YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Pensilvanyalı Ebu Rigal ve Avaneleri
10 Kasım 2015 11:00

Allah’ın vaadi olan nurunu, nasıl tamamladığını gözleri kör de olsa görecekler. Çünkü Allah var.

Haçlı Batı tarafından dikte edilen siyaseti Müslümanlara yutturmaya çalışan Pensilvanyalı Ebu Rigal’in, ara sıra da olsa İslami davaları destekliyor olması, İslam’a olan sevgisinden ya da Müslümanlara yardım etme aşkından kaynaklanmamaktadır.

Tam aksi istikamette kâfir Batı devletlerinin çıkarlarını koruma güdüsüyle alakalıdır. Tüm bunlar terörist İsrail’i dost edinmesinden, İngilizlerle işbirliğinden belli değil mi. Amerikalı çobanı istedi diye, neler yaptı neler.

Her Müslüman rüşt yaşına geldiğinde Amerika’ya, İsrail’e, Haçlı Batı'ya buğz eder, etmelidir de. Yani herkes Ebu Rigal ve adaklık ruhsuzları gibi dalalet ve ihanet içerisinde değildir.

Ebu Rigal ve avaneleri herkesi kendileri gibi sadece dünya için yaşadığını zannediyor. Oysa ‘Allahu Teâlâ’nın rızasını kazanmak için çaba sarf etmezsek bu dünyadaki varlığımızın hiçbir anlamı olmaz’ diyen yüz milyonlarca Müslüman var.

Ebu Rigal Amerika’ya bağlılık gösterdi, gitti yerleşti ve birçok İslam karşıtı eylemde bulundu. Bu da kur-an’ın kurallarına göre Ebu Rigal i Müslümanlığın dışında bırakır. Hala samimi olduğuna inandıklarımız bunlar sizlere son uyarılardır.

Allah’ım ben Ebu Rigal’in ve ruhsuz vatan hainlerinin yapıp ettiklerinden uzağım. Beni ve sevdiklerimi bu dünyada ve ahirette onlardan uzak eyle. Âmin, âmin ecmain.

Pensilvanyalı Ebu Rigal ve avanelerinin Paralel’e giden yolda kaybettikleri

1- Üsluplarını kaybettiler: Tevazu ve herkesi açık olmayı terk ettiler. Kibir, gurur, ötekileştirme yeni seciyeleri oldu. Medya organları başta olmak üzere şımarık ve edepsiz tavırlarıyla şovmen bir diklenmeyi tercih ettiler. Olaylar karşısında objektif ve makul bir duruş sergilemediler.

2- Meşruiyetlerini ve güvenirliklerini kayvettiler: İnsanlara o kadar şeytani kibirle davrandılar ki, gerçeklerle yüzleşmeyi ve eleştiriyi asla kabul etmediler. Böylece, insanlarda ‘bu hareket ne kadar tehlikeliymiş’ imajı oluştu.

3- İnandırıcılıklarını kaybettiler: Hoşgörüyü, herkesi kendi konumunda kabul etmeyi terk ettiler. Kin ve nefret söylemi bu hareketin tabanına öyle bir hâkim oldu ki, en galiz küfürler virdi zebanları, en kirli beddualar günlük zikirleri oldu.

4- Saygınlıklarını kayıp ettiler; Yerli ve milli bir duruş sergilemek yerine Gezi olaylarından itibaren iyice belirginleşen ABD ve Avrupa ile işbirliği yapan vatan haini bir Paralel Yapı ya dönüştüler.

5- Sempatilerini kaybettiler: Ebu Rigalin her zaman haklı olduğunu hiç hata yapmadığı ve yapmayacağını söylediler. Kendilerinde olmayan ve asla olamayacak olan kutsal vasıflara adeta çöreklendiler.

6- Siyasi duruşlarını ve etkinliklerini kaybettiler: Hükümete yani seçilmiş iktidara savaş açtılar. Demokrasiyi rafa kaldırmak için çeşitli bahanelerle darbe yapmaya kalktılar. Devlet düşmanı Paralel Yapı olarak anılmaya başlandılar.

7- Dostlarını ve dolayısıyla da Güçlerini kaybettiler: Bütün bunlardan sonra doğal olarak da tabanları olan samimi Müslümanlarda kendilerine olan özgüvenlerini kaybetti.

Hâsılı velkelam bu kadar sözün ardından Paralel yapı adı altında, inkişaf etmekte olan İslami hizmetleri hedefe aldılar. Bir nebze de olsa, başarılı oldular. Fakat çok güçlü bir şekilde yeni sürgünler yeşermekte. Yeni filizlerimiz daha bir gür, daha bir güçlü gelmekte

Ey tabanda ki saf kardeşim

İllaki duracaksan Müslüman evladı gibi dur.

Kıblen belli olsun.

Bir Allah'ın huzurunda duranlar var

Bir de Allah’a karşı duranlar.

Sende Ebu Rigal’e uyup da

Allah’a karşı duranlardan olma

 

Ne tuhaf, Ergenekon ve Balyoz davalarında taraf olmaktan öte yargıya kumpas kuranlar şimdi adalet istiyorlar.

 

 

 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
ŞAKİRDLER
 // KAP#AK#CI
El Kaideciydi sizin gibi diyalogcu olmayanlar,
Sizi temsil etmiyordu; Çarşaf giyip, sakal bırakanlar.
Hoşgörüye boğulmalıydı, tüm gayri Müslüm olanlar,
Bir damlasını hak etmiyordu, Dindar Müslümanlar.
Hani Üslubunuz namusunuzdu (!) söylerdiniz bildik bileli,
Küçük bir memur için bile kullan-a-mazdınız argo sözleri.
Fütursuzca kullandınız Cumhurbaşkanına hakaret ve küfürleri,
Kimlerden alıyorsunuz yerine getirdiğiniz bu emirleri.
...
11 Kasım 2015 Çarşamba 15:35
ŞAKİRDLER
 // KAP#AK#CI
Hükümeti PKK işbirliğiyle suçladınız,
Seçimde elbirliğiyle teröristlere oy verdiniz.
Ülkeyi iftira ve yalanlarla gerdikçe gerdiniz,
Yok mu başka uğraşınız, nedir Müslümanlarla derdiniz.
...
11 Kasım 2015 Çarşamba 15:35
ŞAKİRDLER
 // KAPAKCI
ŞAKİRD ABİ ŞAKİRDE BACI
Başörtüsü farz iken dediniz füruat,
Eğitim için çıkar başından at.
Ümmetten önce gelir cemaat!
Önemli değildir asla liyakat..
Ne İsrail e Çine ne İngiliz e beddua etmedi Hoca efendiniz (!)
Ama bizlere ateş saldı, ne duygumuz kaldı ne sinemiz.
Milletin yatak odasını görüntüleyip servis ettiniz,
Koskoca Dünya liderine bir saygıyı çok gördünüz.
...
11 Kasım 2015 Çarşamba 15:34