YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Müslüman kadının vakarı
08 Şubat 2016 17:35

Müslüman bir kadın olmanın vakarından habersiz, hafifliğin sınırlarını inadına zorlayarak, düşebileceği en basit ve seviyesiz hallere düşmekten gocunmayan, işin esası düştüğü durumun kötülüğünün farkında bile olamayan,  güya tesettürlü hanım ve kızların Hollywood artistlerine taş çıkartan eda ile kırıtarak yürümeleri, o tafralı tavırları, ben buradayım diye bas bas bağıran giyimleri, İslami bilinç sahibi Müslüman kadınların davranışları olmasa gerek.

"Kim dünyada şöhret için elbise giyerse ona kıyâmet gününde zillet elbisesi giydirir. Sonra da onu cehennemin alevli ateşlerinde yakar." (Ebû Dâvud Libas 5 h. No: 4029 4030). "Şöhret elbisesinden maksat başkalarına câzip görünmek ve fors satmak için giyilen elbisedir" (Şevkânî Neylü’l-Evtâr c. 2 s. 94). 

İslami konferanslarda ve gecelerinde ellerinde ya bir sanatçı posteri, ya La ilahe illallah yazan bayrakları ya da maytap ve mumlarıyla topluca bir sağa bir sola dalgalanıp slogan atan Müslüman bayanlarımız vakarlı bir hanımefendi ve edepli bir genç kız duruşu sergilemiyorlar maalesef.

Hele ki bulundukları yeri bir pop konseri sanıp kendilerini kaybederlerken, sergiledikleri şuursuzca tavırların dini yaşantılarına ve hassasiyetlerimize ne denli zarar verdiğini görmek hiçte zor değil. Ve bu acıklı durum inanlara tarifi imkânsız acılar hissettiriyor.

Bazıları artık eskisi gibi çekinmiyor başörtümüzden. Çünkü tam onların istediği kıvama geldi bazı kızlarımız ve kadınlarımız. Ha gayret bir adım daha, az kaldı onlar gibi olmanıza.

Bizim Müslüman kızlarımız dinine en büyük zararları verirken. Bizi bizim evlatlarımız vururken. Ne gerek var yerli ya da yabancı misyonerlere? Utanç duyulup ağlanacak bir hal var bir kısım gençliğimizde.

Ey Peygamber! Hanımlarına da, kızlarına da, bütün müminlerin kadınlarına da söyle."Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar, zinet yerlerini göstermesinler." (Nûr, 24/31)

Yeni durumlarına uygun saçın, kolun, bacağın yarısı görünebilir, denize başı açık girilebilir gibi ya da bunlara benzer zaruri ihtiyaçlarına fetva veren modern hodjalarını da bulurlar.

Tüm yasakları light hale getiren Modernist fetvacılar zaten her daim cehennem kapısının arkasındalar. Bitmek tükenmek bilmez bir iştahla, onlara özel medya organlarında, fetva verecek ahmaklarını aramaktalar. Hani şu meşhur Öztürk beyazlar.

Tüm bu rezillikleri görüp de ağlamayan gözler, sızlamayan kalpler utansın. Söylemeyen diller, yazmayan kalemler nar-ı ateşlerde yansın. Elimizden bir şey gelmiyor bari dilimizden, kalemimizden gelsin. Hepimiz tek sıra dilsiz şeytanlara dönmeyelim.

“Onlar birbirlerini, yaptıkları fenalıktan alıkoymazlardı. Gerçekten ne kötü iş yapıyorlardı.” (Maide süresi 79)

Önemsemediğimiz için görmezden geldiğimiz bu akım tehlikeli bir virüs gibi, dini yaşantımıza dalga dalga yayılıyor. İslamiyeti doğru anlamanın ve yaşamanın önüne tamiri imkansız devasa setler çekiyor.

Gördüğünüzde uyarın. Allah’ın ayetlerini ve Rasulun hadislerini sabırla ve inatla hatırlatın bacılarımıza. Onları yok sayamaz, boş ver diyemeyiz. Uyarıp, hatırlatmak Müslümanlar olarak hepimizin boynunun borcu.

Çünkü İslamiyet gibi bir din, efendimiz gibi bir peygamber bir daha gönderilmeyecek. Bu din-i mübin-i İSLAM bizim yaşantımızda, dilimizde, kalbimizde hayat bulur. Biz güzel dinimizin kadrini kıymetini bilmezsek,  kudreti sonsuz Allah bizi yok edip, dinini yaşatacak yeni bir millet yaratır.

TÜRBAN mücadelesine kendimizi o kadar kaptırmışız ki TESETTÜR ümüzü kayıp etmişiz de farkında değiliz. Ve maalesef sırf bedenimizin değil ruhumuzun ve kalbimizin de tesettürünü kayıp ettik. (UMRAN HAN)

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.