YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Subliminal mesajla hipnoz
04 Aralık 2014 17:11

Siyonist-Haçlı barbarlarının beşinci kol saldırısı; subliminal mesaj ya da gizli bilinçaltı hipnoz

DİKKAT bilinçaltımız mesaj (Subliminal) bombardımanı altında.

Bilinç, bilinçaltının sonsuzluğunda, fark edebildiğimiz küçük bir kısım. Bilinçaltımız saniyede 400 milyar bit bilgiyi alırken, bilincimiz sadece 2000 bit bilgiyi algılayabiliyor. Bilinçaltımızın en önemli özelliği bilincimizin farkına varamadığı olayları, sesleri, resimleri kayıt altına almasıdır. Ne verilirse iyi kötü ayırımı yapmadan alıp uygulayan bilinçaltı, bilincimizi etkiliyor ve böylece kimliğimiz ve kişiliğimiz biz farkına varamadan evriliyor.

Subliminal mesajı “kişinin bilinçaltına gönderilen gizli mesaj” olarak tanımlayabiliriz. Subliminal mesajda amaç, telkin yapanların muhataplarını kendi fikri, ideali, ideolojisi ve inancı doğrultusunda yönlendirmektir. Doğrudan Bilinçaltına verilen Subliminal mesaj (Hipnoz) tekniği bu amaç için biçilmiş bir kaftandır. Ülkemizde çok uzun zamandır uygulanmasına rağmen adı daha yeni duyulmaya başlansa da Avrupa ve Amerika‘da çok uzun zamandır biliniyor ve kullanılıyor.

Bilinçaltı mesajların insanları etkileme oranı ise uygulamaya maruz kalan kişinin karakteristik özelliklerine, psikolojisine ve çevre şartlarına göre değişir. Uzun süreli ve kötü amaçlı mesajlar kişiyi ağır depresyona hatta intihara kadar götürebilir. Bilinçaltına yönelik her Subliminal mesajın olumlu ya da olumsuz etkisi uygulayanların niyetine göre değişir. Uygulama yapılan kişiler son derece çaresizdir.

Subliminal Hipnoz ya da Doğrudan Bilinçaltına Verilen Telkinler diye adlandırılan bu yöntem en çok siyasette ve reklamcılıkta kullanılıyor. Sinemalarda, televizyonlarda, dinlenilen müziklerde, alışveriş merkezlerin de İnsanlara fütursuzca Subliminal mesajlar veriliyor ve ne acıdır ki insanlar hipnoza girdiğinin farkına bile varmıyor.

Emperyal kapitalizmin hakim olduğu günümüzde insanların bilinçaltlarına yönelik yapılan telkinlerin ve mesajların ana gayesi vahşi Kapitalizme köleler yetiştirmektir. Siyonist-Haçlı barbarlığı “hedefe giden yolda tüm yöntemler haktır” mantığıyla her türlü Subliminal mesaj yöntemini acımasızca kullanarak insanların bilinçaltlarını kendi istedikleri şekilde işlemektedir.

Hiç ihtiyacımız olmayan şeyleri alışveriş merkezlerinden neden satın alıyoruz? Sinemada izlediğiniz görüntüde hiçbir reklam yokken, neden canımız kola ya da patlamış mısır istiyor? İzlediğiniz filmler de veya görüntülerde cinsellikle alakalı herhangi bir görüntü yokken, neden cinsel dürtülerinizin yoğunlaşdığını his edersiniz. Milletimiz ne zaman bu kadar televizyon bağımlısı oldu? Gibi gibi

Her gün çocuklarımıza izlettirdiğimiz o sözüm ona masum çizgi filmler de, her akşam yayınlanan o vazgeçilemez diziler de, yazmaktan haya ettiğim o edep dışı (25.) Kareleri Subliminal mesaj yöntemleriyle çocuklarımızın ve ailelerimizin bilinçaltını kendi iğrenç amaçları için sinsice işliyorlar.

İnsanların bilinçaltına ‘’subliminal’’ mesaj göndermenin birçok yolu vardır fakat genellikle iki yöntem ağırlıklı olarak kullanılır.

İşitsel Subliminal Mesajlar

İşitsel Subliminal mesajlarda, en çok kullanılan yöntem dijital ses dosyalarına gizlenen mesajlardır. Üzerinde oynanabilmesi, işlenilmesi ve yayılması çok kolay olduğu için MP3 dosyaları Subliminal mesaj yöntemi olarak çok kullanılır.

