YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İşte Hz. Muhammed'in (SAV) ordusu
05 Nisan 2016 16:11

Teröre karşı yürütülen operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Her geçen gün terör örgütüne ağır darbeler vuruluyor. Öldürülen PKK'lı sayısı binlerle ifade ediliyor. Terör örgütü PKK yeryüzünden silinme aşamasında...

Operasyonlardaki başarının mimarları olan güvenlik güçlerimiz her şeyden feragat adeta şahadete koşuyor... Onları başarılı kılan da bu. Göğüslerindeki iman, gönüllerindeki Kur'an...

Teröristler ayetlerle hadislerle dalga geçerken kahramanlarımızın dilinden düşmüyor Allah-u Zülcelal'in adı... Kimi şahadete ererek Resulallah'ın (sallahuvesellem) sofrasına uzanıyor, geri kalanlar şahadet yolunda... Sanmayın ki şahadete erenler toprak oldu... Her biri diridir, Resulallah'la (sallahuvesellem) birliktedir.

Allah (Celle Celalühu) Sure-i Bakara'nın 154. ayetinde buyuruyor: "Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz sezemezsiniz."

Bu ayetten sonra onları ölü görmek, bazı kendini bilmez isimler tarafından 'niyazi' olarak tanımlamak düpedüz Kur'an-ı Kerim'e karşı çıkmaktadır. Bu hadsizler sadece şehitlerimize değil Hz. Kur'an'a da hakaret etmektedir.

DİLLERDE AYETLER TEKBİRLER...

Teröristlere karşı yürütülen operasyonların başarıyla sonuçlanacağı aylar öncesinden belli olmuştu. Çünkü operasyona çıkan askerlerimiz artık tekbirlerle, dualarla başlıyordu terörist temizliğine. Dikkatinizi çekmek isterim. Eskisi gibi dinden imandan uzak seremonilerle değil tekbirlerle başlıyor kahramanlarımızın günü...

İlk olarak 7 Ocak'ta yayınlanan bir video dikkatimi çekmişti. Görev başındaki polisimiz Enfal Suresi'nin 17. ayetini okuyarak ateş ediyordu teröristlere. İnsanın tüylerini ürperten manzara. İşte öze dönüşün adımlarıydı bunlar.

Enfal 17: Sonra onları siz öldürmediniz ve lâkin onları Allah öldürdü, attığın vakit de sen atmadın ve lâkin Allah attı, hem de mü'minlere güzel bir imtihan geçirtmek için, hakikat Allah semi'dir, alîmdir

Sonrasında ise kahramanlarımızın ağzından düşmediğini gördük duaların, tekbirlerin, ayetlerin...

ŞOPEN SUSUYOR, TEKBİRLER YÜKSELİYOR...

Gün geçtikçe şahadete ermiş olan kahramanlarımızı daha güzel uğurlamaya başladık. Dinle imanla alakası olmayan seremoniyle şehit mi uğurlanırmış!

Bu saçma seremonilere tokat gibi bir cevap geldi geçtiğimiz günlerde. Yüksekova'da şehit düşen polis memuru Mustafa Sezgin için düzenlenen törene özel harekatçılarımız damga vurdu. Şehitlerini uğurlarken Şopen'in cenaze marşına daha fazla dayanamadılar ve koşarak tabuta omuz verdiler. Cenaze marşını susturarak şehidimizi tekbirlerle uğurladılar. Düşmanın da korktuğu bu değil miydi... Kim durabilirdi özüne dönmüş, kitabına sarılmış kahramanlar karşısında...

sopen.jpg

YÜKSEKOVA'DA OPERASYON SONRASI...

PKK'ya karşı düzenlenen operasyon sonrası Özel Harekatçıların okuduğu şiir de daha geçtiğimiz günlerde yer aldı basınımızda. Allah'ın adıyla başladıkları operasyonu hamdederek tamamlıyorlardı.

Ne diyordu aslanlarımızın komutanı;

Rasül'ün övgüsünü kazanmıştı,

Düşmanları narıyla yanmıştı,

Viyana önlerine dayanmıştı;

Zemin kan kırmızı, ayyıldızı ak,

O mübarek bayrak, işte bu bayrak!

yuksekova.jpg

SAYGI DURUŞU DA NEYMİŞ!

Bugünlerde bir tabunun daha yıkıldığını gördük. Hani yıllardır statlarda, meclislerde, meydanlarda uygulanan saygı duruşu var ya. Ondan bahsediyorum... Hayatımın hiçbir döneminde anlam veremediğim bir şey. Fonda marş, sopa yutmuş gibi duran insanlar... Neyi anıyoruz bu şekilde? Şehitlerimizi mi, kahramanlarımızı mı? Biri açıklayıversin şunu.

Dün oynanan Kasımpaşa - Beşiktaş maçında bu tabunun çok da fazla yaşamayacağını gördük. Yıllardır tartışılıyordu ama iş eyleme döküldüğünde sonu da kendini gösterir. Yol hayırsa akıbet de hayır olacaktır muhakkak.

Dünkü maçta saygı duruşu başladıktan sonra taraftarların sesi duyuldu. Saygı duruşu esnasında çalan marşı bastırdı taraftarlar. Ne diyorlardı peki?

Allah-u ekber Allah-u ekber La ilahe illallah hu Allah-u ekber, Allah-u ekber velillahil hamd. (Allah herşeyden yücedir, Allah herşeyden yücedir. Allah'tan başka ilâh yoktur. O Allah herşeyden yücedir, Allah herşeyden yücedir. Hamd Allah'a mahsustur)

İşte böyledir Müslümanın tepkisi. Küffarın dayattıklarını değil Allah'ın buyruklarını yerine getirir mü'min dediğin. Tabular birer birer yıkılacak, İslam'ın uygun gördüğü olacak biiznillah..

GÖZ YAŞARTAN BİR ÖRNEK DAHA...

Teröristlerle girdiği çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan bir özel harekat polisinin geçirdiği ameliyat sonrası ilk işi namaz kılmak oldu. Kahraman polisimizin o anlarını arkadaşı şöyle anlatıyor:

"Biraz önce ameliyattan çıktı. Göz ameliyatı, içeriden yapılan çene ve elmacık kemiği ameliyatları, narkozun etkisindeyken birden ayağa kalktı ağzı uyuşmuş. ''Kıble'' dediğini anladık döndürdük. Duvardan teyemmüm alıp namaza durdu"

ameliyat.jpg

-----------------------------

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Birkaç örnek bile göstermeye yeter öze dönüşü. Askerlerimiz de, polislerimiz de, halkımız da özüne dönüyor. Su akar yolunu bulur. Müslüman da yolunu bulacaktır elbet. Bu yolda en büyük yardımcımız Allah'tır (azze ve celle). Allah kendisine yöneleni boş çevirir mi hiç.

Resulullah (sallahuvesellem) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri diyor ki: "Ben, kulumun  benim hakkımda yaptığı zanna göreyim. O , beni zikretti mi onunla beraberim. Eğer o beni nefsinde  zikrederse ben de onu onunkinden daha hayırlı bir cemaat içerisinde zikrederim. O bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir  zira yaklaşırım, o bana bir zira'  yaklaşırsa ben ona  bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim"

 

Ogün ÖCEK

5 Nisan 2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.