YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ne acayip bir şey bu sessiz çoğunluk
11 Mayıs 2015 12:26

Bu sessiz çoğunluk ne acayip bir şey böyle. Herkese göre bir tarifi var. Ortak bir tarifi yok. Aynı Türk usulü laiklik gibi. Şahsına münhasır bir şey bu sesiz çoğunluk.

Amma velakin bu sessiz çoğunluğun bir ses(sizliğ)i var ki sağır sultanların bile kulaklarını çınlatır. Bir o kadar sessiz ve bir o kadar müthiş bir şey bu sessiz çoğunluk.

Bu çoğunluk sessizdir sessiz olmasına ama bir o kadar da müthiş bir çığlığı vardır. Bu sessizlikle nasıl bu kadar yüksek ses (çığlık) çıkarırlar bir türlü anlamazlar, anlayamayanlar. İşin tuhafı bu bizim sessiz çoğunluk da anlayamaz bu kadar sessizlikle bu kadar gür sesin nasıl çıktığını. (hikmeti ilahi işte)

Sessiz çoğunluğun bu sessiz çığlığını anlayana tamam da, anlamayana bu diyardan çekip gitmek düşer. Ya da olduğu yerden bir düşer pir düşer. Ve bir daha da oralara değil çıkmak, rüyalarını bile zor süsler. Yani, anlayana davul zurna, anlamayana ne yapsan az.

Maalesef bu sessiz çoğunluğa Yeni Türkiye kuruluncaya kadar sadece 5 yılda bir söz verdiler. Bu sözü verirken de her türlü aldatma, kandırma, hile hurdayla bu sessiz çoğunluğu yanıltmaya çalıştılar. Üst aklın yerli görünümlü paralellerinin esas istedikleri gibi lal gibi sessiz kalsın istediler.

Bazen susmak çok şeyler anlatmaktır. Ama benim halkım bazen değil hep susmakla hep çok şeyler anlatmakta. Sessiz çoğunluk ne kadar sessizse bir o kadar sesi çıkarken. Biz kısık sesler sesimizi daha çok çıkarmaya çalıştıkça ne kadar sessiz ve etkili olduğumuzu anladık.

Peki, hem çoğunluk olacaksın hem sessiz bu dünya kanunlarıyla olacak iş değil de, burada oluyor.  Nasıl mı? cevap çok basit çünkü burası TÜRKİYE.

Şimdi aklınıza gelen soru kim bunlar? Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve bu vatanın gerçek sahibi, biz Anadolular, biz Türkler, biz Kürtler biz Lazlar biz Çerkezler biz Sünniler biz Aleviler Anadolu’yu Anadolu yapan tüm gerçek unsurlar. Tüm yerli unsurlar. Yani kısaca dünya çapında bilinen adıyla biz TÜRKLER.

Çok medyatik sözüm ona doğruluk abidesi! Bir şahsın da dediği gibi TÜRKİYE Türklere bırakılmayacak kadar değerli bir ülke. İşte bunun için bu çoğunluğu mahkum ettiler sessizliğe. Kendilerince bir nevi çaresizliğe.

Nasıl mı? Baskı ile zulüm ile darbeler ile. Ekonomik krizler ile. Evde, iş de, okulda velhasıl her yerde çok büyük bir plan ile. Sen sus konuşma. Sana da ne oluyor. Bu kadar çok bilenin içinde sana mı düşer konuşmak. Ya da biz yapamayız biz adam değiliz. Bizden adam olmaz.

Dünyayı adam etmiş bir milletten adam olmazsa kimlerden olur. Yedi düvele kafa tutmuş bir milletten yedi düvele lider olmazsa. Bu yedi düvelin hali nice olur. (Bu konu çok daha fazla detaylı bir anlatıma muhtaç.)

Benim sessiz çoğunluğum yitiğini arayan ve yakında bulacak olan fedakâr, cefakâr, asil milletim. Az kaldı hak ettiğin tüm nimetlere kavuşmana.

 

Az bir az ve Kısık sesleriz

biz

HAK ka yürüyen.

Her adımda ya hay diyen.

 

Ulu bir çınarın dallarıyız

Biz

RABBE uzayan

Her yaprak da ya rahim diyen

 

Gözyaşlarıyla dolu duayız

Biz

Rahmana giden

Her aminde ya fettah diyen

 

Gözyaşlarıyla hakka yürüyenlerin rabbe uzanan dualarıyla yeni fetihlerde buluşmak ümidiyle.

HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİM İSTİKLAL

HAKKIDIR HÜR YAŞAMIŞ MİLLETİMİN HÜRRİYET.

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // cebeci
Diriliş yakındır inşaallah bir uyanık tüm dünya müslümanlarını uyandırmaya yetti...
13 Mayıs 2015 01:32