YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Nasıl bir Yeni Türkiye olmalı?
08 Ekim 2015 07:19

250 milyon nüfus 2 milyon km toprağa sahip büyük Anadolu devletinin aşağıda yazacaklarımıza ihtiyacı var. Yeni Türkiye olarak büyük devlet olmanın, olmazsa olmazlarını gerçekleştirilmek zorundayız.

Kısa kısa bir iki örnek gerisi gelecek

Yeni Türkiye’de iki bayrak olmalı. Biri diğer ülkeleri temsil ederken diğeri de Anadolu devletini temsil etmeli. Aynısı diğer eyaletler içinde geçerli tabi. Mesela Musul’u eyaletini de iki bayrak kullanılabilir, bir Musul eyalet bayrağı bir tanede ortak bayrak. İslam devletleri birliği bayrağı gibi mesela.

Yeni devletin bir de amblemi olmalı. Yüzyıllardır Türk devletlerinin amblemi vardı. Ne hikmetse Cumhuriyetten bu tarafa ilk kez bundan anlamsız bir şekilde mahrum kaldık. Neden?

Siber güvenlik merkezi olmalı; bir milyon kelime aynı anda takip edebilecek. Hakaret küfür ve ne kadar zararlı öğe varsa takip edilip anın da müdahale edebilecek bir siber güvenlik merkezi. Türkiye siber güvenlik alanında çok eksik bunların acil tamamlanması lazım ve bu konuda çok önemli çalışmalar yapılıyor. İlerde daha net ortaya çıkacak bunlar. Şimdilik bu kadar.

Yeni anayasa yapılmalı; Nahçıvan, Gürcistan, Kuzey Irak ve pek çok devlet Türkiye ye bağlanmaya çalışıyorlar. Kendi yetkili kurullarında aldıkları kararları var. Uygulanması içim yeni anayasa ihtiyaç var. Bu anayasa yetersiz. Bu bile yeter anayasayı değiştirmeye.

Devletin ortak çalışma grupları olmalı; EMNİYET- GENEL KURMAY- MİT- KAMU GÜVENLİĞİ KURUMU-İÇİŞLERİ BAKANLIĞI gibi  kurumlardan oluşan ORTAK ÇALIŞMA GRUBLARI çok önemli çalışmalara imza atar. Tabiiki bu ORTAK ÇALIŞMA GRUBLARI nın da başında Hakan Fidan gibi değerler bulunmalı.

Müslümanlar başsız kalmamalı; AK SARAY'da -23 kat daha var oda sayısı 1.250 belki ileride de daha da artar. Yeni Türkiye ve yeni dünya devletine yakışır bir saray. Sağır odaları var paralel kulaklar uzanamazlar. Her türlü nüklüer ve konvansiyonel gaz saldırısına karşı korunaklı. Müslümanlar başsız kalamazlar.

O eski silik lider bozuntularıyla yürümez idi bu işler, yetmez bize bir lider. Göreve hazır bekliyor nice genç vatansever liderler.

Bu memleketi, bu milleti seven bu dünyada, cehennemlerden cehennemlere atılır. Sürgünlerden sürgüne sürülür.

Hasılı biz bu memleketi karşılıksız, hatta ve hatta cennetsiz, ödülsüz sevdik. Biz bu memleket için  cennetlerden vazgeçtik. Cehennemlere gül gülistan dedik.

Sadece sevdik. Sevdiğimizi bile söylemeyi ayıp saydık. Çünkü seven sevdiğini söylemezdi. İnsan sevgisini yaşardı. Ya da sevdiği yaşasın diye ölürdü. Her ne hikmetse bize hep ölüm düşdü. Bu topraklarda nice yiğitler vatan için toprağa düştü. Hiç biriside bir lahza olsun dönüp ardına bakmadı.

HAMMADUN

 

Yazarın Önceki Yazıları
15 Temmuzda İlk üç günün samimiyeti ve havası bir başkaydı 07.10.2016İşler siyasette başka, sahada başka yürüyor; ABD batıyor 23.09.2016Şimdi her şey yeni başlıyor saflar netleşiyor 25.08.2016Müslüman olmanıza gerek yok. Sonuçta hepimiz cennete gireceğiz 16.08.2016La galibe İllallah 05.08.2016Demokrasi görünümlü azınlık diktatörlüğü 22.06.2016İslam’a meydan okuyan seküler Kürtler ve Beyaz Türkler yok olacaklar 28.05.2016İdamına saatler kala Nizami'nin bize mektubu 17.05.2016Tesettürsüz örtünenler 09.05.2016Dinler arası diyalog mu, dinden çıkarma mı? 29.04.2016İslam İttifakı'nın sonuçları ve bir medya grubu 21.04.2016İslam Ordusu'ndan dünyaya mesaj var 13.04.2016Ey insanlık yeni Dünya Savaşına hazırlıklı olun çünkü başladı 06.04.2016Türkiye Cumhuriyeti Devletini yerli ve milli bir hükümet yönetiyor 01.04.2016Ankara saldırısında yaşanan bir menkıbe ve bir dua 24.03.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Erdoğan Dağdeviren
2.Milyon km,250.Milyon nüfus çok büyük bir devlet.Bütün Müslüman ve Türkler birleşirse hakikaten harika olur.Büyük balık küçük balığı her zaman yer,bu İsrail devleti için geçerli olmayabilir,sebebi ise arkasında Amerika gibi, büyük bir devlet var.Büyük Türkiye kurulduğu zaman Allah'ın izniyle Teknolojide daha da çok yol almamız gerekiyor.Her ne kadar NATO ya bağlı olsakta,bu birlik çoğu Hristiyan birliğinden oluşmaktadır.Sanırım kendi güvenliğimiz için NATO gibi,bir Müslüman birliği kurulmalıdı...
08 Ekim 2015 20:50