YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yeni Türkiye yolunda
05 Ağustos 2014 19:25

30 MART YEREL SEÇİMLERİ

30 Mart seçimlerin de kullandığımız her oy İslam dünyasının var oluşu veya yok oluşu ile ilgiliydi. Çünkü tüm İslam dünyası halkları 30 Mart’ ta Türkiye'den çıkacak sonucu beklemekteydiler. Batı’ya karşı ilk başkaldırı bu seçimle başladı. Eminim ki Mısır'da idama mahkûm olan 529 Müslüman Kardeşler yöneticisi, Suriye halkı, Afganistan, Irak, Libya, Pakistan, Myanmar, Sudan, Soma, Orta Afrika'daki tüm Müslümanların ve tüm ezilmiş halkların umudu bu seçimdi.

Oyumuzu sırf Erdoğan'a değil İslam dünyasının ve tüm sömürülen insanların geleceğine, Müslümanlığın ve insanlığın kurtuluşuna verdik. Türk halkı çok iyi düşündü. Olaylara ideolojik bakmadı. Türk milleti inançlarına ve devletine sahip çıktı. Artık "yeter söz milletindir" dedi. Yeni Türkiye kazandı. Eski Türkiye ve ona dair ne varsa kaybetti.

30 Mart yerel seçimlerinin ana omurgası eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki mücadeleydi. Kazanan da yeni Türkiye ve yeni Ankara oldu. Çünkü yeni Türkiye ve Yeni Ankara’nın temsilcileri bu toprakların evlatlarıdır. Ve haklıdır. Bu seçimlerde Yeni Türkiye, millet, İslam Dünyası, istikrar, değişim iradesi, derin millet, yeni devlet, demokrasi, sivil siyaset, halk iradesi, çözüm süreci kazandı.

Bu sadece Erdoğan’ın, AK Parti’nin zaferi değildir. Sömürgeci, hegemonyacı ve emperyalist küresel güçlere karşı Türkiye’nin ve İslam Dünyası’nın bağımsızlık mücadelesinde bir zafer halkasıdır. Eski Türkiye ve statükocular çok ağır bir darbe almışlardır.

ABD neoconları, Yahudi lobisi, İsrail, AB’nin İslamofobik ve Türkiyefobik kesimleri, sömürgeciler, mandacılar, vesayetçiler, işbirlikçiler, darbeciler, küresel hegemonyacılar, Pensilvanya ve içerideki uzantıları, paralel yapı, gafiller, hainler, fitneciler kaybettiler. Siyasetten başta CHP olmak üzere, MHP ve BDP de seçimin kaybedenleri arasında...

 Montaj, dublaj, şantaj, ahlak dışı, kayıt dışı, demokrasi dışı siyasete bel bağlayanlar kaybettiler. Millet herkese dersini verdi. Zaman ruhunu ortaya koydu. Külli irade hükmünü verdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Mücadele adına ne değişti. Hiçbir şey. Taraflar aynı, hedefler aynı, Yer aynı. Zaman ve bir iki figür farklı. Rehavete yer yok. Mücadele kızışarak devam ediyor. Onlar haçlı ruhuyla saldırıyor. Millet kurtuluş savaşı ruhuyla karşı duruyor. Haçlı savaşları asla son bulmadı sadece aralar verdi.

Bu cumhurbaşkanlığı seçimleri de en az yerel seçimler kadar önemli. Arkasından gelecek olan erken genel seçimler de bunlar kadar önemli olacak. Sonra referandumlar anayasa değişikliği başkanlık seçimleri gibi gibi. Ama hiç birisi bu üçü kadar önemli olmayacak. Yerel seçimler bu konuda ilk büyük adımdı.  Başarıyla atıldı.

Çok büyük olasılıkla cumhurbaşkanlığı seçimleri de aynı minvalde ve başarıyla atlatılacak. Erdoğan ezici bir galibiyet elde edecek. İlk turda  yüzde 53- 58 bandında bu seçimleri de alacak. 2-0 olacak. Ama yetmez. Bu maç 3 set ve 3-0 olmak zorunda. Başka yolu yok. Başka bir sonuç asla kabul edilemez. Yeni Türkiye hedefleri daha fazla ertelenemez.

MUHALEFET PARTİLERİ

Hala ve hala muhalefet partileri halkı anlamıyorlar. Anlamak mı istemiyorlar yoksa anlayıştan mı yoksunlar ya da işlerine mi gelmiyor. Bir yerlerde birden çok yanlış yapıyorlar. Tabii ki böyle olunca da halkta onları anlayamıyor ve tanımıyor. Kredileri bitti. Yeni bir muhalefet yapısının oluşması şart. Muhalefetsiz bir iktidar olamaz. Olmamalı. Güçlü bir muhalefet tüm milletin yararına.

Muhalefet için ne değişti. Varılan sonuç ne? Sonuç  elde var koca bir sıfır ne değişti? Hiçbir şey. Aynı. Her şey, ama her şey aynı. Zihniyet aynı. Anlayış aynı. Derin kadroları aynı. Vitrindeki süsleri ve alttaki piyonlarda az biraz değişim o kadar. Piyonlarda eyni eklemeler var. Biraz da vitrine iliştirilenler. Yani yama üstüne yama. Tutmaz ama. Neyse…

Bırakın 3 ayı 5 ayı ya da 5 sene 10 sene önceyi 50 sene önceye de gitseniz değişmez. Bunların genlerinde var. Bırakın babalarını dedeleri de aynıydı. Aynı jakoben anlayış. Milletimize karşı aynı alaycı üstten bakış.

Ama o devirler bitti. Onlar değişmese de değişmek istemese de halk değişti. Millet özgürlüğün ve demokrasinin tadına vardı. Geriye dönüş yok. Dedelerinin köleleştirilmiş halkları yok. Yeni Türkiye ve yeni Ankara var artık. Tamamen milli tamamen yerli bir yeni Türkiye var artık.

CHP zihniyetinin değişmediğini daha iyi anlamak açısından 1950'lerdeki Nevzat Tandoğan ile Serdengeçti arasında geçen şu olayı bir hatırlamak çok iyi olur.

Ankara'nın Kudretli (!) Valilerinden Nevzat Tandoğan, Serdengeçti'yi huzuruna çağırır ve ona: "Ulan öküz Anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizm ile ne işiniz var? Milliyetçilik lâzımsa bunu biz yaparız. Komünizm gerekirse onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var: Birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek. İkincisi, askere çağırdığımızda askere gelmek."

YETER SÖZ MİLLETİN.

SONU GELDİ BEYAZ EFENDİLERİN

YENİ TÜRKİYEDİR GELECEĞİM

ASLA GERİ DÖNMEYECEĞİM

YETER SÖZ MİLLETİN

 

ÖZGÜR DOĞAMADIM

AMA ÖZGÜR ÖLECEĞİM

HÜRRİYETTİR SON HEDEFİM

YETER SÖZ MİLLETİN

 

ÖZÜ İSLAMDIR DİNİ MÜBİN

HAYATINA HAYAT YAPMAK İÇİN

HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN

YETER SÖZ MİLLETİN

            

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Başarılı
 // Timuçin özakçan
Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum.bu yazınızı da gayet başarılı buldum devamını dilerim...
09 Ağustos 2014 Cumartesi 16:28
başarılar
 // mustafa Eliuz
Etkili...
08 Ağustos 2014 Cuma 00:32
00:25
 // Mustafa Eliuz
Başarılar...
08 Ağustos 2014 00:25