YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Putin büyük savaş öncesi son karargaha niye geliyor?
24 Kasım 2014 14:32

Nihai ve Tek hedefi Yeni Türkiye’dir

Dünyadaki tüm İslam düşmanlarının hedefinde olan ve karargâh olarak görülen ülkemize yapılan taarruzların püskürtebilmesi için her türlü stratejik plan ve eylemsel güç hazırdır. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, dünyadaki tüm şer güçlerin nihai ve Tek hedefi Yeni Türkiye’dir.

Çok basit bir örnek; Türkiye'de 16 milyon okula giden öğrenci var. Bu sayı birçok ülkenin nüfusundan fazla. 15 yıl sonra bu öğrencilerin yetişmesi hayata atılması var. Geçmiş yıllarda darbelerle iç karışıklıklarla bu nesilleri yok ettiler. Artık yok edemeyecekler, izin vermeyeceğiz.

Kullanabilirsek süper. Kullanamazsak, diye bir şey yok bu sefer. Gelecek nesillerimizin de bizler gibi kaybetmesine izin vermeyeceğiz. Kaybetmeyecekler de. Onlar küresel adil düzenle gelecekler.                                                                       

Gelecek İslam’ın Muzaffer olacağı yeni bir dünyaya doğru hızla yol almaktadır. İngiltere ve Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa ve dünya bunun çok iyi farkında. İngiltere Filistin’i niye tanıdı, Fransa niye bizimle aynı düşünceler içinde. BM geçici üyeliğini kazanamayacağımızı bile bile 60 ülke niye bize oy verdi. Tüm dünya liderleri sıraya girmiş Türkiye'ye gelmek için niye can atıyor?

VE PUTİN TÜRKİYEYE NİYE GELİYOR?

Putin'in 1 Aralık'ta 10 bakanı ile yapacağı Türkiye ziyareti çok önemli ve tarihidir. Rusya çıkacak olan hatta yaşanan üçüncü dünya savaşında tarafını belirleme noktasına çoktan geldi de geçti bile. Ya İsrail ve İngiltere öncülüğündeki emperyalistlerle olacak ya Türkiye ile. Putin bir an önce kararını vermeli zaman çok hızlı akıyor. Yarın çok geç olabilir.

Ya iyi bir ortaklık anlayışı ya da çıkarlar üzerine çetin bir mücadele. Ama asla yok, ayrı düşme. Kısa vadeli çıkarlarını düşünürse Putin ve ekibi Türkiye ile çatışmalı mücadeleyi seçer. Lakin Rusya’nın uzun vadeli çıkarları Türkiye ile ittifaktan geçiyor.

Rusya ve Türkiye’nin çıkarları tarihin hiçbir evresinde bu kadar örtüşmemişti. Putin’i bunu gözardı edeceğini sanmıyorum. Rusya da bizim gibi bir bölge ülkesi, eni son bu topraklarda yaşayan diğer insanlarla başbaşa kalacak. ABD ve Batılılar gibi bir yere kaçamayacak.

Rusya arka bahçesinde rahat etmek istiyorsa, bölgesinde bir takım sorunlar yaşamak istemiyorsa Türkiye’nin hassas olduğu konularda en az bizim kadar özenli davranmak zorunda. Rusya’nın birlik ve bütünlüğü Türkiye'den geçiyor.  Bundan böyle Rusya Orta Doğu başta olmak üzere, birçok bölgede Türkiye’nin projelerine ortaklık edecektir.

Ruslar, Kafkaslar'da, Ukrayna'da kaybeden olmak istemiyorsa, Orta Doğu'da Türkiye’nin politikalarını onaylamak zorundalar. Nasıl Türkiye’nin bölge sınır güvenliği Şam’dan, Bağdat’tan başlıyorsa, Rusya’nın da bölge sınır güvenliği Kiev’den, Kırım’dan başlıyor.

Rusya’nın hassas bölgeleri ve konuları oldukça fazla. Dış mihraklar tarafından işlenmeye çok müsaitler. Yapabilecekleri pek bir şey yok. Özellikle de Ukrayna’da çok kötü köşeye sıkıştılar. Savaşın ağır bedellerine ve maliyetlerine Türkiye'siz daha fazla katlanamazlar. İkinci bir parçalanma Rusya için yıkım olur, asla toparlanamazlar. Ruslar tüm bunların çok iyi farkındalar.

Rusya ve Emperyalizmin uç karakolu olan İran

Rusya’nın Türkiye ile anlaşmayı seçmesi halinde Esad'ın gitmesi an meselesi. Rusya ve Emperyalizmin uç karakolu olan İran’ın Suriye cephesinde yer alması da, çözüm aşamasında herhangi bir sorun teşkil etmez. İran hiçbir zaman Rusya ve Türkiye’yi birlikte karşısına alamaz. Hoş tek tek bile karşısına alamadı ya.

Türkiye ve Rusya’nın ortak hareket ettiği bir Orta Doğu'da başka unsurların barınma şansları yok. Bölgenin kaderini Rusya ve Türkiye tayin edecek. İran da bu projelerin en büyük destekçisi olacak. Yoksa, yoksası yok. Tarihin çöplüğü anlaşamayanlarla dolu. Katliamlar ve zulümler bir adım ötemizde. Zalimler can atıyorlar sınırlarımızdan içeriye girmeye.

Bütün yapılacak anlaşmaların üzerine de 100 milyar dolarlık bir ekonomik anlaşma var ki ballı börek. Rus oligarkları para deyince hemen şekil değiştirmede, hasımları emperyal kapitalistlerden aşağı kalmazlar. Değerler skalalarında ne varsa hepsini kapitalistlerden daha hızlı satarlar.

Dost düşman tüm dünya bundan sonra iyi bilsin ki İslam peygamberinin çıktığı topraklara bataklık dedirtmeyiz. Ortadoğu illaki bir bataklık olacaksa İslam düşmanlarına bataklık edeceğiz. Amerika’yı bir sefer keşfettik, bir daha keşfederiz. (IMRAN HAN)

Yazarın Önceki Yazıları
Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yürek Devleti’nden Evdeki Hilâfet’e ve İslam Devleti 27.07.2017Avrupa Hanedanlığı: Akraba Monarklar - 2 14.07.2017Avrupa hanedanlığı; Akraba Monarklar - 1 04.07.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
09:18
 // murat
10 numara strateji olmuş...
26 Kasım 2014 09:18
21:08
 // Mustafa Eliuz
Bomba gibi bir yorum kutlarım....
25 Kasım 2014 21:08
21:05
 // kadir atalik
Murat hocam tespitleriniz ve cozumleriniz dahiyane...bakış açım her yazınızda daha da derinleşiyor......
25 Kasım 2014 21:05