YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Suruç üzerine her zamanki ilginçlikler
05 Ağustos 2015 16:09

Bir itirafçı ve ilginç anlatıları

HDPKK'nın 5 Haziran Diyarbakır mitingindeki patlamada 4 kişi öldü, 200'den fazla insan yaralandı. Selocan yine hemen transa geçip bu bombayı IŞİD'in patlattığını söylemişti.

Jandarma'ya teslim olan PKK'lı itirafçı ise Diyarbakır bombasını HDPKK'nın patlattığını isim vererek ve en ince detayına varıncaya kadar anlattı. Aynı itirafçı bir kısım HDPKK' lının gizli bir toplantıyla 20 Temmuz'dan sonra ses getirecek eylemler yapmak için karar aldığını da söyledi.

Aynı itirafçı bombanın patlaması basına yansıyınca Rojin isimli HDPKK'lının havalara zıplayarak, sevinç naraları attığını ve "Seçimler artık garanti, bizim işimiz kolaylaştı" dediğini anlattı.

Sorular ilginç sorular

7 Haziran seçimlerinde Doğu-Güneydoğu'da polis ve asker lojmanlarında oturanlar inanılmaz bir şekilde HDPKK'ya oy vermişlerdi. Bunca şehitten sonra geceleri rahat uyuyabiliyorlar mı? Uyuyabiliyorlarsa bunun sırrı ne?

Polisimize yapılan ilk saldırı PKK'nın klasik yöntemlerine uymuyor. Ardında hangi Avrupalı gizli servisler var. Hangi paralel örgütü kullandılar.

Barzani nerelerde, Türkiye'de yaşananların neresinde? HDPKK'ya nasıl bir tepki veriyo?. Barzani, Hala bağlanmak istiyor mu Ankara’ya?

Terörün çözüm olmadığını görüp "barış"ı tercih eden Abdullah Öcalan yaşanan bu süreçte hiçbir beyanatta bulunmadı. Bu olayları destekliyor olsaydı bir kelime dahi olsun açıklama yapmazmıydı?

Barış isteyen Abdullah Öcalan silah bırakın talimatı verince bunu umursamayan bir kısım HDPKK neden? Selahattin Demirtaş 20 Temmuz'da silahlanma çağrısı yapınca kan dökmeye doymuyor.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, olaydan bir gün önce (19 Temmuz'da) neden HDP'nin sırtını, PKK ya ve Suriye kolu PYD-YPG'ye dayadığını söyledi? Bu bir şekilde ‘bizim bir kısım PKK’ tabirimizi doğrulamıyor mu?

İstanbul'da ve başka kentlerimizdeki eylemlerde teröristler neden kızıl renkli maskeler ve başlıklar tercih etti? PKK’nın renkleri başka değil miydi?

Almanya neden 42 uçak dolusu Alisiz Alevi’yi, başta bölge illeri olmak üzere ülkemize gönderdi? Kim bu Alisiz aleviler hangi Milletten? Hangi Dinden?

HDPKK yönetim kadrosu ne kadar Kürt? Ne kadar Müslüman? Ne kadar Sünni?

Vatansever Alevi ve Kürt kardeşlerimiz neden bu kadar sessiz? Zulme sessiz kalmak o zulmü yapmakla eşdeğer değil mi?

Sorular sorular yazacak yer biter, ama bitmez bizim sorular.

Şehit edilen vatansever mühendislerimiz

F-16'larımızın yazılımlarını ve füzelerini yerli hale getirerek Kandil'deki hedeflerin tam 12'den vurulmasını sağlayan ve bu uğurda şehit edilen vatansever mühendislerimizi Yasinlerle Fatihalarla anmayı sakın sakın ha unutmayın.

Şunu da asla unutmayın biz bugünlere gelebilmek için nice fidanımızı şehit verdik de kimse ne adını, şanını bilmez. Daha nice şehitler vereceğiz kimse bilemez. Ey şanı yüce Allah’ım nasip et biz de şehit olalım.

TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN.

RABBİM BİZİ ŞEFAATLARINA ULAŞTIRIP, ONLARA LAYIK EVLAD YAPSIN.

 

NOT;

Bunca yaşanan olaydan sonra HDPKK bölünür. Hem de çok yakın bir zamanda bölünür. Bunu da kimse engelleyemez. Çünkü; HDPKK'nın kullanım süresi doldu. Bunlar yok olmadan önceki son saldırıları.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.