YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İran kime hizmet ediyor?
15 Aralık 2015 16:42

Bir zamanlar birçok kişinin muhabbet beslediği İran'ın kime hizmet ettiği her geçen gün ortaya çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek. İran'ın bugünkü durumunu özetleyen enfes bir cümle var: Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsine yandığım cinsine çeker...

İran tarihte Safevi adıyla Osmanlı'yı birçok kere sırtından hançerlemişti. Farslar zaten bin yıldır İslam dünyasını yöneten Türklerle hep bir çatışma içindeydi...

Türkler Haçlı ve Moğollarla mücadele ederken Farslar ise devamlı karşı tarafta olmuştu. Acem oyunları tarih sahnesinden hiç eksilmedi.

Bugünlere geldiğimizde Fars politikasında pek de bir değişiklik gözükmüyor. Hala Ehl-i Sünnet Müslümanlara karşı mücadele ediyorlar. Zaten Şia tarihte de devamlı Müslümanlarla savaşmış, şu anda olduğu gibi hep Müslüman karşıtı ülkelerle beraber hareket etmişti.

HUMEYNİ GELDİĞİNDE...

1979 yılında İran'da gerçekleşen rejim değişikliği tüm dünya tarafından ilgiyle izlenmişti. Bu hareket İslam coğrafyalarında yankı uyandırmış, birçok kesim de Humeyni'ye sevgi beslemişti. Çünkü özledikleri şeriatın Humeyni sayesinde İran'da hüküm süreceğini düşünüyorlardı. Fakat zamanla bunun böyle olmadığı anlaşıldı.

İran bir İslam devletinden çok Ehl-i Sünnet karşıtı bir tavır takındı. Birçok kesimin sempatiyle baktığı İran birden Müslümanlığın karşısındaki en büyük tehditlerden biri oldu. İran Şia'sı gitgide kendini açık etti.

Şia, hakkında ayet nazil olacak kadar fazilet sahibi olan Ayşe Validemiz (radıyallahu anh) hakkında ileri geri sözler söylüyordu. Ayşe validemiz (radıyallahu anh) Peygamber Efendimizden en çok hadis-i şerif nakleden sahabelerden biriydi ve birçok kere Fahr-i Kâinat Efendimizin övgüsüne mazhar olmuştu.

İran Şia'sı bununla da yetinmeyip, Peygamber Efendimizin "Ebu Bekir ve Ömer istişare sırasında bir meselede ittifak edip birleştiler mi asla itiraz etmem" buyurduğu bu büyük iki zata da kin kusmuştur. İran'daki Şia taraftarı birçok kesim namazlarında haklarında birçok müjde bulunan sahabe efendilerimize de lanet okumaktadır!

Görüldüğü üzere İran'daki Şia taraftarları, Şii olmayanlara savaş açmakla kalmayıp, İslamı da saptırmanın peşinde. Tabi ki Allah (Celle Celalühu) buna izin vermeyecektir. Bu kafayla gittikleri sürece yok olmaya mahkumlar.

Geçtiğimiz günlerde Ensar el Sadr’dan Iraklı Şii bir araştırmacı çarpıcı bir makale kaleme aldı. "Biz arlanmaz utanmaz bir toplumuz. Ve tarihi gerçekler asla unutulmamalı" diyen Şii araştırmacı tarihi gerçekleri şöyle sıralıyor:

Şam, İran ve Irak'ı kim fethetti?  Ömer bin Hattap. Sünni.

Kim Kuzey Afrika yi fethetti?  Kutaybe bin Muslim. Sünni.

Endülüs’ü kim fethetti? Tarık bin Ziyad ve Musa bin Nasır. Sünni.

İstanbul'u kim fethetti?  Fatih Sultan Mehmet. Sünni.

Kim Fas’ta İspanya’yı bozguna uğrattı?  Abdulkerim al Hattabi. Sünni.

Ve yakın zamanda kim Rusları perişan etti Çeçenistan'da?  Hattap. Sünni.

Kim Filistin'de Yahudi' ye karşı durdu?  Ahmet Yasin. Sünni.

Lakin biz Şii olarak çocuklarımıza ne bıraktık?

Kim Hüseyin’e İhanet etti ve Kerbela'da yalnız bıraktı?  Al muhtar al Sakafi. Şii.

