YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1
07 Kasım 2017 16:10

Haçlı ülkelerikendilerine bağlı örgütlere, üyelerine ve destekçilerine farklı zamanlarda çeşitli haçlı madalyaları ve ödülleri vermektedirler.

Tarihimizin tozlu sayfaları arasında bu haçlı madalyalarına ülkemizde bol bol layık görülenler mevcuttur.

Ve biz bu yazımızda bu isimlerden birine kısaca değineceğiz.

Abdullah Gül

Bu haçlı madalyalarını bolca alanlardan biri de dindar-muhafazakar-mütedeyyin kimliği ile ön plana çıkan eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’dür.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 2008’de Türkiye’de ‘Büyük Şövalye Nişanı’ taktığıTürkiye CumhuriyetiCumhurbaşkanı Gül’ü, Anadolu’nun İngilizler tarafından işgalinin yıl dönümü olan9 Kasım (2010!)daLondra’da“Chatham House” yani Kraliyet Uluslararası İlişkiler ödülüne layık görür.

9 Kasım 1918, İngilizlerin Çanakkale Boğazı’nı işgali ve dahi İskenderun’la, Antakya’ya asker çıkardığı gündür!

Bizim için felaket, İngilizler için gurur vesilesi olan o tarihte eski Cumhurbaşkanımız Gül bu şerefe Kraliçe tarafından layık görülmüştür ve eskiCumhurbaşkanımız Gül’de bu nişanı büyük bir gururla kabul etmiştir.

Ödülü almasında kendisine yardımcı olan isim ise size çok tanıdık gelecek olan “Suzan Sabancı Dinçer”dir.

Suzan Sabancı Dinçer, Bilderberg toplantısında Chatham House ödülünü alması için Gül’ü komisyona ivedilikle önermiş ve baskın bir kulis yapmıştır.

Chatham House

Bill Clinton, Ronald Reagan, baba-oğul Bush, Jimmy Carter ve diğerleri “Council on ForeignRelation” denilen örgüte üyedirler.

Bu örgüt “Chatham House” bünyesinde haçlı dünyaya hizmet eden soylulara ve işbirlikçilerine gerekli madalyaları vermektedir.

Abdullah Gül, Nicolas Sarkozy, Ronald Reagan, George H. W. Bush, ABD eski Dışişleri Bakanı CollinPowel, Tito, LechValesa, Nicholas Sarkozy, Suudi Kralı Abdulaziz, Fransız General Ferdinand Forch, Sovyet Mareşali GeorgyZhukov, Meksika Başkanı FelipeCalderon, ABD eski Başkanı Dwight Eisenhower, ABD’li General Douglas MacArthur, Zimbabve lideri Robert Mugabe, Abdul Halim of Kedah (Malezya), Qaboos bin Said al Said (Umman), HassanalBolkiah (Brunei),  günümüzde bu ödüllere layık görülen isimlerden bazılarıdır.

Yuvarlak Masacılar

Bu örgüt 1900’lerin başında oluşturulur ancak 1920 de resmiyete dökülürveilk adı “Yuvarlak Masacılar”dır.

Bu “Yuvarlakmasa” çok maharetlidir en önemli işi de İsrail devletinin kuruluşuna öncülük etmesidir.

Bu “Yuvarlak masa” o kadar maharetlidir ki, aynı zamanda; Osmanlıyı ve Orta Doğu’yu ilk parçalayan Sykes-Picot haritalarını çizmiş,Paris Barış Konferansını düzenlemiş ve Sevr’i antlaşmasını hazırlamıştır.

İlk yöneticilerinden ve Sevr’i hazırlayan ekipten şu iki isim bile birçok şeyi anlamamıza yeter; İngiliz Propaganda Bakanlığı’dan Robert Cecil ve siyasi-istihbarat bölümünden Orta Doğu uzmanı ve hala Ermeni soykırım iftiralarına dayanak yapılan Mavi Kitap’ın editörü Arnold J. Toynbee.

Daha sonra bu “Yuvarlak masa” resmi bir kuruma dönüştürülmek istenmiş ve “Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü” adı verilmiştir.

2004’te Chatham House adını alan kurum, Chatham House Ödülü vermeye başlar.

ChathamHouse’dan 1 yıl sonra ABD’de de CFR-Dış İlişkiler Konseyi kurulur. CFR ‘ChathamHouse’ınkızkardeşi’ diye de bilinir.

Exeter Üniversitesi veChatham House kuralları

Bu kuruluş aynı zamanda Exeter Üniversitesi’yle bağlantısı vardır.

ExeterÜniversitesi, Abdullah Gül ve Fehmi Koru’nun birlikte eğitim aldıkları yerdir.

ExeterÜniversitesi 2006’da AbdullahGül’ü, 2007’de de İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddinİhsanoğlu’nu doktoraya layık görür.

Chatham House adlı kurumun dünyaca bilinen en önemli özelliği ise çok sert kurallarının olmasıdır.

“Chatham House kuralları” nın en başat olanı ketumluğudur.

Bu kuruluşta yapılan en basit konuşmalar bile kaynak gösterilmek kaydı ile de olsa yazılı ve görsel olarak kullanılamaz.

Kuruluşun önemli olan bir diğer özelliğide, dünyada meydana gelen sorunları ve özelliklede savaşları tartışıp-yönetip-yönlendirmesidir.

Chatham House ödülünün sponsorları, ‘İngiliz ve ABD petrol şirketleri, BAT (British-AmericanTobacco) ve bazı finans kuruluşlarıdır.

Chatham HousedanAbdullah Gül’e övgüler

Chatham House,Abdullah Gül hakkında övgüler, mersiyeler düzerek şu şekilde beyanatlarda bulundu: “Gül, Türkiye’de ve uluslararası camiada bütünleştirici etkisi ile çok önemli bir figür. Türkiye’nin yakın zaman önce kat ettiği ilerlemenin de önemli isimlerinden biri. Abdullah Gül, bölünmüş Kıbrıs’ın bütünleşmesi konusunda çok önemli adımlar atmış ve Türkiye ile Ermenistan arasında ilişkilerin normalleşmesi için başrol oynamıştır.”

Chatham House, Gül’ün Türkiye’nin AB üyeliğinin de önemli destekçilerinden biri olduğunu “Kendisinin liderliği altında Türkiye, sivil demokrasinin yerleşmesi ile siyasi ve hukuk reformlarının gerçekleşmesinde önemli yol almıştır” ifadeleriyle vurgulamıştır.

“Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden cezalandıracak olsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları takdir edilen bir müddete kadar erteliyor. Ecelleri geldiği zaman onlar ne bir saat geri kalabilirler ne de öne geçebilirler.” Nahl. 61

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yürek Devleti’nden Evdeki Hilâfet’e ve İslam Devleti 27.07.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // cilasin
Çok güzel bir analiz....
09 Kasım 2017 19:03
 // Ahmet Güney
Sevgili Murat harika bir araştırma ve tespit yazısı olmuş kutluyorum....
09 Kasım 2017 08:59
Kıymetli Murat YAMAN Beyefendi
 // Rasim DUMAN
TÜRKİYE'de "Yerliyim ve Millîyim" diyen herkesin muhakkak okuması gereken, muhteşem bir yazı yazmışsın, en kalbî tebrik ve teşekkürlerimle dua ve selâmlarımı sunuyorum....
08 Kasım 2017 Çarşamba 20:46