YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dikkat! Birileri bize 'canbaza bak' diyor!
18 Ağustos 2016 16:20

FETÖ'cü darbecilerin derdest edilmelerinin ardından her geçen gün yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor.

Darbe girişiminin arkasında FETÖ ile birlikte ABD'nin de olduğu kesin gibi. Zaten son gelen bilgiler de bunu teyit ediyor.

Sadece ABD'den gelen açıklamalara bile baksak fotoğrafı net olarak görebiliriz.

Türkiye'de darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin kısa sürede tek tek avlanması büyük bir şaşkınlık oluşturdu.

Şer odakları kısa süren şaşkınlığın ardından diğer unsurlarını harekete geçirdi.

PKK'dan arka arkaya saldırılar gelmeye başladı. FETÖ saf dışı kaldı, Türkiye'ye saldırı görevi şimdi PKK'da...

Kısa süren şaşkınlığın ardından terör örgütü PKK yeniden sahnede;

24 Temmuz - Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde sabah saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından 4 ayrı askeri üs bölgesine eş zamanlı saldırı düzenlendi

28 Temmuz - PKK'nın Hakkari ve Siirt'te düzenlediği saldırılarda 2 polis ve 3 asker şehit oldu.

17 Ağustos - Van'ın İpekyolu ilçesindeki polis merkezine PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 sivil hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı​.

18 Ağustos - Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 3 polis şehit düştü, aralarında sivillerin de bulunduğu 100'e yakın kişi yaralandı.

18 Ağustos - Bitlis'teki terör saldırısında 5', asker, 1'i köy korucusu 6 güvenlik görevlisi şehit oldu, 7 asker yaralandı.

Tarihlere dikkat edelim lütfen...

(Son saldırılar Suriye'nin kuzeyindeki hareketlenmenin ardından gerçekleşti. Hani ABD'nin PKK devleti kurdurmaya çalıştığı bölge...)

ABD bize 'cambaza bak' diyor

15 Temmuz darbe girişiminin perde arkası ortaya çıktıkça sanıyorum birileri dikkati başka yöne çevirmek için harekete geçti.

Öyleyse şu soruları sormak hakkımız;

- Darbe girişiminin karanlık odakları aydınlandıkça ateşleme düğmesi ABD'de olan bu örgütler harekete geçiyor. Sizce de tesadüf mü?

- ABD'nin gayrimeşru çocuğu FETÖ'nün dağıtılmasından sonra tekrar PKK'nın sahne almasını ne ile ifade edebiliriz?

- ABD'nin Suriye'de PKK'ya bir devlet hediye etme sürecinde bu olayların başlamasına ne demeli?

- Bu olaylar Türkiye'ye "sen kendi işinle uğraş, boşver dışarıyı" mesajı mı?

- Acaba ABD Suriye'nin kuzeyine yapılacak müdahaleden korktuğu için mi bu piyonları oyuna soktu? Hazır ordunun generallerinin yarısını kafalayıp darbeye soyundurmuşken...

Gülen'i teslim ederler mi?

ABD'nin Fetullah Gülen'i iade etme ihtimali zayıf. Gülen'in Türkiye'ye iadesi ABD'nin de birçok kirli çamaşırını ortaya dökecektir. Bunu bildikleri için işi yokuşa sürüyorlar.

Fetullah Gülen sadece Türkiye'de militanları olan bir hain değildir.

FETÖ Orta Asya ve Güney Afrika'da da ABD'nin piyonluğunu yapmaktadır. ABD birçok ülkeye Gülen vasıtasıyla müdahale ediyor. Durum böyle olunca iade süreci de uzadıkça uzuyor...

Fetullah Gülen ABD'nin birçok ülkede kullandığı piyonu. Yoksa bir adam için Türkiye'yi karşılarına alacak değiller. Hainliği gün yüzüne çıkmış bir adamın Türkiye'ye iade edilmemesinin arkasında başka şeyler aramak lazım...

Eğer ABD sıkışır da iade etmek zorunda kalırsa Fetullah Gülen'in ölüm haberini alabiliriz, şaşırmayalım.

Yunan'a sığınan hainlerden de umut yok

Gelelim darbe girişimi başarısız olunca Yunan'a sığınan hainlere...

Yunanistan'dan gelen ilk bilgiler hainlerin kısa sürede iade edileceği yönündeydi ama o süreç de uzadıkça uzuyor.

Yunan'a sığınan helikopterde darbenin planlayıcıları olduğu iddia edilen CIA ajanlarının olduğu söyleniyor. Hatta AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz de bu bilgiyi paylaştı.

Eğer o helikopterde CIA ajanı varsa Türkiye'ye teslim edilecek olan hainler bunu itiraf edebilir. Bu bilgiler hem Yunanistan'ı hem de ABD'yi sıkıştırır. Dolayısıyla bu iade sürecini de sündürebildikleri kadar sündürecekler.

Hatta "yargılamayı burada yapalım" , "sorgulamaları bizim kontrolümüzde Yunanistan'da yapın" gibi çağrılar da gelebilir. 

At izinin it izine karıştığı bugünlerde Allah Türkiyemizin  yardımcısı olsun.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

 

Ogün ÖCEK

18 Ağustos 2016

Yazarın Önceki Yazıları
Teşekkürler Avrupa... 11.03.2017Aman dikkat! Tehlike her geçen gün büyüyor 08.02.2017Allah'la savaştığınızın farkında mısınız? 20.01.2017İstanbul Üniversitesi'nde skandal uygulama 30.11.2016İşte ABD'nin anlayacağı dil... 21.10.2016Ve mutlu son! Türkler geri geldi 24.08.2016Tarikatlar devlete yerleşir mi? 11.08.2016Dünya böyle kahramanlık görmemişti 06.08.2016İşte özlediğimiz tablo... 23.07.2016Genç Paşaların sahaya inme vakti gelmedi mi? 20.07.2016Düşmanını uzaklarda arama Türkiye 16.07.2016Terör üretim merkezi Avrupa! 15.07.2016İsrail ile anlaşmak da nereden çıktı! 27.06.2016İşte Hz. Muhammed'in (SAV) ordusu 05.04.2016Hala gözlerini açmayacak mısın Türkiye? 14.03.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.