Irak'ı Moğollara satan kim?  İbn al Alkami. Şii.

Kim Moğollara, Şam işgalinde yardım etti? Şiiler.

Kim Müslümanlara karşı Fransızlara yardım etti?  Fatimiyun Şiiler.

Selçuklu Sultanına kim ihanet etti?   al Basasiri. Şii.

Kudüs'ü işgal için Haçlılara kim yardım etti? Ahmet bin Ata'a. Şii.

Kim Selahaddin Eyyubi’nin ölümünü organize etti? Kenz  al Devle. Şii.

Napolyon’un Mısır’a saldırmasında yardımcı olan kim? Şiiler.

Ve yakın zamanda.

Kim Yemen de İslâmî merkezleri hedef alıyor?  Husiyyin. Şiiler.

Kim Amerika’nın Irak işgalini tebrik etti?  Sistani  ve al Hekim. Şiiler.

Afganistan işgalinde Haçlıları tebrik eden kim? İran. Şii.

Suriye'de kan akıtan kim? İranlı, Iraklı, Afganlı Şiiler

Suriye'de kanlı rejimle kim yan yana durdu ve Rusya'ya destek verdi?   Hameney. Şii.

Ve görülüyor ki Şiilerin kalemleri kılıçları ve dilleri hep Sünni Müslümanlara karşı olmuştur.  Ve her ne kadar biz kafirlere karşıyız deseler de kalpleri kafirlerle beraberler.

Iraklı Şii araştırmacının bu makalesine katılmamak mümkün değil.

GELELİM BUGÜNLERE...

İran, Yemen gibi Sünni bir yerde Şii Husilere destek vererek kargaşa çıkarmaya çalıştı. Peygamber Efendimizin "İman Yemenli'dir, ilimler Yemenli'dir" diyerek övdüğü Yemen'de Şii darbesine destek verdi. Yemen'de Şiilerin azınlıkta olduğunu, ülkenin büyük bir kısmının Sünni olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İran, ABD ile devamlı çatışma halinde gözükse de işin aslı hiç de böyle değil. Bu iki ülkenin  hamlelerine baktığımızda derin bir ittifak olduğu aşikar. Şu anda ikisi de Suriye'de katil Esed'i kurtarmak için mücadele ediyor.

BATI VE İRAN KATİLİN YANINDA 

İran şu anda Katil Esed'e fiilen destek veriyor. İran'ın Suriye'de kaybettiği askerlerin 10 kadarı General rütbesinde! Bu rakam bile İran'ın Suriye üzerindeki oyununu görmek açısından yeterli.

İran Şii/Nusayri olan Esed'le birlikte kol kola binlerce Müslümanı katletti. Tabi yanlarına Rusya'yı da alarak!

Şii/Nusayriler ise Suriye'nin sadece yüzde 20'sini temsil ediyor. Yani Suriye'de azınlıkta olan Şiiler, Batılı dostlarıyla birlikte Müslümanları öldürüyor!

Ruslar, Suriye'ye gönderdikleri jetleri kutsamıştı. Kilise de bunun bir kutsal savaş olduğunu açıklamamıştı. Bu kutsal savaş kime karşı? Sünni Müslümanlara... Sünni Müslümanların karşısında kim var? Rusya, ABD, Avrupa, İran-Irak-Afganistan Şiileri...

CUMA HUTBESİNDE BİLE RUSYA'YA DUA!

İran'da geçtiğimiz haftalardaki bir Cuma hutbesinde Rusların zaferi için dua edilmişti. İmam Ayetullah Ali Kermani, Rusya'nın Suriye'ye düzenlediği hava saldırısıyla ilgili, "Allah-u Teala, inşallah Rusya'ya IŞİD'i yok etme konusunda daha fazla başarılar ihsan eder" duasında bulunmuştu.

Görüldüğü üzere Müslüman olarak görülen İran, Batılı dostlarıyla birlikte Sünni Müslümanlara karşı tam anlamıyla savaş açmış durumda. Bu savaş sadece sözde değil, fiili olarak da sürüyor.

Şii araştırmacının da dediği gibi; her ne kadar biz kafirlere karşıyız deseler de kalpleri kafirlerle beraber...

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.