İnsan kulağı belirli frekans aralığındaki sesleri duyar. Subliminal mesaj içeren bir MP3′ü kulağınızla dinlersiniz, ancak içindeki gizli mesaj beyninize işlenir. Duyabilmek başkadır, algılayabilmek başka.

Bu MP3'ler internette, mail gruplarında her yerde hatta sizin MP3 müziklerinizin arka planında bile olabilir. Bu MP3‘leri dinlediğinizde sadece müzik duyduğunuzu sanıyorsunuz. Bilinçaltı mesajlar ise, müziğin gerisinde onları duyamıyorsunuz. Çünkü duyabileceğiniz frekansta değiller ve bilinçaltı direk olarak bu mesajları kayıt ediyor, siz de doğal olarak bilinçaltınız ne aldıysa, farkına bile varamadan onu yaşamaya başlıyorsunuz. Kısacası istem dışı bir şekilde hipnoz oluyorsunuz.

Bazı süper marketlerde çalınan hızlı müziklerin altına “daha çok al, daha çok al” mesajının yerleştiriliyor. Müzik endüstrisinde de Madonna ve Michael Jackson Subliminal mesajı çok kullanıyor.

Amerika’nın Irak’ı işgali esnasında radyoda yapılan yayınların altında ve dağıtılan Kur’an CD'lerin de Iraklıların bilinçaltına direnmeniz faydasız, Amerikalılar yenilemez, İsa Allah'ın oğlu gibi Subliminal mesajlar verilmiştir.

Görsel Subliminal Mesajlar

Subliminal mesaj göndermenin çok kullanılan bir diğer yolu da görüntülü mesajlardır. Siz ekrana bakarken gözünüzün yalnızca “göz kırpma” hızında bir görüntü ekrandan geçer. Gözünüz hiçbir şey algılamaz ancak bilinçaltınız bu mesajı çoktan almış ve kayıt etmiştir bile.

Çocukların seyrettiği masum çizgi filmlere ses ve görüntü yoluyla cinsellik ve şiddet içeren Subliminal mesajlar yerleştiriliyor. Çocukların en beğendi çizgi filmler başta olmak üzere, yabancı menşeili birçok çizgi filmde bu yöntem kullanılıyor. Küçük bir örnek “Donald amca, çizgi filmde laptop kullanıyor gibi görünüyor, fakat görüntüyü dondurup yaklaştırdığınızda laptop ekranında çıplak bir kadın görüyorsunuz.

25. kare filmlerde de çok kullanılan bir teknik. Mc Donalds’ın çektiği reklamlarda o kadar çok gizlenmiş 25. kare var ki!. “Fight Clup filminde, tam 26 tane 25. kare var. 25. karelere eşcinsellikle ilgili mesajlar yerleştirilmiş. Ağır çekime alıp izlerseniz eşcinsellikle ilgili bilinçaltı mesajları içeren kareleri yakalayabilirsiniz. Bu filmi izlediğinizde sonuç olarak zihninizde kalan, eşcinselliğin normal bir olgu olduğudur.

Çocuğunuzun seyrettiği çizgi filmde ve evinizde seyir ettiğiniz dizi ve filmlerdeki 25. kareleri anlayabilmek için ağır çekimde izleyebilirsiniz. Evinizde uygulayabileceğiniz en basit, en uygulanabilir yöntem bu.

Bazı siyasi partiler, görüntü aralarındaki karelere yerleştirilmiş bilinçaltı kareleri (25. Kareleri) çoğu zaman kullanıyor. Sonuçları ortada.

Amerika'da bu yöntemin bazı reklam firmalarınca kullanıldığı tespit edildi ve daha sonra reklamlarda kullanılması yasaklandı. Subliminal mesajların en çok kullanıldığı ülkelerden biri Rusya. Sırf Subliminal mesajları tespit edebilmek için, mesajları frekans aralıklarına göre analiz ederek ortaya çıkaran yazılımlar ve özel detektörler var, Rusya’da ve Amerika’da.

