YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yeni Türkiye yeni küresel düzeni kuruyor
10 Mart 2016 09:32

Bölgemizde beklenmedik gelişmeler oluyor. Tüm ezberler bozuluyor. Dünya yeni bir çağa girerken bu çağın adını Müslümanlar koyacak.

Yeni Türkiye, Yeni Dünya düzenini  ‘’küresel adil düzeni kuruyor’’

Türkiye, İran ve AB ile görüşürken, Katar Kralı Sani, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Azerbaycan’ı ziyaret ediyor. Şimdiye kadar görülmemiş derecede büyük bir hamle dünyayı kuşatıyor. Önce büyük bir güç gösterisi (Kuzeyin Gök Gürültüsü-Ra’d üş Şimal-20 ülke 200 bin askerle tatbikat), sonra çok ustalıkla yürütülen bir diplomasi.

Yemen'de hükümet güçlerine karşı savaşan İran destekli Şii Husiler savaşa son vermek için görüşmeler yapmak amacıyla Suudi Arabistan’a bir heyet gönderdi. Bu görüşmeler Mart 2015 den bu tarafa devam eden savaşın sona ermesi için yapılan ilk ziyaret olması dolayısıyla önem arz ediyor. İslam ordusu daha harekete geçmeden zaferler elde ediyor. Haydi hayırlısı demek lazım.

Türkiye’nin Suriye'deki top atışları her ne kadar PYD'ye gibi görünse de hedef, kesinlikle ABD-Rusya ve NATO'dur. Bugüne kadar NATO’nun patronu ABD’nin kullandığı İncirlik üssünü artık müttefik uçakları kullanıyor.

Suud, Katar ve Pakistan uçaklarına tatbikat sebebiyle açılan Konya askeri havaalanından sonra Diyarbakır askeri havaalanı da müttefik ülkelerinin uçaklarına açıldı. İncirlik hava üssünü müttefik İslam ülkelerinin orduları da kullanıyor.

ABD ve Batı Putin’den kurtulmak istiyor

ABD Avrupa hava kuvvetleri komutanı orgeneral Frank Gorenc: Rusya’yı ciddiye aldığını ve Moskova’nın bir numaralı tehdit olduğunu belirterek, Rusya’nın ABD müttefikleriyle askeri işbirliği yapmaya başlayabileceğini açıkladı. 

Frank gorenc; ABD nin müttefikleriyle Rusya işbirliği yapabilir diyerek, Rusya'nın Türkiye ile işbirliğine girmek zorunda kalabileceğini kastediyor olmasın.

ABD ve Batı Putin’den kurtulmak istiyor. Peki, Putin nasıl bir yol izleyecek? İzleyebileceği tek bir yol var oda Yeni Türkiye’nin rotasına girmek. (ve dahi girecek, kaçış yok)

Ne işleri var İslam coğrafyalarında

CIA’nin yıllarca Türkiye istasyon şefliğini yapan Graham Fuller “Ankara için en baskın ve acil görev bir an önce Suriye’den çıkmaktır” diyor.

Graham Fuller ABD adına Ankara’ya çağrıda bulunuyor. “Türkiye Suudi Arabistan’ın dev bir uluslararası Sünni Ordusu eliyle Şam’ı kontrol etme yönündeki absürt vizyonundan uzaklaşmalı.”
ABD Graham Fuller aracılığıyla tüm dünyaya Türkiye’nin Suriye’de olduğunu ve ABD’nin çaresizliğini ilan ediyor.

Rusya Genelkurmay Başkanı da benzer laflar ediyor. “Her taşın altından Türkiye çıkıyor. Suriye’de, Kırım’da, Ukrayna’da, Kafkaslarda, Ortadoğu’da.”

Evet her taşın altından Türkiye çıkıyor. Doğrusu yeni Türkiye sahibi olduğu her bir çakıl taşını koruyup kolluyor.

Suriye başta olmak üzere tüm İslam Coğrafyalarında, Yeni Türkiye birilerinden ya da bir yerlerden izin beklemiyor. Ama birileri Suriye ve bölge için Türkiye’nin gözünün içine bakıyor. Türkiye için beklenen tek şey en uygun vaktin gelmesidir.

Biz diyoruz ki, dünyanın öbür ucundan gelen ABD’nin, Fransa’nın, Almanya’nın, İtalya’nın, İspanya’nın, Rusya’nın Ortadoğu’da ne işi var. 80 küsur yabancı devletin ne işi var İslam coğrafyalarında. 

AB'yi istila eden Müslümanlar

AB başkanı Atina'da açıkladı; 27 AB ülkesine Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan, Yemen, Libya gibi ülkelerden son iki yılda 1,5 milyon mülteci girdi.

Papa bile AB Arap istilasına maruz kaldı. Dedikten sonra, herkes başını iki elinin arasına alıp durum değerlendirmesi yapmak zorunda.

AB yi istila eden Müslümanlar neden bu acıyı ve işkenceyi çekiyor? Bu durumdan ne murad ediliyor? Hep beraber bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Bu arada da Erzurumlu - İbrahim hakkı hazretlerinin şu dizelerini aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.

Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler

Hakk şerleri hayreyler 
Zannetme ki gayreyler 
Arif anı seyreyler 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Sen Hakka tevekkül kıl 
Teslim ol da rahat bul 
Her işine razı ol 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Deme niçin şu şöyle 
Yerindedir ol öyle 
Bak sonunu seyreyle 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Her işleri fâyiktır 
Birbirine layıktır 
Neylerse muvâfıktır 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler

Bir işi murad etme 
Olduysa inat etme 
Haktandır o, redetme 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

Hiç kimseye hor bakma 
İncitme, gönül yıkma 
Sen, nefsine yan çıkma 
Mevla görelim neyler 
Neylerse güzel eyler 

ERZURUMLU - İBRAHİM HAKKI HZ.

BU YAŞANANLARIN SONUNDA NE DEMİŞTİK? NE OLDU? NE OLACAK? diye bir zamanlar yazmıştık ve pek çok itirazlar, eleştiriler aldık.

1-TÜRKİYE NATODAN AYRILIR

2- TÜRKİYE TURAN ORDUSUNU VE İSLAM ORDUSUNU BİRLEŞTİRİR

3-RUSYA DA BİZİMLE BİRLİKTE 3. DÜNYA SAVAŞINA KATILIR

4- HİLAFET TEKRAR İHYA EDİLİR BAŞINADA BİR TÜRK GETİRİLİR

Irak ve Suriye devletleri kalmayacak yakın bir gelecekte. Sadece bu iki ülke değil birçok ülkenin ya sınırları, ya sistemi, ya rejimi değişecek. Dünyanın düzeni değişecek. Yeni Dünya ya YENİ KÜRESEL ADİL DÜZEN gerek. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.