YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Düşmanını uzaklarda arama Türkiye
16 Temmuz 2016 13:28

Dün gece gerçekleştirilen darbe teşebbüsü Allah'a hamdolsun ki bertaraf edildi.

Bütün geceyi ayakta geçirdi Türkiye... Sağcısı, solcusu, basını, dedesi, ninesi, annesi babasıyla, çoluğu çocuğuyla... Milyonlar hiç unutamayacakları bir ders verdi hainlere...

Aslında tüm dünyaya ders oldu Türk milletinin darbecilere tokadı...

Karşılarında eski Türkiye'yi bekleyenler sükut-u hayale uğradı.

Sanırım tarihte ilk defa böyle bir olay gerçekleşiyor. Düşmanımızı dışarıda ararken asıl hainlerin içeride olduğunu üzülerek gördük. Devletin uçaklarını ele geçiren hainler milletin üzerine, kamu kurumlarının üzerine ateş açtı.

Darbeci hainlerin ele geçirdiği uçakların saatlerce Ankara semalarında dolaşması ve kritik kurumları ateş açması irdelenmesi gereken bir konu... Yetkili birimler soruşturmalar neticesinde tüm noktaları aydınlatacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da dediği gibi düşmanlara karşı alınan uçaklar kendi milletini vurdu. Düşmanı, teröristi, haini illa dağlarda aramaya gerek yokmuş...

Sorgulanması gereken, araştırılması gereken onlarca konu var. Vakti geldiğinde hepsine temas edeceğiz inşaallah...

EN GÜZEL TEPKİ BAHÇELİ'DEN

Ankara'da darbe girişimi olduğunun ortaya çıkmasından sonra muhalefetten gelen ilk tepkinin mimarı Devlet Bahçeli idi.

Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım'ı arayarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yanında olduklarını söylediği bildirdi.

Soru işaretlerinin cevap bulmaya başladığı o saatlerde Bahçeli'nin desteği diğer partilere örnek olmalıydı...

TANKIN ÜZERİNDE KILIÇDAROĞLU'NU GÖREMEDİK AMA...

Bir diğer açıklama geç de olsa Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Saat 01:00 sularında açıklama yapan Kılıçdaroğlu "Demokrasimize sahip çıkıyoruz" dedi.

CHP Lideri'nin bu tepkisi kuşkusuz çok zayıf idi. Böyle bir durumda bile "Hükümetin yanındayız" diyemeyen bir parti liderinin hangi şartlarda tam destek vereceği merak konusu...

Halbuki Kılıçdaroğlu 2011 yılında yaptığı bir açıklamada şöyle diyordu:

"Bıktık ya darbe edebiyatından. Eğer bu ülkede darbe olacaksa o tankın önüne önce Kemal Kılıçdaroğlu çıkacaktır"

Tankların üzerinde halkı gördük. Hepsinden Allah razı olsun. Peki tankların üzerinde Kılıçdaroğlu'nu gören var mı?

İDAMDAN GAYRISI SOĞUTMAZ GÖNLÜMÜZÜ

TSK içindeki hain yapılanmanın çıldırmış bir şekilde halka ve güvenlik kuvvetlerimize saldırması vatan hainliğinin ne demek olduğunu bir kere daha gösterdi bizlere. Bu vatan hainliği karşısında halkın en büyük talebi İDAM.

Bu hainlerin meydanlarda teker teker sallandırılması benimle birlikte birçok vatandaşın da gönlünü soğutacaktır. Millete saldıran bu hainlerin müebbet cezası almasına karşıyım. Hepsinin cezası tartışmasız İDAM olmalı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu'nun "Darbecilere idam cezası verilemesini masaya getireceğiz" açıklaması toplum tarafından büyük destek görüyor...

GÜNÜN TEŞEKKÜRÜ MEDYAYA

Bu süreci başından sonuna darbe karşıtlığı çerçevesinde geçiren ve bilgilerin geldiği ilk andan itibaren metanetini koruyan tüm basın birimlerine de teşekkür etmek istiyorum.

Başta Kanal A ailesi olmak üzere tüm geceyi haber peşinde geçiren ve darbe teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasına katkı sağlayan tüm basın mensuplarına selam olsun.

Türlü tehditlere rağmen kalemini darbecilere karşı bükmeyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

7'den 70'e tüm halkın tankların üzerine çıkarak hainlere haddini bildirmesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyada paylaşılan yazılardan bir tanesi çok hoşuma gitti. Yazıyı onunla noktalıyorum...

"Eskiden darbelerle ezanlar susturulurdu, şimdi ezanlarla darbeler susturuluyor"

Elhamdülillahi rabbil alemin...

 

OGÜN ÖCEK

16 TEMMUZ 2016

@ogunocek

Yazarın Önceki Yazıları
Türkiye ne okuyor? İşte okuma haritamız... 04.01.2018İsrail'in yok oluş süreci başlamıştır! 06.12.2017Beni nurlu gözlerle yaktınız... 25.11.2017İşte ABD'ye verilecek en güzel cevap 15.11.2017İdlib operasyonu kimi rahatsız ediyor? 18.10.201728 Şubat medyası yine mi diriliyor? 19.09.201720 dakikada değişir mi her şey? 17.05.2017Gün; devleti yeniden inşa etme günü... 16.04.2017Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor! 18.08.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.