YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yeni Türkiye yolunda - 2
13 Ağustos 2014 11:27

YENİ TÜRKİYENİN YENİ BAŞBAKANI

Yeni Türkiye nin yeni Başbakanı'nın ismini aylar öncesinden yazılarımızda tekrar tekrar yazmıştık. Olması gereken ve olacak olan tek isim. ERDOĞAN'ın misyonunu eksiksiz ve bi hakkın yerine getirecek isim. Dışişleri Bakanı AHMET DAVUTOĞLU. Çünkü DAVUTOĞLU'NUN yolu, YENİ TÜRKİYE'nin yolu.

YENİ TÜRKİYE'DE YENİ AK PARTİ

Yaşanılan bu süreçte AK PARTİ'nin yetkili kurulları sadece yeni Türkiye'ye yeni bir Başbakan seçmeyecek aynı zaman da yeni bir AK PARTİ'nin ana omurgasını da belirleyecek. AK PARTİ ya kendini yenileyecek ya da tarihten silinecek. AK PARTİ'nin tepe kadroları ve seçmenleri bu değişimi büyük oranda yapacak yetide fakat taban kadroları tam bir tıkanma içerisinde. AK Parti'nin kılcal damarları tamamen tıkalı. Çok zor görünüyor açılması. Kesilip atılmalı.

Yeni Türkiye’ye kendini en kolay uyumlayabilecek yapı AK PARTİ'de mevcut. Fakat AK PARTİ 'de bile bayağı sıkıntılar yaşanacağı daha aylar öncesinden belliydi. Kırmak zor olacak ak saçlıların direncini. Bunun içinde üç dönem kuralı çok önemli.

AK PARTİ'nin yüzde 40'ı eski Türkiye ile ilintili, az bir sayı değil. Bir lider bulmaları durumunda, çok sıkıntılar yaşatırlar yeni Ankara'ya. Çok uzun zamandır gözler, Çankaya'da.  

YENİ TÜRKİYE'DE CHP

CHP'nin geleceğiyse yıllar öncesinden belliydi. Son sürekli geciktirildi. Bu sefer ne baronları ne beyaz Türkleri ne de yeni hocaları engelleyebilir CHP'deki bölünmeyi. Ve aylardır bunları da eksik etmedik söylemeyi. Yaptığımız analizlerde mahcup etmedik bizleri takip edenleri. CHP ise sürekli mahcup etti sevenlerini, destekleyenlerini.

CHP bu haliyle zor görür genel seçimleri. CHP seçmeni daha kabullenememişken iliştirilmiş Kemal’i hiç hazmedemediler ekleme ekmeki. Bu da fitili ateşledi.  Paralel kasetler bile kurtaramaz Kemal Bey'i. Bundan sonra kimse durduramaz ulusalcı CHP'yi. 

YENİ TÜRKİYE'DE MHP

Üzülerek belirtmeliyim ki yeni Türkiye'de, yer yok MHP ye. Göz göre göre attılar kendilerini ATEŞ-İ CHP'ye. Kızmasınlar hiç kimseye suçun büyüğü kendilerinde. Bu kadar bel bağlamayacaklardı ESKİ TÜRKİYE'ye. Bu kadar sırt dönmeyeceklerdi ÜLKÜCÜLÜĞE. Hayat taydayken biraz daha iyi kulak vereceklerdi rahmetli TÜRKEŞ'e.  Ya da daha azını BAHÇELİ'ye. Düşmezdiler bu hallere.

MHP'nin lider kadrosu sorunlu ve değişim zorunlu. En ücra taşra teşkilatlarında dahi herkes bunun farkında. MHP'li seçmenlerin ve orta kademe yöneticilerinin tümünün dilinde "Bahçeli artık gitmeli" diye. Kimse cesaret edemiyor açıktan söylemeye.

ABDULLAH GÜL

Önemli ve büyük bir parantez. Birçok soru’nun ve sorun’un düğümlendiği kişi. Umarım o da Yeni Türkiye’ye uyumlayabilmişdir kendini. Bazı AK Partililer gibi yanlış değerlendirmeyecektir bu süreci. Kimse etmez, insanın kendine ettiğini. Yüce Türk milleti unutmayacaktır yaptığı hizmetleri. Hep, hayırla anılmayı fazlasıyla hak eden biri.

Türkiye Cumhuriyeti devleti binlerce yıllık geçmişiyle çok güçlü gelenekleri olan bir devlettir. Bu yüzden devlet de gelenek değişmez bir gerçek tir. (ÜMRAN HAN)

 

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Yasemin yaman
R T ERDOĞAN I SONUNA KADAR DESDEKLİYORUZ AK partiyi destekliyoruz çünkü okar oyunlar oynandıki AKPartiyi yıkmak için Allah onlara fırsat vermedi vermesin inşaallah çünkü hedef doğru bu olan kötühaller çekemeyenlerin işi TÜRKİYEningündemini iyi takip eden birisi olarak söylüyorum Allah doğru olanların yanında olsun...
14 Ağustos 2016 14:07