YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kıyamet alameti: Ferguson Ayaklanması
20 Ağustos 2014 15:03

18 yaşındaki Michael Brown'un polis tarafından kafasından altı kurşunla kasten ve tahammüden öldürülmesiyle yirmi bin nüfuslu Ferguson’da başlayan ayaklanma Amerika'nın küçük kıyametinin alamet-i farikası. ABD dünyanın ağa babası, o zaman bu olay dünyanın da kıyametinin alâmet-i farikası.

Ferguson'daki ayaklanmayı önce yerel polis, sonra tam teçhizatlı eyalet polisi bastıramadı. Gece sokağa çıkma yasağı bile bir işe yaramadı. Sokağa çıkma yasağı ABD'de öyle kolay alınamayacak bir karardır. Özgürlükler Ülkesi Amerika da halkı evlerine tıkıyorlar ve hala olayları bastıramıyorlar.

Ardından ABD'de bir çeşit sıkıyönetim manasına gelen olay yerine asker (ULUSAL MUHAFIZ BİRLİĞİ) gönderme gerçekleştiriliyor. Ve hala ayaklanma bastırılamıyor. Bu yaşananlar Amerika için küçük, dünya için büyük kıyamet. Dünyada hala tık yok hayret!

Bindirilmiş kıtalarla gezi kalkışmasında sokağa dökülmeye çalışılan insanlara gösterilen alaka yok Ferguson'da. Ne paralel uşakları ne baronları yok yanlarında. CNN'in canlı yayın araçlarını göremiyoruz meydanlarda. Acaba ANADOLU AJANSI'nın canlı yayın aracını sokarlar mı olayların ortasına? Hani özgür dünya ya. Sınırsız basın özgürlüğü var ya.

Amerika ayaklanmayı bastırmak için olağan dışı her yolu denerken tık yoktu görsel ve yazılı medyada. Tam tersi görsel medya yatıştırıcı bir eda takındı ekranlarında. Ne kadar uysallar. Ne kadar da vatanlarına bağlılar.

CNN'in canlı yayındaki yatıştırıcı üslubu ve polise ve askere destek ifadeleri, Ferguson halkının geneli bu olayları onaylamıyor vurguları alışık olmadığımız durumlardı. İşin tuhafı tüm medya organları bu tutumu takındı. Yangın var deyip eline körük alan yangına koşmadı. Hoş koşanları da devlet yakaladı. Ama hiç itiraz eden olmadı. Özgürlükler ülkesi AMERİKA'DA kim durdurabilir özgür basını.

Obama diktatör diye kimse bağırmadı. Kiliseler basılıp âlem yapılmadı. Artistler kippaları giyip meydanlara fırlamadı. Göz yaşartıcı bombaların gaz ölçümleri yapılmadı. Önüne gelen polise saydırmadı. Arkadaş mesele bir iki zenci değil sen hala anlamdın mı diyen,  Artistten bozma hainler çıkmadı.

Mesela hiç yoktu orantısız güç hayranı çakma solcuları. Sokaklar da göremedik eylemcilere para dağıtan baronları. Ya da Erzurum'dan Obama'ya beddua saydıran papazları da yoktu.  En büyük eksiklikleri devletini dışarıya sürekli ispiyonlayan bir muhalefet liderlerinin olmayışıydı.

Hasılı Türkiye'deki gezi ayaklanmasından ve diğer sokak olaylarından alışık olduğumuz bir çok ihanet faaliyeti yapılmadı. Yapanlar ekranlarda kahramanmış gibi yayınlanmadı. Bu Ferguson'daki zenci ayaklanması millet olarak bizlere çok değişik duygular yaşattı. Özgürlükler dünyası AMERİKA'YI daha iyi tanıttı.

Ha bir de bizdeki omurgasız Amerika ve batı yalakaları... Ne kadar da güzel oynadı ataları üç maymunları. Paralel baronlarımız nasıl da arsız arsız sırıtarak çamura yattı. Bu Ferguson'daki olaylar ülkemizdeki sağır sultanlarda bile bir algı oluşturdular. SAĞOLSUN ZENCİ YOLDAŞLAR.  Bizlere gerçek yoldaşları hatırlattılar.

HERKES PLAN YAPAR. ANCAK SADECE ALLAHIN PLANLARI TUTAR

 

NE DEMİŞ ATALAR

OLUR BÖYLE VAKALAR

 TÜRK POLİSİ YAKALAR

MEN DAKKA DUKKA

KÜRESEL BARONLAR

 

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.