YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İslam Ordusu sahaya iniyor
30 Ocak 2016 16:38

Dünyanın geleceğini belirleyecek gelişmeler arka arkaya yaşanıyor.

Tek tek bakıldığında pekbir şey ifade etmeyen hadiseler bir araya getirildiğinde yeni dünya düzeninin nasıl kurulacağını da işaret ediyor.

Yeni dünya düzeninin Batı'nın empoze ettiği şekilde olmayacağı artık kesin. Yaklaşık 1 asırdır süregelen Batı hegemonyası çökmüş vaziyette. Yeni dünya düzeni biiznillah İslam ülkelerinin birliği ile kurulacak.

İşte duyduğumuz bu ayak sesleri İslam ülkelerine ait...

Batı dünyasının Irak ve Suriye'de yürüttüğü politikaların ne derece vahşet içerdiği herkes tarafından görüldü. Birbirine düşman gibi takılan ABD ve Rusya konu Müslümanlarla mücadele olunca beraber hareket etse de tamamen çamura batmış durumdalar.  Ortak düşman olarak İslam'ı gören bu ülkelerin tarumar olduğunu hep beraber göreceğiz inşaAllah.

Cenevre görüşmelerindeki muamma...

Suriye'de barışı tesis etmek için organize edilen Cenevre görüşmeleri tartışmalarla başladı. Sebebi ise muhaliflere verilen sözlerin tutulmaması. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan da Cuma çıkışı açıkladı.

Müzakerelerin başlayacağı gün bile Rusya ve katil Esed sivillere saldırılarını sürdürdü. Bunun üzerine muhalefet tepki gösterdi. Rejim muhalifleri ancak gerekli teminatların alınmasının ardından masaya oturmaya karar verdiğini açıkladı.

Toplantıda Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar ile ABD, İngiltere, Rusya, Fransa ve Çin temsilci heyetleriyle yer alıyor.

Bu, meselenin bir yüzü. Gelelim diğer yüzüne...

Suriye'de Esed'in gerçekleştirdiği katliama destek olan Batı'nın çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıktı. 'IŞİD'i vuruyorum' bahanesiyle Suriye'ye giren ve Esed muhaliflerini vurarak bölgede alan kazanmak isteyen ülkelerin bu amacı iyiden iyiye ortaya çıktı.

Suriye'deki iç savaşı körükleyerek bu değerli ülkenin bölünmesini isteyen Batı'ya 'dur' diyecek bir güç var artık: İslam Ülkeleri Ortak Ordusu!

Biliyorsunuz yaklaşık 2 ay önce 37 ülkenin içinde bulunduğu Ortak İslam İttifakı kuruldu. Bu ittifak kendi bünyesinde ortak bir ordu ve ortak istihbarat birimleri barındırıyor. İslam ülkelerinin ortak bir ordu kurması Batı'yı fazlasıyla telaşlandırdı. Dünyayı titreten bu ittifakta Müslüman gibi görünen fakat Müslüman düşmanı ülkelerle yatıp kalkan İran'ın yer almadığını hatırlatmakta fayda var.

İşte bu ittifak her an devreye girebilir. Son zamanlarda üst üste gerçekleşen üst düzey görüşmeler de bunun bir göstergesi. Ortak İslam Ordusu yakın bir zamanda Suriye'ye girerse şaşırmamak lazım.

Başbakan Davutoğlu ve Hulusi Akar Arabistan'da

Hatırlanacağı üzere geçen ay Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan'ı ziyaret etmişti. Önceki gün ise Başbakan Davutoğlu Suudi Arabistan'a gitti. Bugün ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Arabistan'a gittiği bilgisi paylaşıldı.

Bu ziyaretlerin içeriği hakkında kamuoyu bilgilendirilmedi. Çünkü ziyaretler son derece kritik bir önem taşıyor. Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın aynı anda Suudi Arabistan'da olması bile meselenin ne derece önemli olduğunu göstermesi bakımından önemli.

ABD ve Rusya PYD'yi beslemeye devam ededursun...

ABD ve Rusya'nın terör örgütleri konusunda ikiyüzlü tavrı artık hiçbir anlam ifade etmiyor. Batı'nın ahlak yoksunu politikaları herkesçe malum. Aynı pisliği Cenevre görüşmelerinde de yapıyorlar. Bir yandan söz verip diğer yandan terör örgütleriyle masaya oturuyorlar.

PYD Eş Bakanı Salih Müslim'in, BM temsilcisi Mistura'nın özel ekibiyle gizlice bir araya geldikleri bugün ortaya çıktı. Dakika bir gol bir!

İkiyüzlü tavırlar sonucu Suriye muhalefetinin masaya oturmaması ve Türkiye'den Suudi Arabistan'a art arda ziyaretlerin gerçekleşmesi Batı'yı korkutmuşa benziyor. Bu gelişmelerin ardından muhalefete verilen sözler hemen teminat altına alındı!

İslam Ordusu sahaya iniyor

Onlar bu tavrı sürdüredursun, gerekli adımlar İslam ülkeleri tarafından atılacak.

İslam ordusunun sahaya inme vakti artık gelmiştir. Müslümanlar fetret dönemini çoktan aştı. Müslümanların bu uyanışı İslam karşıtlarının kabusu olacak. Bunu bildikleri için de ne yapacaklarını şaşırdılar. Merak etmeyin; Müslümanların tokadı sizi kendinize getirecektir.

Dualarımızı eksik etmeyelim. Şüphesiz ki zafer İslamın olacak...

 

Ogün ÖCEK

30.01.2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.