YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Zihni züğürt aydıncıklar!
16 Ağustos 2014 08:45

Bahane, bahane hep bahane. Dön dolaş aynı terane. Dokuzuncu seçimini kazanmış Başbakan. Olmuş devlete Başkan. Hala aynı hikâye. Yahu bir inin halkın tepesinden. Bir defolup gidin zihinlerden. Halk 9 seçimdir yeter diyor size. Her şeyiniz yanlış. Tespitleriniz diyeceğim ama işin özü siz yanlışsınız siz. Baştan aşağıya, tepede tırnağa yanlışsınız.

Bazen diyorum ki bu kadar hata ancak ihanetle olur. İnsan biraz susar oturur. Hata yapmaktan yorulur. Yok, yok ne oturmak var ne yorulmak. İşin esası utanmak yok. Arlanmak yok. Bir tane doğrunuz yok. Halka, hala müzmin yalanlarınızı doğru diye satıyorsunuz.

Sizin kendinize ait fikirleriniz bile yok. Ha bire, baronlarınızın paralel ezberlerini okuyorsunuz millete. İki farklı soru sorulduğunda ilk önce alıklaşıyor sonra da ağzınızdan salyalar akıta akıta milletin değerlerine saldırıyorsunuz.

Yeter artık yeter yahu, kış kış. Gidin bir artık. Çektirin gidin bu milletin hayatından. Geldiğiniz yere cehennemim dibine gidin. Yeter ki terk edin zihinlerimizi de, fikirlerimizi de. Size ait ne varsa alın gidin. Pılınızı pırtınızı toplayıp gidin, bu topraklardan. Ah sizler bir gönderebilsek, döneceğiz özümüze. Kavuşacağız özgürlüğümüze.

İmtiyazlı bir grup olarak, seçkin bir hayat sürmek için yıllarca acı çektirdiniz millete. Her şeyin tabii sahibi olarak kendinizi görüyor, onursuz bir kibirle her kutsalımıza her değerimize saldırıyorsunuz.

 Bu  zihni-i züğürt  aydınlar familyasının hala eski buyurganlıklarına devam etmesi de bir o kadar ilginç. Kibir dağlarından inip halkın arasına karışma zamanları çoktan geldi de geçti bile.

Kendi iç dünyasına yelken açmayı başaramamış, kendi iç keşiflerini yapamamış,  daha kendini tanıyamamış, egosuna tapınmış bu zihn-i züğürt familyanın,  her birlikte yaşama ve toplumsal barış çabamızda da o ukala o buyurgan tavırlarıyla, karşımızda duruyor olmaları bu egzantiriği kaçmış tür için gayet normal.

Dünya, sizler, bizler her şey değişti. Ama onlar hala inatla değişmediler. Değişmeyecekler de. Ve maalesef iyice terör örgütü şefi moduna bağladılar kendilerini. Değişmeden kalmayı bu kadar nasıl becerdiler ayrıca incelenmesi gereken bir sosyolojik olay olsa gerek.

İmajları ve kişilikleri arasında o kadar fark var ki bunu ancak şişirilmiş bir egoyla kapatabiliyorlar. Bu aşağılık egolarınıda da mazlum halkımıza hakaretler ederek tatmin ediyor. Onlar üzerinden şişiriyorlar.

Cahil bidon kafalı deyip aşağıladıkları halk bunlardan fersah fersah ilerde. Bu zihn-i züğürt aydınlar tabakası yabancı her inanca eşit mesafede yakın, fakat halkının inançlarınaysa en uzakta. Bırakın uzağı, hiç tanımamak da, tanıyamaz da. Çünkü uzaktan yakından hiç bir alakası yok halkın inançlarıyla.

Ey eksantriği kaçmış zihni züğürt aydıncıklarım. Ego’nuza rehin verdiğiniz benliğinizden kopamayıp, kendinize bir varlık olarak göremeyecekseniz, hep ben ben diyerek, dünyaya ben merkezli bakacaksanız, istemez. Yerin dibine batsın sizin aydınlığınız. Siz halkımın gözünde eksantiriği kaçmış zihni züğürt birer çakmasınız. Asla, asıl olamazsınız. Çünkü farklı yerlerden, uyruklarınız. 

Ey eksantriği kaçmış zihni züğürt aydıncılarım. Siz çoklarınızı bir yapamamışken bir’imizi hiç aramayın. Birliğimizden bin üretirsiniz, siz yine. Farklılıklarımızı belirteceğinize, benzerliklerimizi belirlemeye çalışın. Çoğul ruhlarımızı da hiç anlamaya çalışmayın boşuna. Çünkü bunları anlayacak kapasiteye asla ulaşamazsınız.

Bu ahlaksız saldırganlara karşı bizim direnişimizin dili hep ahlak ve değerler olmalı. Bizler yok etmeye, yakmaya, yıkmaya değil. Diriltmeye, yaşatma ya geldik. Kendimiz yitip gitsek de, bu mümbit topraklarda sevgi ekmeye geldik. Bizler, eksantrik i kaçmış zihni züğürt aydıncıkları bile sevmeye çalıştık. Yaradandan ötürü.

Gel. Sahip değil de ait olduğunda gel. Bedeninde işgalci değil de kiracı olduğunda gel. Ne olursan ol, yine de gelme. Her şeyden önce adam olduğunda gel.  (ÜMRAN HAN)

                                           

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
güzel bir yorum
 // mustafa Eliuz
Güzel...
12 Eylül 2014 Cuma 23:35
14:43
 // Alparslan Yilmaz
vay beeeee.......
19 Ağustos 2014 14:43