Maalesef Türkiye'de Subliminal mesajlara karşı koyabilecek bir teknoloji ya da yöntem yok, üstüne üstelik bu konuda halkı korumak için herhangi bir çalışmada yok. Milletimiz Siyonist-Haçlı barbarlarının beşinci kol saldırısı; subliminal mesaj ya da gizli bilinçaltı hipnoza karşı tamamen korumasız ve çaresiz. Etkisiz yetkililer ise sağır ve dilsiz.

Subliminal mesajla hipnoz, Siyonist-Haçlı Batı'nın 3. Dünya Savaşı'nda çok kullandığı etkili bir silahtır. Subliminal mesajlar, özelde gençleri, genelde toplumun tüm etkin kısımlarını pasif kılmak için emperyal batı tarafından etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. 

Doğrudan Bilinçaltına Verilen telkinlerin tarihi seyrine baktığımızda nasıl profesyonelce kullanıldığı apaçık oraya çıkar. Subliminal mesajla hipnozun kullanıldığı amaçlar ve sonuçları göz önüne alındığında ne kadar korkutucu ve etkili bir silah olduğu ayan beyan ortadır. 

Doğrudan Bilinçaltına verilen Subliminal mesaj (Hipnoz) ile “ferdî ya da toplumsal hipnoz” yapılabildiğini aşağıdaki örneklerden çok daha iyi anlayabiliriz:

1920’li yıllarda BBC ilk radyo yayınına başladığında, halk radyonun ‘şeytanın sesi’ olduğuna inanıyordu. BBC yönetimi bu düşünceyi yıkabilmek için bilinçaltına yönelik mesaj (Subliminal mesaj) kullandı. Bulunan teknikle, duyulan normal radyo seslerinin geri planında gerçek amaca yönelik telkinler kullanıldı. Bu telkinleri oluşturan kelimeler, öndeki seslerden zayıftı. Hiç yokmuş gibiydi. Fakat dikkatli dinlendiğinde fısıltı şeklinde de olsa net olarak işitilebiliyordu. O tarihlerde tıpta bazı hastalıkların ‘fısıltı tedavisi’ yöntemiyle tedavi olduğuna inanılıyor, doktorlar hastalar farkına varmadan, kulaklarına bazı telkin kelimeleri fısıldıyordu. BBC bu yöntemi alıp radyo yayınlarında kullandı ve başarılı da oldu.

Rusya’da 1972 yılında büyük bir buğday kıtlığı olur ve Rusya ilk kez buğday almak için ABD’ye başvurur. ABD ise şu cevabı verir: ABD’nin Sesi Radyosunun yayınlarını parazitlemeyi bırakırsanız, size buğday veririz. Rusya mecburen kabul eder ve parazitletmeyi keser. 10 yıl sonra Rusya’da rejime karşı hoşnutsuzluk başlar. Halk  ‘Bizim de rejimimiz ABD gibi olmalı. ABD büyük bir devlet, özgürlükler ülkesi, Rusya ise büyük bir cehennem.’ diye söylenmeye başlar.

İlginç bir anekdot daha; 1972’de buğday alımında Tarım Bakanı Gorbaçov. 1982’de Glasnost ve Perestroyka ile Başkan Gorbaçov. Gorbaçov anılarında diyor ki, ‘ABD gibi bir düzen kurmamızın dönüm noktası, Voice of ABD Radyosu’nun Rusça yayınlarındaki parazitlemeyi kaldırmamızla başlamıştır. Bu yayınlar etkisiyle, Rus halkı kendi rejimine düşman, ABD rejimine hayran bir halk haline gelmiştir.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // kadir Cebeci
RABBİM bu gibi tuzaklardan bizleri muhafaza eylesin,Halkımız çok bilinçsiz çoook Murat bey elinize sağlık bu gibi yazıların yoğunluğu ile vatandaşı n bilinçlenmesi gerek...
06 Aralık 2015 00:11
sevgili; Murat YAMAN
 // gamze gmz
Bilmek,görmek yetmiyor bu ahlaksızlıklara daha fazla fırsat vermemeli....
24 Aralık 2014 Çarşamba 21:32
hipnoz
 // ibrahim çelik
daha bugün sübliminal mesajlarla ilgilivideo izledim keşke önce sizin yazınızı okusaydım çok güzel açıklamışsınız ama malesef gaençlerimiz bu konuda bitmiş durumda ...
24 Aralık 2014 Çarşamba 21:11