18 Aralık 2017 Pazartesi
 • Altın155,771
 • BIST109.330
 • Dolar3,8638
 • Euro4,5501
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,1428
 • İstanbul8 °C
 • Ankara10 °C
 • İzmir16 °C
 • Konya8 °C
 • Adana10 °C
 • Antalya16 °C
 • Diyarbakır6 °C
 • Bursa10 °C
 • Kayseri1 °C
 • Kocaeli11 °C
 • Şanlıurfa8 °C
 • Gaziantep8 °C
 • İçel14 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Hiçbir ihanet bu kadar sıradanlaşmamıştı
24 Aralık 2015 17:48

Türkiye, tarih boyunca birçok kez ihanete uğradı ama hiçbir zaman ihanet bu kadar aşikar gerçekleşmemişti!

HDP, Türkiye'ye silah doğrultan teröristlere destek vermek yetmiyormuş gibi şimdi bir de Türkiye aleyhine yurt dışında görüşmelere başladı. Yani ihaneti bir vites daha yükseltti.

7 Haziran öncesi Türkiye partisi olmak yolunda ilerleyen HDP seçimlerden hemen sonra üzerindeki kostümü çıkardı ve özünü daha net şekilde göstermeye başladı.

Terör operasyonları başlar başlamaz önce Brüksel'e sonra Londra'ya, ardından da ABD'ye imdat dilemeye koşan Selahattin Demirtaş'ın son adresi Rusya oldu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'u ziyaret eden Demirtaş, sınırlarımıza tecavüz eden Rus jetini düşürdüğü için Türkiye'nin suçlu olduğunu söyledi. Lavrov, Demirtaş'ın bu jestini karşılıksız bırakmadı ve PYD'ye destek vereceklerini söyledi. Yani Rusya'dan PKK'ya alenen destek!

demirtas---lavrov.jpg

Rusya - Ermenistan - HDP

Rusya, Türkiye'den yediği tokadın ardından hemen Ermeni kartını eline aldı. Ermenistan'la olan ilişkilerini daha da sıcak konuma getiren Ruslar,  Ermenilerle ortak hava savunma sistemi oluşturulması kararını aldı. Emekli Rus Korgeneral Aleksandr Luzan, Rusya ile Ermenistan'ın Kafkasya'da kuracağı ortak hava savunma sisteminin Türkiye'ye karşı önlem anlamına geldiğini söyledi.

Ermenistan'ın son 1 hafta  içinde kardeş ülke Azerbaycan'dan da tokat yediğini hatırlatmakta fayda var. Azeriler 1 hafta içinde cephe hattında 18 Ermeni askerini öldürerek Ermenistan'a büyük zayiat verdirdi.

Rusya ile Ermenistan'ın Türkiye'ye karşı ortak savunma sistemi geliştirmesi anlaşılabilir bir durum. Zira iki ülke de Türkiye'yi düşman görüyor. Peki ya HDP?

Türkiye'de siyaset yapan bir partinin Türkiye'nin düşmanlarıyla bu kadar açık bir şekilde görüşüp, ülke aleyhine faaliyet gerçekleştirmesine daha ne kadar sabredeceğiz?

PKK'nın Ermenistan'la olan bağlantısı zaten biliniyor. Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinin büyük bir bölümünün Ermeni olduğu ve PKK'nın Ermeni terör örgütü ASALA'nın devamı niteliğinde olduğu su götürmez bir gerçek. HDP'nin özellikle son dönemde yoğunlaşan politikalarından çıkan sonuç da bu doğrultuda.

demirtas-ermeni.jpg

Selahattin Demirtaş'ın Ermeni lobileriyle yatıp kalktığı bilgisini zaman zaman dile getiriyoruz. Demirtaş'ın, sırtını terör örgütlerine dayadığını söyleyen ihanet ikizi Figen Yüksekdağ da 1 Kasım seçimlerinden önce sözde Ermeni soykırımını kabul edeceklerini açıklamamış mıydı?

Sanırım bu bilgiler bile Rusya - Ermenistan - HDP ilişkisini anlatmak için yeterli.

Milletvekili statüsünde ihanet

Eskiden ihanetler olabildiğince gizli kapaklı yapılırdı. Şimdi ihanet içerisinde bulunan kişiler her şeyi gözler önünde yapıyor. Maalesef dişe dokunur bir şekilde tepki veren de yok.

Toplum, milletvekilliği kostümü altında yapılan ihanetle, sivil kostüm altında yapılan hainliği bir sayar, ki doğru olan da budur. Peki ya hukuk? Hukuk ne zaman hain olanla olmayanı ayırt edebilecek? Anlaşılan şu anki hukuk sistemi çok da 'medeni' değil!

Eskiden ihanet kokan hamleleri perdeleyen sadece terör partisiydi. Şimdi ise CHP de aynı misyonu üstlendi.

CHP politikalarının büyük kısmının HDP politikalarıyla örtüştüğünü söylersek abartmış olmayız. Zira her geçen gün bu fikir daha da somutlaşıyor.

CHP Suriye'de Esed'i destekliyor, HDP de...

CHP Irak'ta Türk askeri istemiyor, HDP de...

CHP uçak düşürme hadisesinde Rusya'nın yanında, HDP de...

CHP terör operasyonlarına mesafeli yaklaşıyor, HDP de...

Bu maddeleri daha da uzatabiliriz.

chp-esed.jpg

Eskiden terör partisi içinde ihanetini açıkça sergileyenler parti yönetimi tarafından da kollanıp korunurdu. Bu durum artık CHP'de de geçerli...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çeşitli yalanlarla ülkesini Rusya'ya şikayet eden İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e sahip çıktı! Kaset operasyonu sonrası partinin başına geçen Kılıçdaroğlu bu hainliği adeta sahiplendi!

Koltuk sevdası mı, ülke çıkarları mı?

Parti yönetimine eleştiride bulunan kişileri hemen parti disiplin kuruluna gönderen CHP ne oldu da ülkesine ihanet eden Eren Erdem'e karşı sesini çıkartmadı, parti kurallarını işletmedi. CHP'nin koltukları milli çıkarlardan daha mı önemli?

Daha önce aynı hadiseler Hüseyin Aygün'le yaşandı. Anlaşılan o ki CHP'de bu yönetim devam ettikçe aynı manzaraları tekrar tekrar seyredeceğiz. Başta Türkmenler ve Araplar olmak üzere yüzbinlerce Müslümanı katleden Esed'e destek veren bir partiden de başka bir şey beklenmezdi doğrusu.

İçeride vatan hainleri var olduğu sürece dışarıdan düşman ithal etmeye hiç gerek yok. Türkiye karşıtı grupların ülke içinde faaliyet göstermesine de gerek yok. Zira o misyonu üstlenen hain bizde oldukça fazla.

Rabbim Türkiye aleyhine çalışan bu kesimlerin şerrinden bizleri muhafaza eylesin, Amin...

Yazarın Önceki Yazıları
İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Tarikatlar devlete yerleşir mi? 11.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.