YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İşte özlediğimiz tablo...
23 Temmuz 2016 16:18

Savaş, hoşunuza gitmese de üzerinize yazıldı. Gerçi o size hoş gelmez, fakat olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır. Olur ki, siz birşeyi seversiniz; ama o, sizin hakkınızda bir fenalıktır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Mevla Teala Bakara Suresi'nin 216. ayetinde böyle buyuruyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu ayet daha çok düşer oldu aklımıza.

İlk başta şer gibi gözüken darbe girişimi sonuçları itibariyle Türkiye'ye hayır getirecektir. Darbe terörü sonrasında oluşan birlik - beraberlik de bunun bir göstergesi değil mi?

15 Temmuz gecesinden bu yana meydanlarda kimler yok ki... AK Partilisi, CHP'lisi, MHP'lisi, sağcısı, solcusu, marş söyleyeni, dua edeni, darbecilere lanet yağdıranı, zikir sesiyle tank seslerini bastıranı... Tüm Türkiye günlerdir sokaklarda cuntaya bu ülkede yer olmadığını haykırıyor. Ortaya çıkan bu birliği kim dağıtabilir ki...

Darbe girişiminde bulunan Türkiye karşıtı odaklar bir şeyi unutmuştu. Güzel halkımız anında hatırlattı. Bu türlü girişimler 7'den 77'ye tüm milletimizi tek yumruk haline getirir ve o yumruk karşısında durabilecek de bir güç yoktur... Dünyaya da anlamlı bir mesaj verildi bu sayede.

dede.jpg

SİYASİLER HAİNLERE KARŞI BİR OLDU

Meclis'te yıllardır görmek istediğimiz tablo darbe girişiminden hemen sonra ortaya çıktı. 

11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül gazi Meclis'i ziyaret etti ve özlediğimiz tablo ortaya çıktı.

MHP ve CHP'den Hükümete destek gelirken, darbe girişimi sonrasında TBMM'de oluşan birlik görülmeye değerdi.

Hainlerin planı ters tepti, yıkmaya çalıştıkları ülke tek yürek oldu.

5101_1.jpg

BU DA OLDU, AK PARTİ CHP MİTİNGİNE GİDİYOR

CHP darbe girişimi sonrasında Taksim'de "Cumhuriyet ve Demokrasi” mitingi yapmaya karar verdi. AK Parti'den ise tüm toplumu sevindiren bir haber geldi: Mitinge biz de gideceğiz...

AK Parti CHP'den gelen teklifi kabul etti ve mitinge katılımın 'üst düzeyde' olacağı açıklandı.

Mitingde AK Parti'yi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu ve Grup Başkanvekili Mehmet Muş temsil edecek

Mitinge bir destek de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. İBB 22 Temmuz'a kadar ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarının 24 Temmuz Pazar gecesine kadar ücretsiz hizmet veremeye devam etmesini kararlaştırdı.

Düşünsenize; CHP Taksim'de miting yapıyor, AK Parti de bu mitinge katılıyor ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi de alana ücretsiz ulaşım sağlıyor. Bu birlik karşısında düşman ne yapabilir ki... Gönül isterdi ki MHP de mitinge katılsın ama son gelen bilgiye göre maalesef katılmayacaklar.

CEMAATLER DE MEYDANLARDA...

Meydanlarda dikkatimizi çeken bir görüntü daha vardı; Cemaatler. Tek amacı Allah rızası olan cemaatler de indi sahaya. 

Darbe girişimi haber alınır alınmaz hemen hemen tüm cemaatlerden meydanlara inme çağrısı yapıldı ve çok yüksek bir katılım gerçekleşti. 

Meydanlar dualarla, zikirlerle inledi. Bu sesi hangi kuvvet bastırabilir ki... İki cihan güneşi Resulullah'ın (sallahu aleyhi ve sellem) izinden yürüyenler bir an olsun terk etmedi meydanları.

Cemaatlerin meydanlara inmesi 'dini cemaat(!)' kisvesi altında türlü hainlikler yapanların da gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Çünkü asıl cemaatler, gerçek cemaatler 15 Temmuz'dan beri sokaklarda...  Allah'ın ipine sarılan bu gerçek Müslümanlardan Allah gani gani razı olsun. Asıl cemaatin, tarikatın ne olduğunu çok güzel gösterdiler.

AMAN KARNAVAL ALANINA ÇEVİRMEYİN

Son bir uyarıyla yazıyı noktalamak istiyorum.

Darbecilere, düşmanlara karşı direniş noktası olan meydanlar karnaval alanına aman dönüşmesin! Çünkü halkımız şarkılı-türkülü eğlenceler için inmedi o meydanlara.

246 şehidimizin olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Allah katında büyük değeri olan 'şehitlik' mertebesini demokrasi şehidi, bilmem ne şehidi diye ayağa düşürmeyelim! Onlar Allah yolunda şehit oldular ve şehitlik ahirette peygamberlikten sonraki en yüce mevkidir.

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki:

“Cennete giren hiç kimse dünyaya geri dönmek istemez, yeryüzünde olan her şey orada vardır. Ancak şehid böyle değil. O, mazhar olduğu ikramlar sebebiyle yeryüzüne dönüp on kere şehit olmayı temenni eder. ”

 

Ogün ÖCEK

23 Temmuz 2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.