YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Takdir-i İlahi bu yönde tecelli etti. Millet kararını verdi
08 Haziran 2015 16:25

Hayırlısıyla bir seçimi daha nihayetlendirdik ve sonucunu aldık. Milletimiz asil ve vakarlı duruşuyla tüm kışkırtmalara rağmen kazasız belasız bir şekil de bunu da atlattı elhamdülillah. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Bu seçimlerde halkımızın siyasi partilere ve devlete çok önemli mesajları olmuştur.

Kanaatimce, bu seçim kamplaşmış kitleleri sükûnete taşımakla birlikte kaos veya PKK tehlikesini de bertaraf edecektir. Takdir-i İlahi bu yönde tecelli etmiştir. İnancımız da odur ki Ülkemiz ve milletimiz için en hayırlısı bu olacaktır.

Bu seçimde anket tespitimde de ilk defa açık ara yanıldım. Ben yanıldım neyse de hata payının büyüğü düştü devlet birimlerine. (umarım bundan sonra derslerini iyi çalışırlar) Daha önce üst üste AK Parti’ye oy veren %7.2 oranında kararsız seçmen, inançlı Kürtler ve bir kısım milliyetçi kesim maalesef tercihini AK PARTİ dışında yaptı.  %5-6 oranında inançlı Kürtler, etnik kimliğini öne çıkardı ve HDP ye verdi. %1 lik kısım Saadet'e, %1 kısımda MHP ye gitti.

8 Haziran'dan itibaren devlet ve siyasi partiler düşünecek, hesap edecek ve ülkemizin ve milletimizin yarınları için mutlaka bir sonuca varacaktır.  Tüm bu yaşananların değerlendirmesini millet olarak hep beraber en kısa sürede, çok geniş bir şekilde yapacağız İnşaallah.

Ancak şunu özellikle belirtmeliyim ki İslam dünyası seçimin bu şekilde gerçekleşmesinden oldukça rahatsız ve pek çok kazanımlar berhava olmak durumunda. Bu millet kayıp ederse ümmet de kayıp eder ümmet bunun çok iyi farkında da, milletimin bazı fertleri hangi oyunda oynaş da. Bu nadanlar, temsil ettiği değerlerin Ne zaman varacak farkına.

Olası koalisyonlar

AK PARTİ ve HDP; Çözüm Süreci, anayasa çıkar. Geriye de AK PARTİ diye bir şey kalmaz.

AK PARTİ ve MHP; anayasa değişir ama Çözüm Süreci ve Kürtler zarar görür.

CHP MHP HDP; bu çok zor görünüyor. Olursa da iyi bir ders olur anlamayanlara. Yazık olur günahsızlara.

Erken seçim; MHP'nin dışarıdan destekleyeceği bir AK PARTİ azınlık hükümetinin ülkeyi bir yıl içinde seçime götürmesi şu an için en akılcı çözüm gibi duruyor. Bir yıllık gecikme olur, ama her ne olacaksa o da olur, biiznillah.

Aslolan külli irade; Bedir savaşında zafer kazanan Müslümanların Allah'ın Resulüne rağmen Uhud da büyük bir mağlubiyet yaşamıştır. Çünkü cüzi irade bir yere kadar aslolan külli irade. Allah'ın planı ve iradesini hep beraber göreceğiz, inşaallah.

Unutulmasın ki; Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve her gerçekleşen seçimde ne zorluklar yaşadık. Gezi olaylarında yaşananları hala unutmadık. 17-25 Aralık dostmodern darbelerinde ihanetinde dik alasını tattık iki ay midelerimize kramplar girdi. Şer ittifak ne karabasanlar yaşattı bizlere. (Kimi zaman paralel ulaklarıyla, kimi zaman baronlarıyla, kimi zaman da masonlarıyla.) Ama önce Allah'ın sayesinde sonra Yeni Ankara ve Erdoğan’ın gayreti ile her seferinde düze çıktık. Olumlu sonuçlar aldık. Yine alacağız inşallah.

Son tahlilde; gerçekleşen genel seçimle ülkemiz gerginlikten kurtulmuş oldu. Asla ve katha Yeni Türkiye davasından geri dönüş olmaz. Devlet idaresi ise kesinlikle zaaf kabul etmez. İçinde bulunduğumuz bu kritik süreç daha fazla hatayı da kaldıramaz, zaten. Yeni Ankara bu süreçte daha önde olacaktır. Yeni Türkiye tüm kurum ve kuruluşlarıyla dimdik ayakta ve hep öyle kalacak.

 

Körpe fikirlerin hayal dükkânlarını yağmalayan

Yecücler ordusu.

Kaybedilmiş hayallerin aramayla bulunabileceğini

Kim söyledi size

 

Açmamış gonca güllerin

Aymaz bekçileri

Gülün dikensiz sevileceğini

Kim söyledi size.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // kadir
MHP bin dışardan desteğiyle Chp hdp koalisyonu hükümeti kurup devleti yönetsin 30 yıl geriye gidelim,bu millete rahatlık battı ,gerçekle yüzleşen, geçmişi unutan halk bir daha silkelensinki aklı başına gelsin...
09 Haziran 2015 00:11
 // erkan kara
Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum sizin gibi gerçekleri yazan yazarlara ihtiyacımız var....
09 Haziran 2015 00:02
 // Hüseyin
Kalemine sağlık başkanım. Yorumlarının devamını bekliyorum. Özellikle seçim sonuçlarında Rte ' ın olumsuz etkisi oldu mu? Seçim sonrasında duruşu nasıl olacak?...
08 Haziran 2015 22:47