YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Hala gözlerini açmayacak mısın Türkiye?
14 Mart 2016 15:00

Ankara'da yavaş yavaş evlere çekildiğimiz dakikalarda geldi acı haber...

Hainler planlamış olacak ki bahar havasının hakim olduğu bir günde, özellikle de gençlerin uğrak yeri Kızılay'da aşağılık bir saldırı gerçekleştirdiler.

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum.

Patlama haberinin geldiği andan itibaren herkes aynı soruyu sordu: Neler oluyor? Ankara gibi kritik bir yerde kısa sürede nasıl bu kadar bomba patlatılabiliyor? Son 5 ayda 3. kez patlama haberinin duyulduğu Ankara'da bu soruları uzatmak mümkün...

Peki nasıl oluyor da bu denli büyük bir saldırı gerçekleştirilebiliyor?

Aslında bu soru bile saldırının arkasında kimlerin olduğunu gösteriyor. Çünkü hiçbir terör örgütü bu denli profesyonel bir saldırı yapamaz.

BOMBALAR PROFESYONEL

Saldırıda kullanılan bombalar incelendiğinde laboratuar ortamında üretilmiş özel bombalar olduğu sonucu çıkıyor. Merasim Sokak'taki hain saldırıda da aynı türden bir bomba kullanılmıştı.

Her iki saldırıda da kullanılan bombanın özel üretim olduğu ve bu türlü bir bombanın ancak gelişmiş ülkelerde üretilebileceğini biliyoruz. Dolayısıyla her olayda olduğu gibi bu olayda da terör örgütlerinin taşeron olarak kullanıldığı sonucuna varmak zor değil.

ZAMANLAMAYA DİKKAT

Hain saldırıların zamanlamasına dikkat çekmekte fayda var.

Terör örgütü PKK'nın çöktüğü, Türkiye'nin Avrupa'ya söz geçirdiği, İslam Ordusu'nun sahaya indiği, Türkiye - Azerbaycan görüşmelerinin hız kazandığı bir süreçte gerçekleşti saldırı.

  • Rus uçağını düşüren Türkiye,
  • Avrupa'ya söz geçiren Türkiye,
  • İslam Ordusu'nu sevk ve idare eden Türkiye,
  • Suriye politikasında belirleyici olan Türkiye,
  • Rusya ve ABD'nin desteklediği PYD'yi vuran Türkiye,
  • Tüm bunları yaparken ülke içinde de terör örgütü PKK'ya diz çöktüren Türkiye. Tüm cephelerde tam başarı...

Bu maddeleri alt alta sıraladığımızda birilerinin rahatsız olması normal değil mi?..

İSLAM ORDUSU SAHAYA İNECEK

İslam Ordusu geçtiğimiz Perşembe 3 haftalık tatbikatı başarıyla sonuçlandırdı. 26 ülkeden 200.000 askerin gerçekleştirdiği tatbikat Batı'yı çok korkuttu. 

Özellikle ABD tatbikatı çok yakından izliyordu. Çünkü bu kadar kısa bir sürede 200.000 kişilik bir ordunun tam teçhizatlı olarak sahaya indirilmesi ve başarıyla sevk ve idare edilmesi tüm dünyaya verilmiş bir mesajdı. 

Böylesine büyük bir oluşumun baş aktörü elbetteki Türkiye idi. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Suudi Arabistan ziyaretleri büyük önem arz ediyordu. Bu ziyaretler birçok basın organı tarafından küçük bir haber olarak görülse de sonuç aşağıda...

ordu.jpg

ERDOĞAN - ALİYEV GÖRÜŞMESİ

Ankara’daki son iki bombalı saldırının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesi meydana gelmesi de dikkat çeken hususlardan biriydi. 

Erdoğan'ın Azerbaycan ziyaretinde TANAP'ın hızlandırılmasına yönelik anlaşmalar imzalanacaktı. TANAP'ın Türkiye'yi bir enerji üssü haline getireceğini hatırlatmakta fayda var. Bu dev projeyle birlikte enerji Türkiye üzerinden Avrupa'ya yayılacak.

Sizde bundan kim rahat rahatsız olabilir?

ONLARIN PLANLARI VARSA...

Saldırıların arkasındaki ülkeleri tahmin etmek zor değil... Türkiye düşmanı bu ülkelerin yönlendirmesi ve desteği ile Ankara'nın göbeğinde bomba patlatan şer odakları hiçbir zaman istediğini elde edemeyecek. Yapmış oldukları her hamle kendilerine dönecek biiznillah.

Onların planları varsa Allah'ın da bir planı var.

Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Âl-i İmrân / 54)

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.