YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Zihni züğürt aydıncıklar!
16 Ağustos 2014 08:45

Bahane, bahane hep bahane. Dön dolaş aynı terane. Dokuzuncu seçimini kazanmış Başbakan. Olmuş devlete Başkan. Hala aynı hikâye. Yahu bir inin halkın tepesinden. Bir defolup gidin zihinlerden. Halk 9 seçimdir yeter diyor size. Her şeyiniz yanlış. Tespitleriniz diyeceğim ama işin özü siz yanlışsınız siz. Baştan aşağıya, tepede tırnağa yanlışsınız.

Bazen diyorum ki bu kadar hata ancak ihanetle olur. İnsan biraz susar oturur. Hata yapmaktan yorulur. Yok, yok ne oturmak var ne yorulmak. İşin esası utanmak yok. Arlanmak yok. Bir tane doğrunuz yok. Halka, hala müzmin yalanlarınızı doğru diye satıyorsunuz.

Sizin kendinize ait fikirleriniz bile yok. Ha bire, baronlarınızın paralel ezberlerini okuyorsunuz millete. İki farklı soru sorulduğunda ilk önce alıklaşıyor sonra da ağzınızdan salyalar akıta akıta milletin değerlerine saldırıyorsunuz.

Yeter artık yeter yahu, kış kış. Gidin bir artık. Çektirin gidin bu milletin hayatından. Geldiğiniz yere cehennemim dibine gidin. Yeter ki terk edin zihinlerimizi de, fikirlerimizi de. Size ait ne varsa alın gidin. Pılınızı pırtınızı toplayıp gidin, bu topraklardan. Ah sizler bir gönderebilsek, döneceğiz özümüze. Kavuşacağız özgürlüğümüze.

İmtiyazlı bir grup olarak, seçkin bir hayat sürmek için yıllarca acı çektirdiniz millete. Her şeyin tabii sahibi olarak kendinizi görüyor, onursuz bir kibirle her kutsalımıza her değerimize saldırıyorsunuz.

 Bu  zihni-i züğürt  aydınlar familyasının hala eski buyurganlıklarına devam etmesi de bir o kadar ilginç. Kibir dağlarından inip halkın arasına karışma zamanları çoktan geldi de geçti bile.

Kendi iç dünyasına yelken açmayı başaramamış, kendi iç keşiflerini yapamamış,  daha kendini tanıyamamış, egosuna tapınmış bu zihn-i züğürt familyanın,  her birlikte yaşama ve toplumsal barış çabamızda da o ukala o buyurgan tavırlarıyla, karşımızda duruyor olmaları bu egzantiriği kaçmış tür için gayet normal.

Dünya, sizler, bizler her şey değişti. Ama onlar hala inatla değişmediler. Değişmeyecekler de. Ve maalesef iyice terör örgütü şefi moduna bağladılar kendilerini. Değişmeden kalmayı bu kadar nasıl becerdiler ayrıca incelenmesi gereken bir sosyolojik olay olsa gerek.

İmajları ve kişilikleri arasında o kadar fark var ki bunu ancak şişirilmiş bir egoyla kapatabiliyorlar. Bu aşağılık egolarınıda da mazlum halkımıza hakaretler ederek tatmin ediyor. Onlar üzerinden şişiriyorlar.

Cahil bidon kafalı deyip aşağıladıkları halk bunlardan fersah fersah ilerde. Bu zihn-i züğürt aydınlar tabakası yabancı her inanca eşit mesafede yakın, fakat halkının inançlarınaysa en uzakta. Bırakın uzağı, hiç tanımamak da, tanıyamaz da. Çünkü uzaktan yakından hiç bir alakası yok halkın inançlarıyla.

Ey eksantriği kaçmış zihni züğürt aydıncıklarım. Ego’nuza rehin verdiğiniz benliğinizden kopamayıp, kendinize bir varlık olarak göremeyecekseniz, hep ben ben diyerek, dünyaya ben merkezli bakacaksanız, istemez. Yerin dibine batsın sizin aydınlığınız. Siz halkımın gözünde eksantiriği kaçmış zihni züğürt birer çakmasınız. Asla, asıl olamazsınız. Çünkü farklı yerlerden, uyruklarınız. 

Ey eksantriği kaçmış zihni züğürt aydıncılarım. Siz çoklarınızı bir yapamamışken bir’imizi hiç aramayın. Birliğimizden bin üretirsiniz, siz yine. Farklılıklarımızı belirteceğinize, benzerliklerimizi belirlemeye çalışın. Çoğul ruhlarımızı da hiç anlamaya çalışmayın boşuna. Çünkü bunları anlayacak kapasiteye asla ulaşamazsınız.

Bu ahlaksız saldırganlara karşı bizim direnişimizin dili hep ahlak ve değerler olmalı. Bizler yok etmeye, yakmaya, yıkmaya değil. Diriltmeye, yaşatma ya geldik. Kendimiz yitip gitsek de, bu mümbit topraklarda sevgi ekmeye geldik. Bizler, eksantrik i kaçmış zihni züğürt aydıncıkları bile sevmeye çalıştık. Yaradandan ötürü.

Gel. Sahip değil de ait olduğunda gel. Bedeninde işgalci değil de kiracı olduğunda gel. Ne olursan ol, yine de gelme. Her şeyden önce adam olduğunda gel.  (ÜMRAN HAN)

                                           

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
güzel bir yorum
 // mustafa Eliuz
Güzel...
12 Eylül 2014 Cuma 23:35
14:43
 // Alparslan Yilmaz
vay beeeee.......
19 Ağustos 2014 14:43