YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Nasıl bir Yeni Türkiye olmalı?
08 Ekim 2015 07:19

250 milyon nüfus 2 milyon km toprağa sahip büyük Anadolu devletinin aşağıda yazacaklarımıza ihtiyacı var. Yeni Türkiye olarak büyük devlet olmanın, olmazsa olmazlarını gerçekleştirilmek zorundayız.

Kısa kısa bir iki örnek gerisi gelecek

Yeni Türkiye’de iki bayrak olmalı. Biri diğer ülkeleri temsil ederken diğeri de Anadolu devletini temsil etmeli. Aynısı diğer eyaletler içinde geçerli tabi. Mesela Musul’u eyaletini de iki bayrak kullanılabilir, bir Musul eyalet bayrağı bir tanede ortak bayrak. İslam devletleri birliği bayrağı gibi mesela.

Yeni devletin bir de amblemi olmalı. Yüzyıllardır Türk devletlerinin amblemi vardı. Ne hikmetse Cumhuriyetten bu tarafa ilk kez bundan anlamsız bir şekilde mahrum kaldık. Neden?

Siber güvenlik merkezi olmalı; bir milyon kelime aynı anda takip edebilecek. Hakaret küfür ve ne kadar zararlı öğe varsa takip edilip anın da müdahale edebilecek bir siber güvenlik merkezi. Türkiye siber güvenlik alanında çok eksik bunların acil tamamlanması lazım ve bu konuda çok önemli çalışmalar yapılıyor. İlerde daha net ortaya çıkacak bunlar. Şimdilik bu kadar.

Yeni anayasa yapılmalı; Nahçıvan, Gürcistan, Kuzey Irak ve pek çok devlet Türkiye ye bağlanmaya çalışıyorlar. Kendi yetkili kurullarında aldıkları kararları var. Uygulanması içim yeni anayasa ihtiyaç var. Bu anayasa yetersiz. Bu bile yeter anayasayı değiştirmeye.

Devletin ortak çalışma grupları olmalı; EMNİYET- GENEL KURMAY- MİT- KAMU GÜVENLİĞİ KURUMU-İÇİŞLERİ BAKANLIĞI gibi  kurumlardan oluşan ORTAK ÇALIŞMA GRUBLARI çok önemli çalışmalara imza atar. Tabiiki bu ORTAK ÇALIŞMA GRUBLARI nın da başında Hakan Fidan gibi değerler bulunmalı.

Müslümanlar başsız kalmamalı; AK SARAY'da -23 kat daha var oda sayısı 1.250 belki ileride de daha da artar. Yeni Türkiye ve yeni dünya devletine yakışır bir saray. Sağır odaları var paralel kulaklar uzanamazlar. Her türlü nüklüer ve konvansiyonel gaz saldırısına karşı korunaklı. Müslümanlar başsız kalamazlar.

O eski silik lider bozuntularıyla yürümez idi bu işler, yetmez bize bir lider. Göreve hazır bekliyor nice genç vatansever liderler.

Bu memleketi, bu milleti seven bu dünyada, cehennemlerden cehennemlere atılır. Sürgünlerden sürgüne sürülür.

Hasılı biz bu memleketi karşılıksız, hatta ve hatta cennetsiz, ödülsüz sevdik. Biz bu memleket için  cennetlerden vazgeçtik. Cehennemlere gül gülistan dedik.

Sadece sevdik. Sevdiğimizi bile söylemeyi ayıp saydık. Çünkü seven sevdiğini söylemezdi. İnsan sevgisini yaşardı. Ya da sevdiği yaşasın diye ölürdü. Her ne hikmetse bize hep ölüm düşdü. Bu topraklarda nice yiğitler vatan için toprağa düştü. Hiç biriside bir lahza olsun dönüp ardına bakmadı.

HAMMADUN

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Erdoğan Dağdeviren
2.Milyon km,250.Milyon nüfus çok büyük bir devlet.Bütün Müslüman ve Türkler birleşirse hakikaten harika olur.Büyük balık küçük balığı her zaman yer,bu İsrail devleti için geçerli olmayabilir,sebebi ise arkasında Amerika gibi, büyük bir devlet var.Büyük Türkiye kurulduğu zaman Allah'ın izniyle Teknolojide daha da çok yol almamız gerekiyor.Her ne kadar NATO ya bağlı olsakta,bu birlik çoğu Hristiyan birliğinden oluşmaktadır.Sanırım kendi güvenliğimiz için NATO gibi,bir Müslüman birliği kurulmalıdı...
08 Ekim 2015 20:50