YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kutlu bahar geldi, kızıl elmalar çiçek açtı
17 Mart 2016 19:12

Bilindiği üzere, Kremlin’den yapılan açıklama ile Rusya’nın Suriye’den “ÇEKİLECEĞİ” açıklandı.

Putin Ruhani ve Esed’i telefonla aradı ve Suriye'de Türkiye veya İslam ülkelerinin ordularıyla karşı karşıya gelmek istemediklerini, sadece Tartus ve Hinmem askeri üslerini koruyacaklarını geri kalan hava ve kara birliklerini, Akdeniz'deki gemilerini çekme kararı aldıklarını iletti.

Bu konu üzerine çeşitli ortamlarda gerek yazılı ve görsel gerekse sosyal medyada Rusya'nın Suriye'den çekilme kararı ile ilgili birçok görüş belirtilecek.

Rusya'nın Suriye'den çekilmesinin taktik bir hadise olduğu, ya da aslında Suriye'de hedeflerine (sonuca) ulaştığı ve bu yüzden çekildiği gibi birçok yalan yanlış yorum üzerinize boca edilecek. Her zaman olduğu gibi algı operasyonlarına tabi tutulacaksınız.

Bir kaçıştır bu, anlayana.

İşin aslı gerçekleşen bu çekilme, işgal bölgesinden bir asker azaltımı değildir. Bizatihi işgale teşebbüs edilen ülkeden çıkma (kaçma çabası) kararıdır. Tıpkı SSCB’nin Afganistan’dan, ABD’nin Afganistan ve Irak’tan çekilmesi gibi bir kaçıştır bu, anlayana.

Dünyada şimdiye kadar alınan tüm çekilme kararları taktik olarak değil, politik olarak alınmıştır. İşgalci ülkelerin politika değişikliğinin tezahürü olarak gerçekleşmiştir.

Hiç bir işgalci ülke (hele ki emperyalistler) 'tamam, yeter, buraya kadar, ben hedeflerime ulaştım, çekiliyorum' diyerek bir taktik geliştiremez ve uygulayamaz. Çekilme kararının taktiği maktiği olamaz. Resmen bir kaçıştır bu... Asla geri dönüşü olamayan bir kaçış hem de.

Kaçacaklar ya da yok olacaklar

ABD çekildiği Irak’a bir daha dönemedi, hatta kuruluşunda bizzat rol aldığı Kürt Federal bölgesinde bile etkinliğini kaybetti. SSCB'nin ardına bile bakmadan kaçtığı Afganistan zaten malumunuz.

SSCB Afganistan'dan kaçtı ve yıkıldı, eğer kaçmasaydı yok olacaktı. Şu anki durumda Rusya için farksız... Suriye den ya kaçacak ya da yok olacak.

ABD'yi de aynı mukadderat bekliyor ya kaçacak ya yok olacak. Önünde başka bir alternatif kalmadı, ABD'nin... Pek tabii ki, temsil ettiği haçlı-Siyonist ittifakın.

Nitekim, 10-15 gün içinde Rusya’nın hedeflerine ulaştığı için çekildiği yalanı da diğer tüm yalanları gibi ortaya çıkacaktır. Suriye'den hiçbir kâr veya çıkar elde edemeden çekilmek zorunda kaldığını herkes çok açık bir şekilde görecektir.

"Biri açıklasın bana neler oluyor..!" (Beşar Esed)

Rus siyaset bilimci Aleksey Makarkin Suriye den çekilme için “Türkiye ile olası sıcak çatışmanın önüne böylece geçilmiş oldu. Biz çekilmeyi ilan etmemiş olsaydık Türkiye ve Suudi Arabistan’a, Suriye’ye girmeleri için koz vermiş olurduk” dedi.

Ardından Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Ahmed Asiri: “Rusya’nın askerlerini geri çekmesi Suudi Arabistan’ın Suriye’ye asker gönderme kararını etkilemeyecek” dedi.

Durum gayet açık, Rusya, İslam Ordusu ile çatışmayı göze almadığı için Suriye’den (kaçtı) çekildi. Çok fazla beklemeden Hizbullah'ta aynı kaçma yöntemini seçti.

Kaçan haçlı ruhudur. Gelen ise, İslam Ordusu

Artık kararları Türkiye’nin önderliğinde bölge ülkeleri alıyor. O her bir şeye karışan batılılar gayri nizami yöntemlerle durumu idare ediyor, hiçbir öneri getiremiyor, sadece alınan kararları ha bire tartışıyorlar. Onlar tartışadururken, Yeni Türkiye, bölgeyi dizayn etmeye devam ediyor.

Tüm dünya şunu gayet iyi bilmeli ki Suriye’den kaçan yalnızca Rus askerleri ve Hizbullah militanları değildir.  Kaçan haçlı ruhudur. Gelen ise İslam Ordusu.

Müjdeler olsun o ordu şimdi görünmeye başladı.

"Ey iman edenler! Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani (düşman) ordular üzerinize gelmişti de biz onların üzerine bir rüzgâr ve göremediğiniz ordular göndermiştik. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görmektedir." (Ahzâb, 9. Ayet)

İslam ordusunun adını duyan

Tası-tarağı, pılı-pırtıyı toplayamadan,

Ardına bile bakmadan,

Kaçıyor kadim İslam topraklarından.

Yüzyıllık paslı ve zehirli bir hançeri söküp atıyoruz,

Müslümanların bağrından.

Ümmete selam olsun

Kutlu şafağın muştusundan  (HAMMADUN)

Yepyeni muştular çıkacak buradan bekleyin ve görün.

Azerbaycan'ın Ankara'daki terör saldırısı sonrasında Türkiye ile dayanışma çerçevesinde, iki ülke arasındaki Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) V. Toplantısı, Bakü yerine Ankara'da gerçekleşti.

YDSK Toplantısını Bakü yerine Ankara'da yapma önerisi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da terörle mücadele konusunda Türkiye'yle somut dayanışma sergileme çerçevesinde yapılan bu öneriyi kabul etti, bu jestten dolayı Aliyev'e Türkiye’de olağan dışı bir program uyguladı.

Bu buluşma ile Orta Asya’nın Yeni Küresel düzen içerisindeki konumu daha bir netleşti. İlk muştuyu biz verelim, Turan ordusu hayırlı olsun diyelim.

Haydi hep birlikte Kızılelma’mıza yürüyelim,

Ümmetin mazlum evlatlarını daha fazla bekletmeyelim.

Son kale, son ordusudur bu Hz. Muhammedin,

İslam’ın kutlu sancağını düşürmeyelim.   (UMRAN HAN)

               

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.