözmüyor. Belediyelerin açık bir şekilde PKK'ya destek vermesini kim kabul edebilir!

Çok şükür ki devlet yöneticileri artık bu durumu yüksek perdeden dile getirmeye başladı. Umarım terör yuvası haline getirilen bu kuruluşlar da temizlenir. Başarıyla yürütülen terörle mücadele operasyonlarını zaafa uğratacak her hamle ihanetin fitilidir.

En büyük pay medyanın

Teröristle mücadelede en büyük pay medyaya düşüyor. Zira medyada yer alan haberler bölgede görev yapan güvenlik güçlerimize moralini direkt olarak etki ediyor. Medyada yer alan olumsuz bir haber başarılı giden operasyonu sekteye uğratabiliyor. Bunun farkında olan şer odakları satılık kalemlerle operasyonlara darbe vurmaya çalışıyor. Ama başarılı olamayacaklar. 

Her şerde bir hayır vardır. Bu süreçte de kimin hain kimin vatansever olduğu ortaya çıkıyor. Cumhuriyet gazetesinin 'IŞİD'le sınırda kirli ilişkiler' başlıklı haberini hatırlatmakta fayda var. Söyler misiniz bu türlü bir haber kimin işine yarar? PKK'nın mı, TSK'nın mı? Kaldı ki haber anında yalanlandı. Buna karşılık Cumhuriyet kirli yayınlarına devam ediyor. Bu türlü örnekler maalesef onlarca var...

Okuyucular da haklı. O kadar çok bilgi akışı var ki hangi haber doğru hangi haber yanlış ayırt etmek zor. Bunun için bir formül verelim. Sorulması gereken soru şu: Yapılan haber kimin işine yarıyor? Bunun cevabı kimin hangi niyetle haber yaptığını ortaya koyar. Terörle mücadelenin büyük bir hassasiyet gerektirdiğini aklımızdan çıkarmamız lazım.

Son terörist can verene kadar mücadeleye devam... Allah bölgede görev yapan kahramanlarımızı muzaffer kılsın, Amin...

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.